

Суспільство
Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна підписала договір із Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна.
Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
«Угода, підписана сьогодні, допоможе уникнути катастрофи нестачі продовольства для мільйонів людей у всьому світі. Це маяк надії, можливостей і полегшення», – зазначив генсек ООН.
The agreement signed today by Ukraine, the Russian Federation & Türkiye under UN auspices opens a path for commercial food exports from Ukraine in the Black Sea.
— António Guterres (@antonioguterres) July 22, 2022
It will help avoid a food shortage catastrophe for millions worldwide.
It is a beacon of hope, possibility & relief.
За його словами, світ потребував цієї угоди для розв’язання глобальної світової продовольчої кризи, і Туреччина тут відіграла вирішальне значення.
Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніу Гутерреш. Такий самий документ мають підписати представники Туреччини, ООН та Росії.
Заступник іністра інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що підписання угоди – це не «жест доброї волі» росіян, а вимушена поступка, на яку окупанти змушені піти після того, як ЗСУ вибили їх з острова Зміїний.
«Це можливість для аграріїв вивезти цьогорічний врожай і мати кошти для підготовки до наступної посівної. Окрім цього, це майже мільярд доларів валютної виручки щомісяця, які підуть на підтримку економіки та ЗСУ. І ні, це не акт доброї волі росіян. Це вимушена поступка окупантів, які не змогли утримати Зміїний і змушені відступити перед загрозою світового голоду», – написав Найєм.
Про угоду
Угода України укладена саме з Туреччиною і ООН, а не з Росією. Росія зі свого боку підписала аналогічний договір. Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, крім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде.
Документ не передбачає послаблення санкцій по відношенню до Росії. А також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.
«Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби», – заявив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.
Чому це важливо
Україна – один із гарантів продовольчої безпеки в світі й ключових гравців на міжнародному зерновому ринку. Торік Україна зібрала рекордний урожай – 106 млн тонн олійних та зернових культур. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави.
Однак через російське вторгнення та блокування портів український експорт практично заблоковано. Частково зерно вдається експортувати суходолом до Польщі, а після звільнення Зміїного з’явилася можливість для використання гирла Дунаю. Однак цього замало. За оцінками фахівців, злочинні дії російських окупантів з блокування наших портів можуть спричинити глобальну продовольчу кризу, яка залишить на межі голоду 18 мільйонів осіб.
Нагадаємо, на початку липня українські аграрії намолотили перший мільйон тонн зерна. Наразі збирати ранні зернові та зернобобові культури почали вже практично в усіх регіонах.
Також ми повідомляли, що впродовж посівної кампанії українським аграріям вдалося засіяти 13,4 мільйонів гектарів – 95% прогнозованих площ.
Фото: pixabay.com.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Збройних Силах України офіційно підтвердили ураження Антонівського мосту через Дніпро в тимчасово окупованому Херсоні у ніч на 14 серпня.
Про це повідомила речниця координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.
«Знову завдано удару по Антонівському мосту для того, щоб закріпити його статус остаточно як непроїзний», – зазначила Гуменюк.
Речниця наголосила, що удари ЗСУ по мостах у Херсонській області ускладнюють для окупантів перевезення важкої техніки та боєприпасів і роблять логістику майже неможливою. Нині фахівці уточнюють, чи взагалі Антонівський міст може бути придатним для будь-якого перевезення.
Дивіться відео: Підприємець із Сєвєродонецька збирає дерев’яні будиночки, ніби дитячий конструктор
«На сьогодні ми бачимо і спостерігаємо, як керівний склад тих військових підрозділів потроху використовує ці залишки транспортних шляхів для евакуації на лівий берег, щоб почуватися у безпеці», – додала речниця.
Також Гуменюк відзначила: якщо керівництво ворожої армії РФ різко переміщується на лівий берег річки Дніпра на Херсонщині, то тим російським солдатам, які залишилися на правому березі, залишилося лише здатися у полон.
Антонівський міст – один із переїздів через Дніпро. Раніше цим мостом Росія постачала або відводила свої війська на території, яку вона окупувала на захід від річки. У цю зону входить Херсон. Якщо ЗСУ повністю знищать міст, окупанти опиняться фактично в оточенні.
Нагадаємо, два дні тому, 12 серпня, ЗСУ розбили четвертий і останній міст на Херсонщині.
Фото: pixabay.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Михайло Івонін збирає будинки, як дитячий конструктор. У рідному Сєвєродонецьку він займався підприємництвом.
«Раніше ми випускали протинакипні фільтри для газових колонок, для двоконтурних котлів. Ось такий фільтр вирішує всі проблеми, які вирішує установка за 1,5 тисячі доларів», — розповідає підприємець Михайло Івонін.
Коли ж евакуювався на Хмельниччину, знайшов себе у новій справі. Та почав виробляти зручні та легкі в зведенні будиночки.
«Зараз дуже багато знищеного житла в Україні. З’являється питання про тимчасове житло для переселенців. Подумали, вирішили зробити таке виробництво. Блокові каркасні будинки, які легко та швидко зводити», — каже підприємець Михайло Івонін.
Таку домівку можна зробити власноруч – без спеціалізованої техніки. Орієнтовна вартість житла – 12 тисяч доларів.
Будинки можуть мати різну кількість поверхів та площу. Перший Михайло звів для себе та розташував у ньому офіс. Тепер у його новій компанії працюють семеро переселенців.
Разом вони вже готові до роботи над новими проєктами. А на Хмельниччині вже знайшлися перші замовники будівництва.
Дивіться відео: Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Донеччині українські спецпризначенці НГУ одним пострілом знищили бойову машину піхоти окупантів.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці Національної гвардії України.
«Спецпризначенці Нацгвардії знищили ворожу БМП на Донеччині влучним пострілом. Мінус ще одна російська бляшанка», — написали Нацгвардійці.
Читайте також: «Працюємо з березня й до перемоги». Закарпатці перетворили елітний ресторан на безкоштовну їдальню для переселенців
Довідка
Національна гвардія — військове формування з правоохоронними функціями. Призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя громадян України. Загальна чисельність — до 60 тисяч військовослужбовців.
Нагадємо, на Харківщині гвардійці ліквідували групу диверсантів.
Окрім того, на Запоріжжі під час ворожого нальоту солдат Нацгвардії збив Су-25.
Фото: facebook.com/NGUmainpage.