Суспільство
Індонезія планує закупити українські гвинтівки і бронетранспортери
Військове керівництво Індонезії завило про намір закупити партію українських штурмових гвинтівок, а також висловило зацікавленість вітчизняними радіоелектронними системами і бронетранспортерами.
Як повідомляє прес-служба державного концерну Укроборонпром, українські підприємства представили останні розробки на міжнародній виставці оборонних технологій Indo Defence-2018 в Індонезії.
Читайте також: Укроборонпром ремонтуватиме торпеди для ВМС Польщі
Зазначається, що індонезійська сторона заявила про плани закупити партію українських штурмових гвинтівок під час зустрічі з представниками компанії Укрінмаш.
“Також Індонезія висловила інтерес щодо вітчизняних радіолокаційних станцій, зокрема контрбатарейних, безпілотних та авіаційних засобів радіоелектронної боротьби”, — йдеться у повідомленні.
Крім того, українська компанія Укрспецекспорт підписала з однією з індонезійських компаній меморандум про взаєморозуміння щодо “просування” у Південно-Азійському регіоні українських бронетранспортерів.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Організація Gender Stream запустила новий проєкт «ВАРТОВІ», який допомагає боротися зі злочинами на ґрунті ненависті до ЛГБТКІ+ людей. Платформа надає юридичну та адвокатську підтримку постраждалим і документує правопорушення.
Про це повідовляють на сайті організації.
Юридична допомога
«ВАРТОВІ» працюють із випадками фізичного насильства, убивств, дискримінації, порушень прав і злочинів, пов’язаних із сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Серед напрямів — аналіз, моніторинг, освітня діяльність і адвокація.
«Ми прагнемо, щоб кожен і кожна, хто постраждав від злочинів ненависті, отримали підтримку, а винні відповідали за свої дії», — зазначила Ольга Полякова, очільниця Gender Stream.
Допомогу можуть отримати не лише представники та представниці ЛГБТКІ+ спільноти, а й їхні союзники та батьки.
Читати також: В Україні вийшов трейлер документального фільму про ЛГБТК+ спільноту під час війни
Співпраця з поліцією
Проєкт активно співпрацює з правоохоронцями, допомагаючи розпізнавати злочини ненависті. Для поліції організовують тренінги та надають супровід у роботі над такими випадками.
«Складність у фіксації подібних злочинів залишається проблемою через відсутність чітких механізмів реагування. «ВАРТОВІ» прагнуть змінити цю ситуацію, допоки не буде ухвалено законопроєкт 5488», — наголошують в організації.
Детальніше про ініціативу — за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.
Фото: Freepik.
Коментарі
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі