Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
maxresdefault 1 maxresdefault 1

Технології

В Україні запустили виробництво смарт-будинків на сонячних батареях

Опубліковано

В Україні запустили виробництво смарт-будинків на сонячних батареях: компанія збирається випускати п’ять-шість таких будинків на місяць, повідомляє Greencubator.

У 20 разів економніший

Франшизу з виробництва автономних будинків на сонячних батареях запустив стартап PassivDom. Один будинок споживає майже в 20 разів менше енергії, ніж звичайний і споживає тільки сонячну енергію.

У будинку є меблі, укомплектована кухня з вбудованою енергоощадною побутовою технікою, система вентиляції, тепловий насос, камера і термостат. Також він оснащений проектором зі 100-дюймовим екраном, акустичною системою, інтернетом і розумним замком зі сканером відбитків пальців.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

Завдяки простоті монтажу будинок не вимагає спеціального фундаменту і може бути встановлений на будь-яку рівну поверхню.

Крім цього, PassivDom є розумним будинком. У ньому працюють 24 інтелектуальні інженерні системи, серед яких: контроль якості повітря, вмісту кисню і вуглекислого газу і т.п. Також можливе управління будинком через мобільний додаток.

Для того, щоб зібрати п’ять будинків на українській лінії виробництва, сьогодні потрібні 15 працівників і один місяць часу.

У США вартість таких будинків коливається у діапазоні $ 90 000 – $ 359 999.

“Ми раді, що перша експериментальна лінія за франшизою запрацювала саме в Україні. Лінія буде випускати п’ять-шість будинків на місяць, ми навмисне починаємо з меншої потужності, щоб відпрацювати всі можливі проблеми. В Україні для цього є дуже сприятливе середовище”, – зазначив Максим Гербут, засновник PassivDom.

Що варто знати про PassivDom?

PassivDom — український технологічний стартап, який створює автономні самонавчальні модульні будинки за допомогою 3D-принтера.

Ці будинки використовують тільки екологічно чисту енергію сонця для всіх потреб його мешканців: клімат-контролю (опалення та охолодження), генерації води, контролю якості повітря і вмісту кисню.

Автор ідеї та керівник компанії PassivDom є Максим Гербут.

Як зазначають розробники, для будівництва були використані передові матеріали (карбону, фібергласу), а також інноваційні технології утеплення вакуумом. Стіна PassivDom така ж тепла, як цегляна товщиною 7,33 м.

Також, згідно повідомлень, у команді є фахівець, який розробив унікальну технологію виробництва енергоефективних вікон. Вікна PassivDom рекордно теплі, зараз технологія їх створення реєструється в книзі рекордів Гіннесса. На практиці це означає, що засклити будинок можна буде хоч від підлоги до стелі — і це зі збереженням теплових характеристик.

PassivDom потребує вкрай мало енергії для опалення і забезпечення всіх потреб мешканців (в тому числі для роботи побутових приладів, системи вентиляції, роботи пристроїв мережі Internet of Things). На даху модуля розташовані сонячні панелі — їх з лишком вистачає. Будинки абсолютно енергонезалежні і не потребують будь-якого палива, а, значить, — немає викидів продуктів горіння в атмосферу.

Вдень у дощову погоду сонячні панелі все одно виробляють енергію: менше, ніж на сонці, але все одно більше, ніж потрібно для роботи всіх систем. Запасу акумуляторів будинку вистачить на автономну роботу до двох тижнів (навіть в умовах полярної ночі, якщо сонця на небі не буде 14 днів).

Коментарі

Технології

В Україні запрацював Центр кіберзахисту для боротьби з цифровими загрозами

Опубліковано

Міноборони запустило нову структуру — Центр реагування на кіберінциденти, який займатиметься кіберзахистом. Очолювати його буде заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Про це повідомляє Міноборони.

Про роботу Центру

Військовослужбовці Центру працюватимуть цілодобово, моніторячи та реагуючи на кіберзагрози. Раніше подібні завдання виконувала команда Центру інновацій Міноборони, але тепер окрема структура дозволить розширити її можливості.

Читати також: Розробники представили перший в Україні додаток для бізнес-телефонії

Серед головних завдань Центру:

  • реагування на кіберінциденти;
  • захист інформаційних систем Міноборони;
  • впровадження систем управління кібербезпекою;
  • співпраця з НАТО;
  • організація навчань з кіберзахисту.

Важливий крок для цифрового простору

«Центр важливий для країни, яка веде війну не лише на полі бою, а й у цифровому просторі. Ворог постійно намагається уповільнити наш розвиток, тому новий центр допоможе покращити нашу кібербезпеку та забезпечити швидке реагування на атаки», — зазначила Черногоренко.

Нагадаємо, що застосунок «Армія+» зручно використовують вже 300 000 військовослужбовців.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

Застосунок «Київ цифровий» отримав відзнаку на Конгресі нової мобільності в Польщі

Опубліковано

Застосунок представили в Лодзі на New Mobility Congress 2024. «Київ цифровий» отримав нагороду в одній з номінацій.

Про це повідомили у пресслужбі застосунку.

«Це один з найбільших заходів у Центральній та Східній Європі, де збираються політики, вчені та провідні компанії електромобільності, щоб обговорити майбутнє сталого транспорту», — розповіли у пресслужбі про конгрес.

Мобільну програму відзначили в номінації CEE Tech and Data-led Mobility Solution.

Фото: телеграм-канал «Київ цифровий»

Нагадаємо, що застосунок «Київ цифровий» запустили у 2021 році. А в серпні розробники випустили оновлення 3.0.

Раніше ми повідомляли, що понад 10,4 мільйона українців активували послугу Дія.Підпис.

Фото: фейбсук-сторінка «Київ цифровий»

Коментарі

Читати далі

Технології

Понад 10,4 мільйона українців активували послугу Дія.Підпис — Федоров

Опубліковано

За понад три роки існування послуги Дія.Підпис нею скористувалося більше 10,4 мільйона користувачів. Загалом Дія.Підпис використали понад 48 мільйонів разів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми зробили найпростішу та найбезпечнішу версію електронного підпису, яка завжди під рукою. Без відвідування держустанов, флешок, файлів у телефоні. Жодних зайвих рухів — згенерували за кілька кліків, кліпнули і підписали», — написав Федоров.

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Читайте також: Food Train Укрзалізниці приготував 1 000 000 благодійних порцій їжі для українців

Дія.Підпис інтегрують сотні різних партнерів:

  • бізнеси;
  • держустанови;
  • театри;
  • Укрзалізниця.

Українці підписують ним заяви про відпустку, договори оренди та, звісно, заяву про шлюб.

Як активувати Дія.Підпис. Відео: ютуб-канал Дія

«Дія.Підпис — основа цифрової держави, саме завдяки йому державні послуги доступні буквально зі смартфона. Це зручно, зрозуміло та важливо, і про це говорить статистика використання», — зазначив міністр цифрової трансформації.

Нагадаємо, що «Нова пошта» скасувала оплату за повернення посилок.

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт25 хв. тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 параспортсменів — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство3 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство4 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...