Суспільство
Дві українські балетні постановки стали номінантами на грант €50 тис. престижної культурної платформи
Дві українські балетні постановки потрапили до шортлиста і стали номінантами на грант престижної культурної платформи Fedora.
Про це пише Радіо Свобода.
Наразі на першому місці серед дев’яти балетних постановок, що представляють різні країни світу – футуристичний балет SPACE Lovers Київського національного академічного театру оперети.
«Це футуристичний балет на музику французького композитора Дідьє Маруані. Хореограф – Дельфін Аттал, художній керівник проєкту – Богдан Струтинський. У постановці передбачене використання елементів доданої реальності та 3D ефектів. Танцівники подорожують планетами у пошуку кохання», – йдеться в повідомленні на сайті Київського національного академічного театру оперети.
На другому місці наразі – сучасна балетна постановка Національної опери України Roots («Коріння»). Постановку довірили провідному хореографу зі Швеції Ксенії Звєрєвій, яка працюватиме з відомим італійським художником по світлу Джакопо Пантані й українськими художниками костюмів, декорацій і 3D візуалізації Поліною Панченко та Асею Кравчук, за участі провідних солістів, інформує Національна опера України.
Читайте також: «Хочемо, щоб намисто передавалося у спадок». Як бренд Roots створює етноприкраси
Конкуренцію двом українським проєктам цього року складають, зокрема, вистави Англійського національного балету (Велика Британія), Балет Капітолія (Франція), Бірмінгемський королівський балет (Велика Британія).
«Переможець отримає грант, і ми маємо змогу розмістити свій проєкт та отримувати пожертвування від тих, хто заходить на сайт платформи. До коронавірусу грант на балет був 100 тисяч євро, зараз скоротили до 50 тисяч», – розповів ініціатор та координатора проєкту Roots Національної Опери України Олексій Тютюнник.
Голосування триває з 1 лютого і завершиться 26 лютого, до того часу невідомо, хто посяде перше місце. Віддати свій голос можна на сайті платформи «Fedora».
Нагадаємо, у китайському музеї Ґуґун з’явиться аудіогід українською.
Головне фото: radiosvoboda.org.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі