Суспільство
Історики-ентузіасти дають друге життя напівпокинутому селу на Сумщині (ВІДЕО)
Вони відкопали піраміду у смітті!
Досліджуючи кладовище, історики знайшли склеп ХХ сторіччя. Завдяки їм у покинуте село на Сумщині тепер їдуть туристи.
Один із членів команди – Олександр Мірошниченко. Він не тільки історик-некрополіст, а й екоактивіст.
«Коли ми вперше приїхали туди, я був шокований: піраміду 30 років, а може, й більше, використовували як сільське сміттєзвалище. Тобто вона повністю вся була засипана сміттям. І навколо вся територія була засипана сміттям. Я сказав, що або я. Все сміття посортую і відправлю на переробку, або «до побачення». І ми взяли рукавички й почали сортувати сміття», – Олександр Мірошниченко, історик
Вони знайшли родинний склеп поміщиків Шечкових. І поставились до цього дуже серйозно. Раніше в селі навіть дорожнього знаку не було.
Читайте також: У Маріуполі запустили сервіс зі збереження спогадів «Незабуду»
А цього літа активісти провели там історичний фестиваль. І зібрали понад 5 тисяч людей! Разом із місцевими ентузіасти розчистили покинутий ставок. І далі проводять роботи з реконструкції склепа. Адже планують відкривати там музей потойбічного життя.
«Я бачу, що і зсередини, із села люди хочуть далі працювати. Вони хочуть далі популярізувати своє село. Якщо люди навчаться заробляти на туризмі, на продажі локальної їжі, на продажі тієї самої риби зі ставка. А якщо вони ще й самі почнуть організовувати якісь місцеві локальні свята. Які будуть приваблювати з туристичних міст навколо, чому б ні? Це відчувається, і хочеться людям допомогти, дуже хочеться. Це мотивує», – Олександр Мірошниченко, історик.
Наступного червня відбудеться другий історичний фестиваль. А ми думаємо: скільки таких закинутих склепів є по селах України?
Нагадаємо, на Волині ентузіасти відтворили одяг луцького князя Вітовта.
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі