Суспільство
Фермер з Київщини відновлює родючість ґрунту і отримує мільйонні прибутки
Фермер Анатолій Шумко з Київщини відновлює родючість ґрунту за новітньою технологією. Він знайшов спосіб перетворити виснажену землю з бур’янами на “золоті” поля, пише “Новое Время”.
Нове життя полів
Екологи та фермери вже тривалий час нарікають на те, що українські ґрунти почали втрачати свою родючість. Причиною цього вважають нераціональне використання добрив та неналежне ставлення до українських чорноземів. Проте фермер Анатолій Шумко знайшов спосіб боротися з цим.
Його поля розташовані у селі Михайлівка. Чоловік почав займатися господарством 12 років тому, ще у 2006 році. До нього на цій землі вже працювали люди та техніка. Але з його приходом поля отримали буквально нове життя.
“Тут росли одні бур’яни. Довелося ще два роки над цим працювати, щоб привести землю в належний стан і почати отримувати урожай”, — розповів фермер.
Як отримати 30 млн грн з тисячі гектарів
Сьогодні на полях Анатолія росте пшениця, кукурудза, соняшник, ріпак та соя. З 1 000 га землі фермер отримує 30 млн грн. Особливість його господарства в тому, що за мету він ставить собі не отримання надприбутків у найкоротший термін, а відтворення родючості ґрунту, застосовуючи технологію нульового обробітку або no-till.
No-till — це складна технологія допомагає зберігати вологу, підвищує рівень гумусу та оберігає врожай від ерозії та несприятливих погодних умов.
“Для того, хто це бачить перший раз, це може трохи страшнувато. На весну ми посіємо соняшник, а ці рослинні рештки заважати не будуть”, — поділився Анатолій.
Читайте також: Урожай зернових в Україні перевищив історичний максимум
Аби отримати необхідні знання про новітню технологію обробітку землі фермер літав до Америки та США. Головною перевагою цієї техніки є економія пального та робочої сили. Незважаючи на свій вік, фермер не планує зупинятися та вже наступного року впроваджуватиме технологію strip-til.
“Зараз ми знайомимось, переобладнуємо техніку. Якщо працюють агрегати за strip-till, вони обробляють ґрунт на глибину до 20 см і перемішують його. Ми будемо обробляти смугу на глибину 5 см, але при цьому вносити біодеструктор у смугу і на весну ми отримаємо оброблену смугу”, – поділився планами господар.
А ще фермер загорівся ідеєю створення власного джерела відновлюваної енергії. І скоро ось на підприємстві почнуть спалювати відходи. Це суттєво допоможе знизити витрати коштів за газ, а також вирішить питання вивезення сміття.
Суспільство
Відновлення будинку на вулиці Незалежної України у Запоріжжі, який у жовтні 2022 року зазнав удару російської ракети, зроблено вже на 80%.
Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у телеграмі.
Історія будинку та відновлення
Ворог знищив два підʼїзди та пошкодив 59 квартир. Наразі зруйновані підʼїзди відбудовані, завершено ремонт і утеплення покрівлі всього будинку. У квартирах встановили вікна й двері, поклеїли шпалери, зробили натяжні стелі, а у санвузлах — поклали керамічну плитку.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Також тривають фінальні роботи:
- утеплення фасаду всіх підʼїздів;
- прокладання магістральних мереж опалення та зовнішньої каналізації;
- сантехнічні й електромонтажні роботи;
- штукатурення стін і влаштування стяжок.
Залишилося встановити вікна на сходових клітках і провести благоустрій прибудинкової території. Мешканці будинку активно слідкують за ходом робіт.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото обкладинки: виставлене Іваном Федорововим.
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Як це працює?
Що можна «придбати»
- онлайн-курс — кошти підуть на лікування тварин;
- гантелі та спортивне приладдя — забезпечення притулків кормом;
- абонемент у спортзал — чипування безпритульних собак чи котів;
- настільна гра — допомога у стерилізації;
- блендер, пляшка для води, блокнот-планер, розмальовки-антистрес — підтримка притулків; вакцинація та ліки для тварин.
Коментарі