Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Готовий виїжджати цілодобово»: це добровольці, які стали рятувальниками

Опубліковано

Вони взяли безпеку жителів до своїх рук та створили добровільні пожежні команди, які співпрацюють з місцевими підрозділами ДСНС і першими виїжджають на виклики.

До Дня рятівника ШоТам розповідає про пʼять команд добровольців-вогнеборців з різних регіонів.

Бориспіль на Київщині

    Керівник добровільної пожежної команди «Штурм» Андрій Макаров розповідає, що вирішив опановувати пожежну справу після волонтерських поїздок на фронт у 2014 році на випадок, якщо війна дійде й до Борисполя. Для постійного вдосконалення добровольці спілкуються з колегами з Канади та США та питають у них порад.

    Більшість вогнеборців-добровольців живуть неподалік від пожежної частини, тому в разі виклику можуть виїхати протягом кількох хвилин. «Я живу від машини за 50 метрів. Готовий виїжджати цілодобово, сім днів на тиждень. У нічний час збираємося на виклик за три хвилини й негайно вирушаємо, а в денний час ті, хто працюють на своїх роботах, не виїжджають на пожежу», — каже Андрій.

    Добровільна пожежна команда «Штурм» під час роботи. Фото з фейсбука команди

    Село Завʼязанці на Львівщині

      Від Зав’язанців до Мостиськ — 22 кілометри, до Самбора — ще 30 кілометрів, до Судової Вишні — 18. У кожному з цих населених пунктів є пожежна станція, але поки машина приїде гасити пожежу в селі, то може бути пізно.

      Саме тому у 2021 році місцева влада схвалила створення добровільної пожежної команди. Її учасники відремонтували стареньку пожежну машину з чергової частини, а завдяки благодійникам отримали пожежну форму, чоботи, шоломи, помпи, генератор та обладнання.

      Добровольці займаються не лише гасінням пожеж, а й організовують тематичні табори для молодших жителів села. Учасник команди Ігор Панчишин розповідає: «Ми учасників у державну пожежно-рятувальну частину возили в сусіднє місто — там машини ще більші, ніж наша, тому їм цікаво було. Ігри різні проводили для них, домедичну підготовку».

      Відремонтована пожежна машина в Завʼязанцях. Фото надав Ігор Панчишин

      Рожищенська громада на Волині

        Через торфові родовища пожежі в селах Рожищенської громади — досить часте явище. Окрім цього, громадою проходить траса, і на ній часто стаються аварії.

        Саме тому 12 чоловіків з різних сіл громади вирішили обʼєднатися в добровільну пожежну команду. Начальник команди Олег Бикирук зауважує: «Працівникам ДСНС складно було б робити всю роботу, особливо довозити самостійно воду. А ми, місцеві фермери, маємо власну сільськогосподарську техніку, якою цю воду доправляти легше».

        Аби розвиватися, у 2024 році ДПК створила власну громадську організацію та підписала меморандум з місцевою владою та ДСНС. Служба має надати їм автомобіль, а влада — забезпечити запчастинами та пальним до нього.

        Рожищенські добровольці під час навчання. Фото надав Віктор Лук’янчук

        Білокриницька громада на Рівненщині

          У цій команді рятувальників — 24 людини різних професій: там і студенти, і бізнесмени, й аграрії. Та їх усіх обʼєднує те, що вони є потрібними своїй Білокриницькій громаді.

          Для Івана Миронця добровільна пожежна команда стала сімейною справою, адже до неї долучилися також його діти та брат: «Менший син побачив, чим я займаюсь, і теж вирішив стати добровольцем. Їздить з нами під моїм наглядом і допомагає — підносить воду».

          Окрім виїздів на пожежі, добровольці проводять зустрічі, на яких пояснюють жителям, що робити, якщо хтось знайшов небезпечні предмети на кшталт боєприпасів або мін, і дають поради, як діяти під час обстрілів і де знайти безпечні місця для укриття.

          Добровольці часто виїжджають на ДТП на трасі Київ-Чоп. Фото надала Ірина Даюк

          Казанківська громада на Миколаївщині

            Для Сергія Дідика участь у добровільній пожежній команді стала особистою місією, адже чоловік прагне захистити і своїх вісьмох, і решту дітей Казанківської громади. Його діти вже теж проявляють до справи неабиякий інтерес — зокрема, двоє синів точно вирішили, що після школи навчатимуться на пожежників.

            Цього року через спеку та відсутність дощів роботи в рятувальників побільшало. Та головною причиною загорянь Сергій все ще називає необережність людей: «Хтось запалив смітник. Було до +40 градусів і сильний вітер. Вогонь перекинувся на церкву. Нам ще не поступив виклик від диспетчера — люди просто прибігли до нас у депо й сказали, що церква горить».

            Зараз вогнеборців знає вся громада та навіть їм допомагає — наприклад, якщо стається масштабна пожежа, місцеві фермери на тракторах підвозять воду прямо до лісосмуги.

            Команда добровольців разом з ДСНС. Фото надала Олена Журавська

            Коментарі

            Суспільство

            Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

            Опубліковано

            У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

            Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

            Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

            «Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

            Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

            Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

            Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

            Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

            Фото: Pixabay

            Коментарі

            Читати далі

            Суспільство

            «Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

            Опубліковано

            Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

            Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

            Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

            На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

            Фото: ШоТам

            Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

            Фото: «Шахтар»

            Коментарі

            Читати далі

            Суспільство

            Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

            Опубліковано

            18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

            Про це повідомили у Фонді державного майна України.

            На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

            Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

            Переможець аукціону

            Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

            Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

            Фото: Фонд державного майна України

            Коментарі

            Читати далі

             РЕКЛАМА:

            Шопочитати

            Суспільство3 тижні тому

            Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

            Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

            Суспільство4 тижні тому

            Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

            Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

            Суспільство1 місяць тому

            «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

            Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

            Суспільство2 місяці тому

            Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

            Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...