Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/W9bYAZqrpYE?si=38PjgJPKK9YeyjIZSSSSSS

Суспільство

Дружина-українка одягла Пабло Пікассо у вишиванку (ВІДЕО)

Опубліковано

Ви бачили фото легендарного Пікассо у вишиванці? А знаєте, звідки вона в нього? Від першої дружини Ольги, яка народилася та зростала на Чернігівщині! Вишукана й талановита українка покинула заради іспанського художника все, а він розбив їй серце..

Знаєте, чому Пабло Пікасо на цьому фото у вишиванці?

Бо художнику її подарувала дружина, яка була родом з Ніжина, що на Чернігівщині. Вона поклала до його ніг свою кар’єру та все життя, а він розбив їй серце.

Історія Ольги Хохлової

Ольга народилася в 1891 році в Ніжині на Чернігівщині в родині військового. Її дитинство пройшло в Україні, потім родина переїхала до Петербурга. З 14 років оля почала займатися балетом. Хоч це було достатньо пізно, але вона була дуже наполегливою і ввійшла до складу «русского балета» Дягілєва.

Закоханість

У 1917 році під час гастролей у Римі балерина познайомилася з Пікассо, якому тоді було 36 років. Пабло мав славу бунтаря та ловеласа, який легко підкорював жіночі серця. Оля відрізнялася від його жінок.

Сором’язлива та незаймана, вишукано одягалася та мала бездоганні манери. Пікасо закохався в Ольгу, проте вона поводила себе стримано та не поспішала відповідати на почуття. Тоді Пабло зрозумів, що єдиний шлях завоювати дівчину – запропонувати руку та серце. І хоч від одруження її відмовляла навіть мати Пабло, бо знала його складний характер, Оля погодилася.

Заради художника вона покинула балет, яким жила, і більше ніколи не виходила на сцену. Вони оселилися в Парижі, будинок поділили на дві частини. На поверсі Ольги панував ідеальний порядок, а в Пабло – творчий безлад. Одруження з українкою змінило Пікасо.

Зміни в Пікассо

З бунтаря він перетворився на буржуа в класичних костюмах. А в повсякденному житті любив носити вишиванки, подаровані коханою. Заради дружини Пабло відмовився від кубізму та почав малювати в неокласичному стилі.

Тому що Ольга хотіла впізнавати своє обличчя на картинах.

Протилежності

Але з часом відмінності між ними все більше давалися в знаки. Вона любила літературу і затишок, а він – хаос і фарби. Ольга любила світські раути і паризький бомонд, а Пабло – гучні вечірки з друзями. Якось він поскаржився одній з моделей:

«Розумієш, Ольга любить чай, ікру і тістечка, а я – ковбасу з бобами.»

Сімейне життя почало гнітити Пабло. Не врятувало стосунків навіть народження сина. І хоча художник обожнював малюка, до Ольги охолонув.

Зрада

Невдовзі в нього з’явилася 17-річна коханка. Ольга хотіла розлучитися, але Пабло відмовився. Адже за шлюбним договором мав віддати половину картини статків, нажитих за 17 спільних років життя.

Попри все, Ольга не полишала надії повернути чоловіка. Писала йому листи, шукала зустрічей, а перед смертю від раку просила друзів покликати його, та він не прийшов навіть на похорону. За роки життя з Ольгою Пабло намалював 44 її портрети. Один з них, жінка у Рожевому, придбали на аукціоні за понад 4 мільйони доларів.

Памʼять

У Ніжині, де народилася Ольга, є вулиця, названа на її честь. У 2016 році в рідному місті відкрили меморіальну табличку біля церкви, де охрестили Ольгу. А в 2018 році в Україні вийшла перша біографічка книга про неї – «Ольга, дружина Пікассо».

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі