Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фінляндія виділила €5 млн на підтримку експорту українського зерна

Опубліковано

Фінляндія виділила 5 мільйонів євро на підтримку експорту українського зерна.

Про це повідомили на сайті уряду країни.

Кошти надійдуть на рахунок Всесвітньої продовольчої програми (WFP), яка підтримує впровадження зернової ініціативи. Зазначається, що в такий спосіб Фінляндія профінансує закупівлю українського зерна, його обробку та транспортування до країн Африки.

«Фінляндія підтримує як Україну, так і країни, які постраждали від продовольчої кризи. Україна отримає необхідний дохід, а країни, які страждають від дефіциту зерна та високих цін, отримають вкрай необхідне зерно», – заявив міністр розвитку співробітництва та зовнішньої торгівлі Вілле Скіннарі.

В уряді також наголосили, що реалізація «зернової угоди» стабілізує світові ціни на продовольство. До того ж Фінляндія підтримала реалізацію угоди ще торік, профінансувавши постачання зерна з України до Сомалі.

Про зернову угоду

22 липня 2022 року Україна підписала договір із Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна. Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що підписання угоди – це не «жест доброї волі» росіян, а вимушена поступка, на яку окупанти були змушені піти після того, як ЗСУ вибили їх з острова Зміїний.

Угода України укладена саме з Туреччиною і ООН, а не з Росією. Росія зі свого боку підписала аналогічний договір. Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, крім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде.

Чому це важливо

Україна – один із гарантів продовольчої безпеки в світі й ключових гравців на міжнародному зерновому ринку. У 2021 році Україна зібрала рекордний урожай – 106 млн тонн олійних та зернових культур. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави.

Однак через російське вторгнення та блокування портів український експорт фактично було заблоковано. Частково зерно вдавалося експортувати суходолом до Польщі, а після звільнення Зміїного з’явилася можливість для використання гирла Дунаю. Однак цього було замало. За оцінками фахівців, злочинні дії російських окупантів з блокування наших портів могли спричинити глобальну продовольчу кризу, яка б залишила на межі голоду 18 мільйонів людей.

Раніше ми писали, що українські аграрії станом на кінець 2022 року намолотили 48,8 млн тонн зерна.

Крім того, Україна та Об’єднані Арабські Емірати оголосили про намір укласти угоду про всеосяжне економічне партнерство.

Фото: pixabay.com.

Суспільство

На Львівщині після нічних пошуків знайшли дворічну дівчинку, яка загубилася у лісі

Опубліковано

Поліціянти та працівники ДСНС Львівщини після нічної масштабної пошукової операції розшукали дворічну Яну Палько в лісовому масиві поблизу села Жупани. Знесилену й змерзлу дитину доправили до рідних, її життю нічого не загрожує.

Про це повідомили в Головному управлінні поліції у Львівській області.

Сигнал про зникнення Яни надійшов увечері 23 червня: близько 18:00 дівчинка босоніж вийшла з дому та більше не повернулася. Самостійні спроби родичів знайти дитину не дали результату, тож правоохоронці невідкладно розпочали пошуки.

У пошуковій операції взяли участь поліціянти, працівники ДСНС, кінологи зі службовими собаками, волонтери та небайдужі мешканці. Для моніторингу території також залучили дрони. Люди прочісували ліс і навколишні села, опитували місцевих жителів.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

Сьогодні, 24 червня, близько 7:00 правоохоронці виявили Яну Палько за три кілометри від її дому. Після першої медичної допомоги її передали сім’ї та медикам, які продовжують надавати необхідний догляд.

Нагадаємо, що рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт ДСНС

Читати далі

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі