Технології
Харківські програмісти розробили безкоштовний мобільний екододаток
У Харкові створили екододаток Clewo для допомоги у сортуванні, здачі відходів на переробку, а також в обміні добрих, але вже непотрібних речей для повторного використання (реюз). Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на Харьковские Известия.
Як створювали?
Цифрового помічника розробили Єгор Куц, Олександр Герасимов, Ігор Чепурний, Дмитро Глазунов і Олег Бородай у вільний від основної роботи час.
Наразі Clewo вже доступний для завантаження в App Store і Play Market для пристроїв на Android та iOS.
Перед виходом додатку розробники провели бета-тест, для участі в якому зареєструвалися понад 500 користувачів з усієї Україні. Найбільш активними містами під час тестування виявилися Харків, Дніпро, Київ, Херсон, Івано- Франківськ та Краматорськ. Під час тестування перевірили розміщення об’єктів, комунікацію між користувачами і завершення “угод”.
Читайте також: В Одесі відкрилася перша сортувальна станція
Підтримав Харків
Після офіційного виходу додатку Харків залишається одним з міст-лідерів по кількості об’яв та користувачів. Автори Clewo кажуть, що в цьому заслуга місцевої екоспільноти, яка підтримала цифровий спосіб піклуватися про навколишнє середовище.
“Нам вдалося знайти Clewo застосування, про яке ми спочатку не думали – реюз, – зізнається Єгор Куц. – Для когось це спосіб заощадити і знаходити потрібні речі безкоштовно, а для нас важливо, що кожна річ, віддана на реюз, не потрапляє на звалища, а продовжує служити людям”.
Популярність реюза зростає постійно: тільки одна харківська Facebook-група для обміну непотрібних речей за три місяці виросла з 4 до 5 тисяч активних учасників. Таких груп реюзу або “віддам задарма” – десятки по всій країні, кажуть розробники.
“Тестування й постійне спілкування з екоактивістами і користувачами допомогли нам зробити Clewo зручним, – пояснює один з розробників Єгор Куц. – Ми переробили інтерфейс, щоб зменшити кількість кліків для найчастіших дій, розширили функціонал особистого кабінету, дали користувачам можливість додавати пункти прийому на карту, побудувати маршрут до викладеного об’єкта або пункту прийому”.
У Clewo, кажуть розробники, всі основні функції для звичайних користувачів будуть завжди залишатися безкоштовними.
Принцип роботи
Принцип Clewo простий, нагадують розробники: один користувач сортує вторсировину, фотографує і викладає в додаток якийсь об’єкт. Інший користувач, який займається переробкою вторсировини або просто перевезенням, бачить у додатку цікавий для нього об’єкт, зв’язується з першим користувачем і вивозить вторсировину. Те ж стосується реюзу: хтось викладає вже непотрібну річ в систему, а інший користувач її забирає. Також на карту можна додавати пункти прийому скла, пластику, макулатури, які бачитимуть всі користувачі.
На думку розробників, додаток буде цікавий екоактивістам, свідомим споживачам, менеджерам офісів і ресторанів, переробникам і перевізникам вторсировини.
Завантажити застосунок можна тут:
iOS – https://apple.co/2PEKWJl
Android – https://bit.ly/2EyTScH
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі