Технології
В Україні запустили виробництво смарт-будинків на сонячних батареях
В Україні запустили виробництво смарт-будинків на сонячних батареях: компанія збирається випускати п’ять-шість таких будинків на місяць, повідомляє Greencubator.
У 20 разів економніший
Франшизу з виробництва автономних будинків на сонячних батареях запустив стартап PassivDom. Один будинок споживає майже в 20 разів менше енергії, ніж звичайний і споживає тільки сонячну енергію.
У будинку є меблі, укомплектована кухня з вбудованою енергоощадною побутовою технікою, система вентиляції, тепловий насос, камера і термостат. Також він оснащений проектором зі 100-дюймовим екраном, акустичною системою, інтернетом і розумним замком зі сканером відбитків пальців.
Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого
Завдяки простоті монтажу будинок не вимагає спеціального фундаменту і може бути встановлений на будь-яку рівну поверхню.
Крім цього, PassivDom є розумним будинком. У ньому працюють 24 інтелектуальні інженерні системи, серед яких: контроль якості повітря, вмісту кисню і вуглекислого газу і т.п. Також можливе управління будинком через мобільний додаток.
Для того, щоб зібрати п’ять будинків на українській лінії виробництва, сьогодні потрібні 15 працівників і один місяць часу.
У США вартість таких будинків коливається у діапазоні $ 90 000 – $ 359 999.
“Ми раді, що перша експериментальна лінія за франшизою запрацювала саме в Україні. Лінія буде випускати п’ять-шість будинків на місяць, ми навмисне починаємо з меншої потужності, щоб відпрацювати всі можливі проблеми. В Україні для цього є дуже сприятливе середовище”, – зазначив Максим Гербут, засновник PassivDom.
Що варто знати про PassivDom?
PassivDom — український технологічний стартап, який створює автономні самонавчальні модульні будинки за допомогою 3D-принтера.
Ці будинки використовують тільки екологічно чисту енергію сонця для всіх потреб його мешканців: клімат-контролю (опалення та охолодження), генерації води, контролю якості повітря і вмісту кисню.
Автор ідеї та керівник компанії PassivDom є Максим Гербут.
Як зазначають розробники, для будівництва були використані передові матеріали (карбону, фібергласу), а також інноваційні технології утеплення вакуумом. Стіна PassivDom така ж тепла, як цегляна товщиною 7,33 м.
Також, згідно повідомлень, у команді є фахівець, який розробив унікальну технологію виробництва енергоефективних вікон. Вікна PassivDom рекордно теплі, зараз технологія їх створення реєструється в книзі рекордів Гіннесса. На практиці це означає, що засклити будинок можна буде хоч від підлоги до стелі — і це зі збереженням теплових характеристик.
PassivDom потребує вкрай мало енергії для опалення і забезпечення всіх потреб мешканців (в тому числі для роботи побутових приладів, системи вентиляції, роботи пристроїв мережі Internet of Things). На даху модуля розташовані сонячні панелі — їх з лишком вистачає. Будинки абсолютно енергонезалежні і не потребують будь-якого палива, а, значить, — немає викидів продуктів горіння в атмосферу.
Вдень у дощову погоду сонячні панелі все одно виробляють енергію: менше, ніж на сонці, але все одно більше, ніж потрібно для роботи всіх систем. Запасу акумуляторів будинку вистачить на автономну роботу до двох тижнів (навіть в умовах полярної ночі, якщо сонця на небі не буде 14 днів).
Технології
Про роботу Центру
- реагування на кіберінциденти;
- захист інформаційних систем Міноборони;
- впровадження систем управління кібербезпекою;
- співпраця з НАТО;
- організація навчань з кіберзахисту.
Важливий крок для цифрового простору
Коментарі
Технології
Коментарі
Технології
- бізнеси;
- держустанови;
- театри;
- Укрзалізниця.
Коментарі