Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Грай в ігри та вчи історію: як працює видавництво WoodCat

Опубліковано

Чи знаєте ви, що було раніше: введення гривні в обіг чи, наприклад, підписання Будапештського меморандуму? Навіть якщо ваші знання в історії країни та визначних дат далекі від ідеалу, то це легко виправити. І для цього не потрібно хапатись за підручники зі шкільної програми та зазубрювати інформацію. Достатньо просто пограти в настільну гру. 

Українське видавництво настільних ігор WoodCat створило унікальну гру “Дата”, яка присвячена історії України. Вона сподобається і дітям, і дорослим, і досвідченим гравцям, а ще допоможе підготуватись до ЗНО та вивчити визначні події нашої історії.

Костянтин Некрасов

Костянтин Некрасов

засновник видавництва настільних ігор WoodCat

Вчи історію та грай в ігри

Коли ми у школі чи університеті вивчаємо історію, то дуже часто важко зрозуміти, що і коли відбувалося. Багато хто робить фатальну помилку, та намагається “зазубрювати” дати механічним способом. Але важливо розуміти сенс тієї чи іншої події, чому це відбулось, що передувало.

Для розуміння і вивчення хронології історії настільна гра “Дата” чудово підходить. Це фановий спосіб провести своє дозвілля та оновити знання з історії України. Гра оформлена у стилі коміксів.

У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими і прикольними ілюстраціями (чого тільки вартий Уолтер Уайт з пачками гривневих купюр чи вікінг князь Олег). На одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дата. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. 

На початку кожен обирає собі колоду і по одній карті викладає на центр ігрового кола, датою вгору. Так формується стартовий часовий потік. Задача кожного гравця — викласти 5 своїх карток в ігрову лінію.

Хід гравця складається з двох фаз:

  • Перша — це блокування. Гравець може заблокувати карту суперника, поклавши поверх неї свою карту, або розблокувати свою карту, відправивши карту противника в часовий потік. Якщо карта противника викладена правильно, вона виходить з гри. Якщо ні — розміщується на правильному місці в часовому потоці і зараховується противнику.
  • Друга — розміщення карти в часовому потоці. Гравець викладає свою незаблоковану карту події в часовій потік. Якщо карта розміщена в правильному хронологічному порядку, вона залишається в потоці. Якщо ні — виходить з гри. 

Насправді, механіка гри доволі проста. Вам не потрібно на 100% знати дату, треба розуміти інтуїтивно, коли це сталось, раніше, чи пізніше вже відомих подій.

Підбирали дати зі шкільного підручника

Зараз цю гру активно купує аудиторія 20-30 років. Це ті люди, які є патріотами своєї держави, їм цікаво вивчити історію України та пізнавати щось нове. Гра — це не підручник, а спосіб провести вільний час цікаво. Вона буде корисною для тих, хто готується до ЗНО. Допоможе зрозуміти основні події та вивчити історію України. 

Гру розробляли рік: готували матеріали, виділяли важливі дати та працювали з художниками. Спочатку ми хотіли використовувати дати тільки зі шкільного курсу. Але зрозуміли, що це не показує всього різноманіття, адже у підручниках переважно війни та політика. Тому прибрали десь 40% дат, а замість них додали культурні події. 

Наприклад, заснування буддистського храму Білий лотос. Він є найбільшим в Європі, а побудований ще в радянські часи і є знаковим у світовій культурі. Чи знає про це пересічний українець? Ні! Або, наприклад, заснування бактеріологічної станції. Здавалось би, а що в цьому такого? Але ця станція є третьою у світі. Це символізує те, що Україна довгий час була центром науки.

У своїй грі ми хотіли підкреслити події, нашу цікаву та різноманітну історію. І показати те, що ми не завжди в цій історії сваримось та воюємо один з одним.

Котомафія по-українськи

Перша гра, яку ми випустили — це картки для настільної гри “Мафія”. Багато клубів грають у Мафію англійською мовою. Гідного варіанту гри українською мовою, взагалі не було. Тому ми випустили обома мовами, це зацікавило аудиторію. Якщо під час вечірки проллєте напої на картки, вони не зіпсуються, бо покриті пластиком.

Ми взяли класичних персонажів, але в образі котиків. Всі ж люблять котиків.

Зараз ми активно займаємось продажем цих двох ігор. Скоро з’являться і нові. Сподіваємось, що так зможемо розвивати українські настільні ігри, а наші продукти доповнять будь-яку вечірку.

Де купити

Наші ігри можна купити у спеціалізованих магазинах настільних ігор, переважно в інтернеті. В Україні немає ні однієї офлайнової мережі настільних ігор, а у дитячих магазинах іграшок не наша цільова аудиторія.

Гра “Дата” коштує 320 гривень. Наразі ми створюємо інтернет-магазин, де можна буде купити як наші ігри, так і інших виробників.

“Дату” ми випустили зовсім нещодавно і одразу посипались замовлення. В перші кілька днів купили майже 100 копій. Навіть сайт упав, ми не могли все завантажити. Дуже хороший попит на гру виявився. Наступного року плануємо випустити 5 нових ігор.

“Хочемо просувати українські  настільні ігри”

У світі настільні ігри дуже популярні. Найрозвинутіші ринки — Німеччина та Америка, тут в настільні ігри грають 14% населення. В Україні в цьому хобі зацікавлені тільки 1%. Ринок сам по собі розвивається. 

Коли у 2014 році на фоні Революції Гідності та криз бізнес падав, настільні ігри залишились тією сферою, яка зростала. Тому мені цікаво займатись саме цим. В планах робити продукт, який буде мати попит і за кордоном.

А ще, в країні тільки розквітає культура проведення вільного часу. Люди все частіше відкривають для себе те, що відпочивати можна не тільки за алкоголем та набиванням животів, а й розвивати мозок, вирішувати цікаві задачі. У настільних іграх велику роль має саме психологія гравців та взаємодія з іншими людьми.

Я вже п’ять років працюю у цій сфері. Починали з клубу настільних ігор, а цього року стартували як видавництво. За ці роки побачив, що 90-95% продуктів на ринку — російські. Одним із завдань нашого видавництва є локалізація класних світових проєктів на українському ринку, українською мовою. Хочемо зламати цю російську монополію на ігри. 

Шукав співробітника – знайшов дівчину

Зараз ми з моєю дівчиною Валерією є основними працівниками WoodCat. Художників чи інших працівників ми наймаємо на фріланс. До речі, з дівчиною я познайомився саме тоді, коли шукав художника для створення настільної гри “Дата”. Саме вона і створювала картки для гри. 

“Я художник, а Костянтин якраз шукав до себе в команду працівника для створення ілюстрацій для гри. Ми зустрілись і зрозуміли, що варто спробувати працювати разом. Ми обидва горіли ділом та прагнули досконалості, це зблизило нас. Спочатку співпрацювати було важко. Взагалі, я малювала раніше тільки традиційно, а тут необхідний був CG artist. Але згодом, підтримуючи одне одного, ми багато чому навчились. Ми стали сім’єю і з усією любов’ю один до одного та до нашого діла зробили круту гру”, – розповідає художник WoodCat Валерія Сєрова. 

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі