Суспільство
FSC Україна презентувала посібник для відповідального лісогосподарювання
Лісова опікунська рада FSC Україна презентувала посібник для покращення взаємодії між громадами та лісовими господарствами.
Метою посібника є сприяння їхній співпраці задля підвищення суспільної корисності лісів й забезпечення відкритості та прозорості процесу лісової сертифікації.
Посібник має назву «Лісова сертифікація за вимогами FSC національного стандарту для України: можливості для зацікавлених сторін».
Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити
Він допоможе досягти балансу інтересів місцевих громад, неурядових природоохоронних організацій, інших зацікавлених у сертифікації сторін та лісогосподарських підприємств.
У презентації взяли участь понад 50 представників неурядових організацій, деревообробних компаній, органів місцевого самоврядування, лісогосподарських підприємств, органів сертифікації, освітніх і наукових закладів.
Читайте також: Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA
Про FSC
Forest Stewardship Council® (FSC®) — це міжнародна неурядова некомерційна організація, метою якої є досягнення балансу екологічних, соціальних і економічних інтересів таким чином, щоб забезпечити раціональне використання лісових ресурсів і зберегти ліси для майбутніх поколінь. Це здійснюється завдяки суворим міжнародним стандартам відповідального ведення лісового господарства. На сьогодні FSC представлена у 89 країнах. Загальна площа FSC-сертифікованих лісів складає 223,8 млн га.
Розвиток FSC сертифікації в Україні триває понад 20 років. Станом на березень 2021 року в Україні сертифіковано 4,5 млн га лісів та видано 132 сертифікати системи ведення лісового господарства. Лісопромисловий бізнес охоплений 394 сертифікатами ланцюга постачання.
Український офіс FSC здійснює координацію розробки FSC національних стандартів задля їх кращої адаптації до українських реалій та сприяє їх впровадженню. В рамках перехідного періоду до FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства FSC-STD-UKR-01-2019 це вже другий посібник. Він призначений для широкого кола зацікавлених сторін та визначає їхні можливості та права у взаємовідносинах із лісовими господарствами, які прагнуть підтвердити відповідальне ставлення до людей і природи. Ознайомитися з посібником можна за посиланням.
«Підготовка посібника є нашим внеском до інструментарію взаємодії зацікавлених сторін і лісових господарств задля підвищення взаєморозуміння та попередження конфліктів навколо лісів. Надалі – його впровадження та практична апробація. Будемо вдячні за зворотний зв’язок й інформування про досвід кращої практики взаємодії та співпраці завдяки обопільній прихильності цінностям FSC», — зазначив Павло Кравець, директор FSC Україна.
Читайте також: В Україні створять унікальну онлайн-галерею гуцулів
Лісова сертифікація представлена в наступних областях України: Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська. Детальніше можна ознайомитись на сайті.
Нагадаємо, опублікували відео онлайн-тренінгів з охорони лісів.
Окрім того, на Закарпатті відбудовують єдиний в Україні Музей лісу та сплаву.
Як ми повідомляли раніше, на Чернігівщині створили заповідник для фотополювання.
Головне фото: life.pravda.com.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі