Суспільство
Грай в ігри та вчи історію: як працює видавництво WoodCat
Чи знаєте ви, що було раніше: введення гривні в обіг чи, наприклад, підписання Будапештського меморандуму? Навіть якщо ваші знання в історії країни та визначних дат далекі від ідеалу, то це легко виправити. І для цього не потрібно хапатись за підручники зі шкільної програми та зазубрювати інформацію. Достатньо просто пограти в настільну гру.
Українське видавництво настільних ігор WoodCat створило унікальну гру “Дата”, яка присвячена історії України. Вона сподобається і дітям, і дорослим, і досвідченим гравцям, а ще допоможе підготуватись до ЗНО та вивчити визначні події нашої історії.
Костянтин Некрасов
засновник видавництва настільних ігор WoodCat
Вчи історію та грай в ігри
Коли ми у школі чи університеті вивчаємо історію, то дуже часто важко зрозуміти, що і коли відбувалося. Багато хто робить фатальну помилку, та намагається “зазубрювати” дати механічним способом. Але важливо розуміти сенс тієї чи іншої події, чому це відбулось, що передувало.
Для розуміння і вивчення хронології історії настільна гра “Дата” чудово підходить. Це фановий спосіб провести своє дозвілля та оновити знання з історії України. Гра оформлена у стилі коміксів.
У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими і прикольними ілюстраціями (чого тільки вартий Уолтер Уайт з пачками гривневих купюр чи вікінг князь Олег). На одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дата. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці.
На початку кожен обирає собі колоду і по одній карті викладає на центр ігрового кола, датою вгору. Так формується стартовий часовий потік. Задача кожного гравця — викласти 5 своїх карток в ігрову лінію.
Хід гравця складається з двох фаз:
- Перша — це блокування. Гравець може заблокувати карту суперника, поклавши поверх неї свою карту, або розблокувати свою карту, відправивши карту противника в часовий потік. Якщо карта противника викладена правильно, вона виходить з гри. Якщо ні — розміщується на правильному місці в часовому потоці і зараховується противнику.
- Друга — розміщення карти в часовому потоці. Гравець викладає свою незаблоковану карту події в часовій потік. Якщо карта розміщена в правильному хронологічному порядку, вона залишається в потоці. Якщо ні — виходить з гри.
Насправді, механіка гри доволі проста. Вам не потрібно на 100% знати дату, треба розуміти інтуїтивно, коли це сталось, раніше, чи пізніше вже відомих подій.
Підбирали дати зі шкільного підручника
Зараз цю гру активно купує аудиторія 20-30 років. Це ті люди, які є патріотами своєї держави, їм цікаво вивчити історію України та пізнавати щось нове. Гра — це не підручник, а спосіб провести вільний час цікаво. Вона буде корисною для тих, хто готується до ЗНО. Допоможе зрозуміти основні події та вивчити історію України.
Гру розробляли рік: готували матеріали, виділяли важливі дати та працювали з художниками. Спочатку ми хотіли використовувати дати тільки зі шкільного курсу. Але зрозуміли, що це не показує всього різноманіття, адже у підручниках переважно війни та політика. Тому прибрали десь 40% дат, а замість них додали культурні події.
Наприклад, заснування буддистського храму Білий лотос. Він є найбільшим в Європі, а побудований ще в радянські часи і є знаковим у світовій культурі. Чи знає про це пересічний українець? Ні! Або, наприклад, заснування бактеріологічної станції. Здавалось би, а що в цьому такого? Але ця станція є третьою у світі. Це символізує те, що Україна довгий час була центром науки.
У своїй грі ми хотіли підкреслити події, нашу цікаву та різноманітну історію. І показати те, що ми не завжди в цій історії сваримось та воюємо один з одним.
Котомафія по-українськи
Перша гра, яку ми випустили — це картки для настільної гри “Мафія”. Багато клубів грають у Мафію англійською мовою. Гідного варіанту гри українською мовою, взагалі не було. Тому ми випустили обома мовами, це зацікавило аудиторію. Якщо під час вечірки проллєте напої на картки, вони не зіпсуються, бо покриті пластиком.
Ми взяли класичних персонажів, але в образі котиків. Всі ж люблять котиків.
Зараз ми активно займаємось продажем цих двох ігор. Скоро з’являться і нові. Сподіваємось, що так зможемо розвивати українські настільні ігри, а наші продукти доповнять будь-яку вечірку.
Де купити
Наші ігри можна купити у спеціалізованих магазинах настільних ігор, переважно в інтернеті. В Україні немає ні однієї офлайнової мережі настільних ігор, а у дитячих магазинах іграшок не наша цільова аудиторія.
Гра “Дата” коштує 320 гривень. Наразі ми створюємо інтернет-магазин, де можна буде купити як наші ігри, так і інших виробників.
“Дату” ми випустили зовсім нещодавно і одразу посипались замовлення. В перші кілька днів купили майже 100 копій. Навіть сайт упав, ми не могли все завантажити. Дуже хороший попит на гру виявився. Наступного року плануємо випустити 5 нових ігор.
“Хочемо просувати українські настільні ігри”
У світі настільні ігри дуже популярні. Найрозвинутіші ринки — Німеччина та Америка, тут в настільні ігри грають 14% населення. В Україні в цьому хобі зацікавлені тільки 1%. Ринок сам по собі розвивається.
Коли у 2014 році на фоні Революції Гідності та криз бізнес падав, настільні ігри залишились тією сферою, яка зростала. Тому мені цікаво займатись саме цим. В планах робити продукт, який буде мати попит і за кордоном.
А ще, в країні тільки розквітає культура проведення вільного часу. Люди все частіше відкривають для себе те, що відпочивати можна не тільки за алкоголем та набиванням животів, а й розвивати мозок, вирішувати цікаві задачі. У настільних іграх велику роль має саме психологія гравців та взаємодія з іншими людьми.
Я вже п’ять років працюю у цій сфері. Починали з клубу настільних ігор, а цього року стартували як видавництво. За ці роки побачив, що 90-95% продуктів на ринку — російські. Одним із завдань нашого видавництва є локалізація класних світових проєктів на українському ринку, українською мовою. Хочемо зламати цю російську монополію на ігри.
Шукав співробітника – знайшов дівчину
Зараз ми з моєю дівчиною Валерією є основними працівниками WoodCat. Художників чи інших працівників ми наймаємо на фріланс. До речі, з дівчиною я познайомився саме тоді, коли шукав художника для створення настільної гри “Дата”. Саме вона і створювала картки для гри.
“Я художник, а Костянтин якраз шукав до себе в команду працівника для створення ілюстрацій для гри. Ми зустрілись і зрозуміли, що варто спробувати працювати разом. Ми обидва горіли ділом та прагнули досконалості, це зблизило нас. Спочатку співпрацювати було важко. Взагалі, я малювала раніше тільки традиційно, а тут необхідний був CG artist. Але згодом, підтримуючи одне одного, ми багато чому навчились. Ми стали сім’єю і з усією любов’ю один до одного та до нашого діла зробили круту гру”, – розповідає художник WoodCat Валерія Сєрова.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі