Суспільство
Херсонець створив велосипед-кавотяг і дивує львів’ян особливою кавою (ВІДЕО)
Переселенець із Херсона Дмитро Сивак варить два види кави — «надзвичайно звичайну» та «спеціальну зі спеціями», чим сильно дивує львів’ян. А найсмачнішу каву у Львові він готує просто неба в спеціальному… кавотязі.
Історію баристи, який заради Перемоги перетворився на винахідника, розповідає ШоТам.
Він знайомив маленьких українців із Херсонщиною, а нині дивує львів’ян своїм винаходом – кавотягом. Готує у джезві особливі напої з незвичними інгредієнтами.
«Ваша кава з кардамоном, чорним перчиком і грамулькою сушених дівочих сліз», — звертається винахідник кавотяга Дмитро Сивак до клієнта.
Дмитро Сивак до 24 лютого був успішним бізнесменом. Мав мотузковий парк і скеледром на Херсонщині. Організовував турпоходи та сплави річками. У перший день вторгнення вимушено евакуював родину до Львова.
«Ми живемо навіть не в Херсоні, ми живемо на лівому березі, тобто ближче до Криму, з тієї сторони, з якої наступали. Відповідно я чітко розумів, що вони дійдуть до Дніпра дуже швидко, а ми на тій стороні Дніпра. Треба було забрати сім’ю і бігом на правий берег переїжджати», — згадує Дмитро Сивак, винахідник кавотяга.
Велосипед-кавотяг — давня мрія
У Львові Дмитро реалізував свою давню ідею-мрію.
«Чого велосипед? Бо не треба якийсь рухомий двигун і так далі. Він собі працює: крутиш, їдеш – не треба бензину. А чого стилізований під паровоз? Бо він технічно дуже схожий, бо ззаду – топка, а спереду – труба, воно так саме лягає в конструкцію. Відповідно стилізувався далі на кавотяг», — каже Дмитро Сивак.
Нині у майстерні чаклує над другим кавотягом.
«Коли діти підходять, мамам цікаво – вони бачать, як кава піднімається. А дітям не видно нічого, вони бачать перед собою тумбочку, і перед ними ці всі датчики, монеметри, крутилки. Вони це все можуть рухати. Воно все інтерактивне, все для дітей зроблено, щоб дітям не було сумно», — розповідає про свій винахід Дмитро Сивак.
Читайте також: «Технології NASA та закарпатське сонце». Українці створили унікальний бренд сирних смаколиків snEco
Половину заробітку Дмитро передає на допомогу ЗСУ. Львів’яни від такого винаходу у захваті.
«Вражає креативіність цієї всієї справи, приємно подивитися. Сама кава – це смак ностальгії», — каже клієнт Віктор Осадчий.
«Є люди, які приходять до нас, які знають нас, і повертаються. Якщо людина повертається, значить ми робимо щось хороше», — розповідає дружина винахідника Олена Сивак.
Навчає львів’ян вимовляти слова по-херсонськи
Тим часом Дмитро навчає клієнтів херсонського діалекту.
«Херсонська українська мова – це суржик. У нас є таке село невеличке, зветься Кардашинка: Кардашинка мала, Кардашинка велика, просто Кардашинка. Там люди говорять навіть інакшими словами – все, що закінчується на букву р, все має мати м’який знак: базарь, помідорь, комарь, – це окрема вимова. Україна наша велика, і кожен регіон має окремо свою вимову», — впевнений Дмитро Сивак.
Дмитро вірить, що зовсім скоро кавотяг повернеться на малу батьківщину.
«Я там, бачите, табличку навіть придумав: Перша Кавотягова Мануфактура. Але депо приписки – Херсон. Вона має вернутися на Херсон. І дуже швидко!», — Дмитро Сивак, винахідник кавотяга.
Читайте також: «Кава має бути бойовою». Херсонець запустив у Львові унікальний «кавотяг» та збирає сотні тисяч на ЗСУ
Нагадаємо, на Миколаївщині прифронтові бджоли збирають мед для військових.
Також ШоТам розповідав, як переселенець із Сєверодонецька відновив бізнес, відкривши «Каву Станцію».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі