Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Харків’янин організував «з нуля» сирний бізнес з обігом мільйон гривень (ФОТО)

Опубліковано

Харків’янин Андрій Кулик з дружиною Катериною з нуля побудували успішний «сирний» бізнес лише за три роки.

Про це пише Newsroom.

До того, як стати сироваром, Андрій Кулик займався бухгалтерією та аудитом, співпрацюючи з великими компаніями. Але часті відрядження почали заважати батькові двох дітей і, порадившись з дружиною подружжя вирішило відкрити сімейний бізнес.

«Пошуку себе я присвятив досить багато часу. Діяти вирішив від противного, поставивши собі питання: чим я б не хотів займатися. Це привело мене до сироваріння, тим більше, що я дуже люблю цей продукт», — розповідає Андрій.

Про ремесло сировара Андрій не знав нічого. На допомогу прийшли навчальні ролики в YouTube та електронні книги, опубліковані в Інтернеті у вільному доступі.

Читайте також«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

Досконально вивчивши ази ремесла, Андрій організував вдома невелику кухню та купив маленьку напівпрофесійну сироварню на 20 літрів, витративши на стартап близько 10 тисяч гривень.

Перший млинець не грудкою

З перших кроків Андрій прийняв принципове рішення: виробляти продукт тільки з якісного молока та без додавання хімічних компонентів. У січні 2019 року підприємець зварив перший сир і дебют виявився вдалим. Продегустувавши отриманий результат, Андрій вирішив продовжувати розпочате. І тут постало питання: у кого купувати молоко.

«Тоді мені здавалося, що найкращу сировину можна придбати у невеликих фермерських господарств. Через недосвідченість я вважав, що якісним може бути лише те молоко, яке виробляють в домашніх умовах. Поїздивши по області та подивившись на утримання тварин в невеликих приватних фермах, я зрозумів, що знайти потрібного постачальника — завдання не з простих. Але мені вдалося відшукати виробника, який задовольнив мої вимоги. Це велике сучасне господарство в Чугуївському районі. Там корови в ідеальній чистоті, доїння відбувається за безконтактною технологією», — розповідає підприємець.

Читайте також«Лавандовий кум» у квітах і «П’яний кум» у вині: на Житомирщині сироварня створює унікальні сири

Переробка і виробництво

Щотижня сімейна сироварня «Екан» переробляє 1000 літрів молока. Всю роботу в сироварні, від завантаження сировини в сепараторну до виставлення сиру на визрівання, виконує Андрій. Його дружина Катерина займається комунікацією з клієнтами, просування бренду в соціальних мережах та рекламою.

За словами підприємця, основні продажі відбуваються в мережі, частина продукції реалізується в декількох харківських супермаркетах у відділі фермерської продукції.

Пандемія залишилася непоміченою

Андрій розповідає, що підрахунком чистого прибутку на даному етапі він не займається — всі гроші йдуть на розвиток бізнесу.

«Криза, пов’язана з поширенням COVID-19, на нас особливо не вплинула. Я практично не помічаю пандемію, повністю зосередившись на сироварінні. Коли постало питання розширення, ми придбали додаткову техніку. Сироварня на 500 літрів куплена навесні минулого року, коштувала нам 80 тисяч гривень. Для її придбання ми не залучали ні інвесторів, ні кредитних коштів. За минулий рік виручка від усіх продажів — на виставках, в супермаркетах, онлайн-склала трохи більше мільйона гривень, роком раніше було в половину менше. Але зізнатися, я не знаю, скільки з цього — наш чистий прибуток. Все, що заробляємо-вкладаємо в розвиток», — розповів підприємець.

Протягом цього року Андрій підшукував нове приміщення для сироварні. Подружжя також розглядало варіант кредитування для будівництва сучасної будівлі.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині варять сир, що врятував долину мамонтів.

Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині крафтова сироварня стала частиною «Дороги гурманів».

Фото: newsroom.kh.ua.

Економіка і бізнес

«Приватбанк» подвоїв донати своїх клієнтів та передав лікарням Запоріжжя і Львівщини обладнання на понад 3,2 млн грн

Опубліковано

Три опорні медичні заклади Запоріжжя і Львівщини отримали медичне обладнання на понад 3,2 мільйони гривень. Ці кошти передав «Приватбанк» від подвоєних внесків своїх клієнтів.

Про це повідомили в пресслужбі «ПриватБанку».

Підтримали медичну інфраструктуру у благодійній програмі «Невідкладний донат: Допомога шпиталям та медзакладам України».

Благодійний фонд «ПриватБанку» передав:

  • дві сучасні ультразвукові діагностичні системи;
  • два новітні апарати для лікування складних ран;
  • хірургічне обладнання.

Читайте також: Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

«Ці засоби суттєво прискорять діагностику та одужання пацієнтів, і зокрема тих, хто потрапляє до лікарень з важкими пораненнями», — зазначили в пресслужбі «Приватбанку».

Від початку року у програмі «Невідкладний донат» 8 медзакладів отримали допомогу на загальну суму 12,8 мільйонів гривень.

Нагадуємо, що в «ПриватБанку» запустили продаж квитків на європейські залізниці.

Фото надали в пресслужбі «ПриватБанку»

Читати далі

Економіка і бізнес

«Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

Опубліковано

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.

Про це повідомили в «Укроборонпромі».

У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.

«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.

Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Про Airbus

Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.

Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Фото обкладинки: сайт Airbus

Читати далі

Економіка і бізнес

€1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

Опубліковано

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Про це повідомили в Мінекономіки.

За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:

«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».

За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Не перша співпраця

ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту  для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Шопочитати