Суспільство
Історія художника, який став на захист українського неба (ВІДЕО)
Владислав Мельник із Дніпра до 24 лютого малював картини і робив виставки в Європі. З початком повномасштабного вторгнення чоловік спершу волонтерив, а потім вступив до війська. І тепер він займається матеріально-технічним забезпеченням ППО, яка захищає Київщину та Дніпропетровщину.
Історію українського художника розповідає ШоТам.
Влад родом із Дніпра, йому 27 років, і зараз він займається технічним оснащенням ППО. Та до 24 лютого навіть не думав, що опиниться на війні. Малював картини, показував їх за кордоном.
Його роботи побували від експозиції ООН у Швейцарії до приватних аукціонів в Італії. Та коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, про творчість не могло бути й мови.
«Просто дивишся у вікно і бачиш, навколо яка ситуація… Трошки важко було малювати», – Владислав Мельник, військовослужбовець ЗСУ.
Він бачив, що Росія коїть із його країною і через це не міг зробити ані мазка. Влад відклав пензля і почав волонтерити: допомагав різним підрозділам у забезпеченні. А влітку 2022 і сам вирішив долучитися до війська: надихнув друг-азовець.
«Я хотів теж спробувати себе. Він мені розказав коротко, які там нормативи. Та я зрозумів, що потрібно трохи підкачатись», – згадує Владислав.
Але до ЗСУ потрапив аж через рік: Влад травмував плече, завзято готуючись до здачі нормативів. А коли одужав, його взяли до 57-го полку радіотехнічного забезпечення ППО.
Відтоді він технічно забезпечує сили протиповітряної оборони, які збивають ракети над Дніпром і Київщиною.
Дивіться відео: Перша жінка у світі, чиї картини виставили в Луврі: історія української художниці Марії Башкирцевої
«Ми налагоджуємо зв’язок із системами ППО, з авіацією та командним пунктом для того, щоб всі працювали як єдиний механізм», – розповідає чоловік.
Генератори, рації, безперебійники – завдяки Владу ППО має надійний зв’язок. Робота цих приладів непомітна: збирати на неї гроші важче, ніж на дрони чи тепловізори. Але для ППО вона вкрай важлива.
Щоденно Влад докладає чимало зусиль, аби придбати це обладнання. Усе це немалі гроші. Частина з них – від благодійних фондів, інша – від українців.
«Долучається дуже багато людей, але все рівно одно йдуть і йдуть, потрібно ще й ще», – каже військовий.
Ви теж можете долучитися до забезпечення воїнів ППО та допомогти їм боронити українське небо. Підтримати Влада у його справі можна за посиланням.
«Є одна мета – пришвидшити Перемогу. Та головне – захистити громадян нашої країни», – Владислав Мельник, військовослужбовець ЗСУ.
Раніше ми розповідали, як створюють хустини від українських митців з інвалідністю, які носить перша леді Франції.
Також в Україні запустили проєкт, що допоможе музикантам-військовим повернутися до творчості.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі