Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

Опубліковано

Через введення карантину наша планета почала легше дихати. Зупинились виробництва і транспортні сполучення, заводи не працюють, люди більше залишаються вдома. Карантин – саме час навчитись жити екологічно в побутовому плані. Тому радимо вам перебрати речі, почати сортувати домашні відходи, замінити засоби прибирання на більш екологічні або послухати корисні лекції про zero waste.

А ще ми підготували для вас варіанти екологічних альтернатив побутовим речам.

Зубна щітка та вушні палички

Звичайно, зубні щітки не є одноразові у використанні, а потребують заміни хоча б раз на кілька місяців. Аби зменшити кількість пластику, варто замінити звичайні щітки на натуральні. Наприклад, бамбукові зубні щітки, які можна спокійно викидати після використання, оскільки деревина швидко розкладається природнім шляхом і не шкодить довкіллю. Крім того, щітки мають і екологічне пакування, тому немає ніяких відходів.

Вушні палички є також необхідними у побутовому використанні. Але їх рідко здають на переробку, тому вони потрапляють на звалища та забруднюють водойми. Пластикові вушні палички можна замінити на бамбукові. Вони є на 100% біорозкладними, тому що виготовлені з бамбука та м’якої бавовни.

Де можна придбати екологічну зубну щітку і вушні палички? Український бренд Karman пропонує щітку за 175 гривень, а також тут можна придбати набори зі щітки, вушних паличок та губки з конжаку за 430 гривень. А ще загляніть в магазин OZERO, який продає товари в стилі “нуль відходів”.

Екологічний дезодорант

Ми вже не уявляємо свого життя без дезодорантів, але більшість навіть не задумується, що у їх складі є багато хімікатів, які зовсім не йдуть на користь нашому здоров’ю. А штучні ароматизатори лише маскують неприємний запах тіла на короткий проміжок часу. Важливо зрозуміти, що те, що ми наносимо на нашу шкіру настільки важливо як і те, що ми їмо.

Використовуйте органічний дезодорант, який уповільнює розмноження бактерій і запобігає утворенню неприємного запаху, дозволяючи шкірі дихати.

У магазині Zero Waste Store є в асортименті мінеральний дезодорант. Він повністю органічний і немає упакування. Коштує такий дезодорант-кристал всього 65 гривень. А у бренду Vins можна придбати натуральний бальзам-дезодорант у паперовому упакуванні.

Соломинки для смузі

Ми щодня п’ємо каву, соки чи смузі. І без соломинок просто не обійтись. Якщо просто відмовитись від одноразових пластикових соломинок для напоїв ми не можемо, то варто обрати екологічні варіанти. На щастя, сьогодні українські бренди вигадують різноманітні варіанти екологічних альтернатив. Наприклад, у Yes Straws виготовляють соломинки з очерету та жита. Вони на 100% складаються з натуральної сировини та розкладаються у природному середовищі. А коштують – 175 гривень. Бренд Green Elvis також виготовляє посуд з очерету. Тут є соломинки на 100% рослинного походження. 50 штук коштує 150 гривень.

У магазині Ozero є також чудовий аналог – металева трубочка за 50 гривень. А щоб легко її вимити після смачного напою, то у комплекті можна придбати спеціальний йоржик.

Після карантину, коли підете в улюблену кав’ярню, не забудьте сказати: “Мені без соломинки”. Так врятуєте чиєсь життя і зробите довкілля трохи чистішим.

Люфа для душу та губки для посуду

Ви колись задумувались над тим, чим миєте посуд та тіло? Більшість використовує поролонові мочалки, які є токсичними і не переробляються. На заміну мочалкам і губкам можна придбати люфу. Люфа – вид ліан. У якості губок використовують висушені плоди цієї рослини. Вирощування та утилізація люфи не наносить шкоди навколишньому середовищу, а час їх служби більший, ніж у звичайних губок.

Люфа – на 100% натуральна, ефективно видаляє ороговілі ділянки, підходить для чутливої шкіри. А ще вона посилює кровообіг і має легкий ефект пілінгу, зменшує пори та дає шкірі дихати.

У магазині Ozero можна придбати люфу за 75 гривень.

Замість пакетів – мішечки для продуктів

Найпершим кроком до правильного екологічного споживання є відмова від одноразових поліетиленових пакетів. Продукти можна носити і в екосумках. Деякі супермаркети навіть продають такі.

Чудовою альтернативою пакетам є авоська. Її виробляють зі стовідсоткової бавовни, вона багаторазова та легко переться. Коштує, в середньому, 400 гривень. Український бренд Raw Flaw виготовляє сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари. При виробництві використовують екологічний матеріал, який не містить тваринного походження і є безпечним для природи та людей. Такий матеріал ще називають vegan cloth. Коштують такі сумки 1800 гривень.

Якщо екоторби знайти легко, то з пакуванням окремих продуктів трохи складніше. Для овочів чи круп можна використовувати багаторазові мішечки з тканини. В українського бренду Goodies є бавовняні та сітчасті мішечки різних кольорів та розмірів. Набір з 6-ти торбинок коштує 285 гривень.

Гребінці для волосся

Пластикові гребінці для волосся також мають екологічні альтернативи. Наприклад, дерев’яні, які нічим не поступаються пластиковим, причому пахнуть свіжим деревом і дружні до навколишнього середовища.

У бренду “Dotyk” можна придбати такий. Майстер в Карпатах спеціально виготовляє гребінці з міцного дуба, відшліфовує зубці, щоб розчісування волосся було легким і приємним. А ще від таких гребінців менше електризується волосся.

Придбати такий можна на сторінці в Інстаграм за 65 гривень.

Металевий станок для гоління

Одноразові станки для гоління – це ще один пластиковий предмет особистої гігієни, який поповнює сміттєві баки і шкодить нашому довкіллю.

Чудовою альтернативою може стати металевий станок, який служитиме багато років, а змінні леза можна здати у пункт прийому вторинної сировини.

В інтернет-магазині “Dotyk” такий металевий станок коштує 140 гривень.

Чашки замість одноразових стаканчиків

У звичайний робочий день ми можемо випити дві-три порції кави. А потім у великих містах багато сміття саме через паперові одноразові стаканчики, які не підлягають переробці.

Тому, варто завести собі багаторазову чашку чи невеличкий термос. І не соромтесь просити у кав’ярнях каву у свою тару. У магазині Ozero можна придбати чашки з бамбукового волокна. На відміну від пластикових склянок, бамбукова чашка Ecoffee повністю натуральна, тобто не буде отруювати напій або псувати смак. А ще вона повністю розкладається. Коштує від 300 гривень.

А у крамниці екотоварів ЕСОСО можна придбати чашку для напоїв з собою, яка компактно складається і поміщається навіть у кишеню. Вартість: 370 гривень.

Коментарі

Суспільство

Психологічна підтримка для переселенців: в Україні запустили новий проєкт

Опубліковано

Проєкт для психологічної підтримки ВПО із Донецької області запрацював у трьох центрах: у Рівному, Тернополі та Івано-Франківську.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ініціативу запустив благодійний фонд «ЯМаріуполь». Організатори вказують, що у межах проєкту люди зможуть покращити свій психологічний та емоційний стан і краще адаптуватися у нових регіонах.

У центрах переселенці зможуть відвідувати групові сесії, заняття з арттерапії та музикотерапії, а також приєднуватися до виїздів на природу.

Читайте також: Психологічна підтримка в ЗСУ: Міноборони оголосило про впровадження нової програми

Разом із тим фахівці проводитимуть культурні й освітні заходи для ВПО, а також майстер-класи з технік саморегуляції та розвитку емоційної стійкості.

Організатори очікують, що проєкт може охопити понад десять тисяч людей різного віку.

Ініціативу реалізує БФ «ЯМаріуполь» у межах проєкту «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства» спільно з БФ «Крила надії» й за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці».

Раніше ми писали про те, що «Громади зобов’язані допомагати переселенцям»: як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі