Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха вартістю 14 000 євро

Опубліковано

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха. Вона видає 110 дБ і коштує 14 000 євро. Про це повідомляє ain.ua.

31-річний Максим Чижов живе в Одесі і будує український бренд преміальних акустичних систем на основі кокосового горіха з власним серійним виробництвом. Одна така система коштує більше десятка тисяч євро – і за словами розробника, для своїх характеристик це низька ціна.

За освітою Максим – магістр теоретичної фізики, все своє життя він присвятив акустиці. На його рахунку більше 20 патентів у США, Європі і Україні на технології, які лягли в основу його акустичних систем.

Починав з телевізора

Максим розповідає, що зробив перший прототип з телевізора з кінескопом, мережевого адаптера, музичного центру та кількох деталей, які потрапили під руку. Тоді остаточно вирішив, що хоче займатися фізикою. 

“Цікаво склалося, що в цей же рік, гуляючи в універмазі, я натрапив на кокосовий горіх – відразу ж дуже вражений його незвичайним властивостям – він неймовірно твердий і легкий. Вдома я його акуратно розкрив, встановив динамік і почув чудовий звук.

На деякий час обидві розробки відклав в сторону – доводилося працювати. Я збирав традиційні акустичні системи на замовлення. Через два роки вступив на фізфак ОНУ І.І. Мечникова, кафедру теоретичної фізики. У нас в групі було всього 7 чоловік”, – розповів винахідник.

На другому курсі універу Максим познайомився зі своїм першим інвестором – директором одного з магазинів Hi-End апаратури в Одесі і розповів про свої ідеї – іонна система його зацікавила, а ось на «волохатий кокос з динаміком» він відреагував з насмішкою – «це не серйозно, заховай!». Від нього й отримав  перші в своєму житті $ 100 – на які побудував прототип іонної системи.

Як працює система?

Ноу-хау в тому, що звук створюється прямо в повітрі. Це ідеальне джерело звуку: у нього немає ніяких механічних обмежень, які можуть призводити до спотворень. Повітря не вагається, а пульсує у всьому діапазоні і тому не знаходить перешкод.

Сьогодні система працює за схожим принципом, що і побутової іонізатор: продукуються іони позитивної і негативної полярності, які потім зустрічаються один з одним, обмінюються зарядами. Цей процес супроводжується підвищенням тиску, яке можна модулювати, тобто дуже швидко змінювати і отримувати високоякісний звук.

На початку 2017 роки команда представила готовий демонстраційний прототип іонної акустики Waveion на міжнародній виставці споживчої електроніки і товарів CES, в Лас-Вегасі.

“Нашою системою зацікавилися представники безлічі великих фірм, серед яких Harman, Samsung, Bose, що неймовірно надихнуло”, – розповідає Максим Чижов.

Як він зазначає, такого роду винахід тягне за собою необхідність винаходів і в інших галузях, і вдалося вирішити всі технічні завдання. Однак проявилася одна, зовсім непримітна складність – в цій системі мікро- і наночастинки піску утворюють незвичайну хімічну сполуку з вуглекислим газом.

Незвичайність в тому, що вуглекислий газ і пісок не реагують між собою, однак в разі електричних іонообмінних процесів утворюють специфічне з’єднання. Це з’єднання знижує інтенсивність генерації іонів, таким чином знижується електрична і акустична потужність іонного гучномовця.

Підхід в розробці Copra – це ідеальне відтворення звуку для кожного діапазону окремо. “Ми виділяємо чотири діапазони, кожен з яких опрацьовуємо унікальним чином, як в технічному сенсі посилення і звуковідтворення, так і в особливостях поширення, не вносячи жодних викривлень і змін в сигнал”, – каже Максим.

Які технічні характеристики Copra?

Акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон – від найнижчих до найвищих частот.

У плані гучності і якості, точності звучання акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

Copra – це архітектор звуку. Перша динамічна, фізично змінна акустична система, яка генерує високоякісне дифузне звукове поле. Корпус виконаний з двох абсолютно різних матеріалів: нижня частина системи відлита з полімер. Такий матеріал абсолютно не підходить для середніх частот – наприклад, для діапазону голосу – він його сильно спотворює. Зате ідеально підходить для низьких частот.

“Верхню частину ми зробили з того самого кокосового горіха. Це унікальний матеріал – міцний, легкий, в ньому безліч мікроволокон і мікропор, тому шкаралупа дуже глуха і при великих вібраційних навантаженнях звук не набуває резонансу на відміну від будь-якого іншого матеріалу твердого корпусу”, – додає винахідник.

Якщо поставити акустику Copra біля стіни, то частина горіхів можна направити на стіни, стелю, підлогу. Тоді звук буде відображатися і начеб створювати віртуальну музичну реальність: ви почуєте звук позаду, збоку, зліва, поринете в нього. 

Система дозволяє досягати максимального ефекту присутності. Уявіть, що ви чуєте спів птахів і дзюрчання струмка, або раптовий удар блискавки. Це як наркотик – і за таку якість і потужність люди платять великі гроші.

Коштує система разом з підсилювачем – 14 000 євро. Надалі буде дорожче. Але важливо розуміти, що Copra – прецизійна, електромеханічна система високої потужності. 

“Ми позиціонуємо себе, як українська фірма. Ми хочемо виробляти акустику в рідній країні, і не переносити виробничі потужності кудись, де дешевше. Ми будемо виходити на західні ринки – Європу і США – під українським брендом”, – запевняє одесит.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура8 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...