Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1560357158 dsc 4320 1560357158 dsc 4320

Технології

Гуртожиток одеського вишу оснастять сонячними панелями

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний університет «Одеська юридична академія» приєднався до інноваційного проєкту «Зелений університет». Відтепер 7-поверховий гуртожиток забезпечуватиметься гарячою водою за допомогою сонячних колекторів і панелей, пише Слово.

Програма «Зелений університет» була затверджена Вченою Радою, а Первинна профспілкова організація та Студентська Рада університету підтримали інноваційне рішення, яке сприятиме підвищенню комфорту проживання в гуртожитках.

Завдяки такій програмі студенти, які проживають в гуртожитку «Приморський», вже зараз мають можливість користуватися гарячою водою протягом усього року.

Допоможе заощаджувати майже влвічі

Напередодні старту проекту було проведено енергоаудит, який показав економічну обґрунтованість встановлення сонячних колекторів. За попередніми розрахунками, університет зможе заощадити до 20% коштів на оплату електроенергії, до 40% на оплату гарячого водопостачання і до 35% на опаленні. Запас гарячої води становить 4 тонни. 

Читайте також: Львівська школа зароблятиме на сонячній енергії 200 000 грн

“У літню пору система повністю забезпечуватиме гуртожиток гарячою водою, а навесні, восени і взимку вода буде попередньо грітися в колекторах, а потім догріватися або електричними тенами, або від котельні”, – коментує технічний директор компанії «Standart Engineering» Віктор Бондар.

Абсолютно доцільний внесок у сонячну енергетику

Беручи до уваги те, що в Одесі протягом року 250 днів є сонячними, внесок в розвиток сонячної енергетики абсолютно доцільний.

Програма також передбачає утеплення стін і покрівлі, заміну вікон, світильників на енергозберігаючі, а також повну автоматизацію індивідуальних теплових пунктів.

Читайте також: В Україні запустили виробництво смарт-будинків на сонячних батареях

Раніше сонячні батареї були встановлені в гуртожитку «Феміда» на вулиці Академічній.

Надалі проект буде реалізований у всіх без винятку навчальних корпусах та гуртожитках університету, причому не тільки в Одесі, але і в структурних підрозділах в інших містах – в Києві, Чернівцях, Івано-Франківську, Черкасах, Миколаєві та Кривому Розі.

Технології

Два українські стартапи перемогли на міжнародному конкурсі інноваторів в Афінах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 два українські стартапи отримали найвищі призи — 10 тис. євро та підтримку у розвитку проєкту від Європейського інституту інновацій та технологій.

Про це ШоТам повідомили у  Спільноті EIT.

Зазначається, що ерше місце отримав стартап GAPPO — інноваційне рішення, що допомагає зацифрувати оперативні процедури звітності в аграрній галузі.

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

У номінації Urban Mobility переміг український стартап MeGoElectric. Головна ідея проєкту — розробка доступних електричних вантажівок малої та середньої вантажності, які обслуговуватимуть компанії, що займаються транспортуванням вантажів. Проєкт отримав 10 тисяч євро та супровід провідних європейських спеціалістів для реалізації ідеї.

Про Спільноту EIT

Спільнота EIT — це спільна мережа, що включає довгострокові партнерства Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), відомі як Спільноти знань та інновацій (KIC).

Ці інноваційні спільноти спрямовані на стимулювання системних змін у Європі та за її межами, зосереджуючись на таких ключових сферах, як зміна клімату, енергетика, здоров’я, харчові продукти, виробництво, сировина, цифровізація, міська мобільність, культура та творчість. Використовуючи колективний досвід KIC, ініціативи Спільноти EIT стимулюють інновації, підприємництво та креативність у Європі.

Нагадаємо, український ШІ-стартап AiSDR залучив $3 млн інвестицій.

Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Технології

Завод Кобзаренка презентував новий самоскидний напівпричіп

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українське підприємство «Завод Кобзаренка» презентувало модернізований автомобільний самоскидний напівпричіп АСП-23 з надміцним кузовом зі шведської сталі HARDOX.

Про це повідомляє пресслужба компанії-виробника.

Так, оптимізований за розмірами причіп виготовляється з найкращих європейських компонентів і має такі характеристики:

  • Вантажність 26 т
  • Комплектується 3 осями SAF INTRADISC (опціонально ADR)
  • Максимальний кут зсипу – 46
  • Колеса 385/65 R22,5
  • Об’єм кузова 25 м3.

Має адаптацію з тягачами усіх виробників. Унікальністю самоскида АСП-23, є те, що конструкція причепа дає змогу змінювати сталевий кузов на алюмінієвий для перевезення полегшених вантажів.

Читайте також«В крані – іржава вода». Як на Донбасі екоактивісти взялися досліджувати стан водойм

Довідка

«Завод Кобзаренка» був заснований в 1993 році, як українсько-німецьке товариство «Флігель» (перейменовано в «Завод Кобзаренка» в 2008 році). На сьогодні «Завод Кобзаренка» — відомий виробник тракторних причепів в Україні.

Нагадаємо, «Завод Кобзаренка» презентував аграріям спецтехніку для гасіння пожеж.

Як ми повідомляли раніше, Київський «Завод Кобзаренка» розробив і протестував подрібнювач деревини.

Фото: facebook.com/zavodkobzarenka.

Читати далі

Технології

Перші 30 команд винахідників представили свої проєкти у сфері розмінування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, представили свої розробки та ідеї.

Про це повідомляють у Міністерстві економіки.

Зазначається, що протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня, біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі, представили свої розробки та ідеї.

Пані міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що Україна планує впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. Для цього планується стимулювати розвиток виробництва машин та обладнання в Україні.

Команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами: Техніка для розмінування, Комплексні рішення, IT-рішення, Обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини

Команди, чиї проєкти будуть визнані експертами найбільш перспективними, чекає чотиримісячна акселераційна програма. Весною наступного року планується протестувати вже готові чи удосконалені продукти на полігонах та в реальних умовах.

У Мінекономіки нагадують, що учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу, чи технології.

Нагадаємо, 27 листопада по 3 грудня підрозділи з розмінування Державної спеціальної служби транспорту виявили, вилучили та знешкодили 828 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, в Україні стартував акселератор для стартапів у галузі розмінування.

Також ми розповідали, що Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.

Фото: Мінекономіки.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство13 години тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство18 години тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

Суспільство5 днів тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство5 днів тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

РЕКЛАМА: