Суспільство
Для допомоги переселенцям дають грант до 46 000 грн
Громадським та благодійним організаціям, які працюють над вирішенням проблем внутрішньо переміщених осіб пропонують взяти участь у конкурсі й отримати до 46 000 грн гранту. Про це повідомляє “Гурт”.
Зазначається, що благодійний фонд «Право на захист» оголошує Конкурс малих грантів в межах проекту «Посилення спроможності коаліцій внутрішньо переміщених осіб», що впроваджується за підтримки National Endowment for Democracy (NED). Дедлайн – 20 липня 2019 року.
Мета конкурсу – підтримати партнерські ініціативи громадських та благодійних організацій, які працюють над вирішенням проблем внутрішньо переміщених осіб і приймаючих громад (в розрізі питань, що пов’язані з соціальною згуртованістю громади та вирішенням питань ВПО та/або наслідків конфлікту) у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій та Луганській областях (території, що підконтрольні українському уряду), та мають невеликий досвід впровадження проектів.
Читайте також: Піти на ярмарок і отримати грант: дізнайтесь, як знайти фінансову підтримку
Термін реалізації проекту: до 4 місяців, починаючи з 10 вересня 2019 року. Запитувана максимальна сума гранту не може перевищувати 46 000 грн.
Хто може взяти участь?
До конкурсу запрошуються:
Благодійні та громадські організації, які зареєстровані та працюють у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій і Луганській областях (Донеччина та Луганщина – території, що підконтрольні українському уряду) над вирішенням проблем внутрішньо переміщених осіб та/або наслідків конфлікту та планують впровадити партнерський проект в межах своєї громади та/чи регіону.
Проектні заявки не приймаються від релігійних організацій, політичних партій та їх місцевих осередків, профспілкових організацій, асоціацій органів місцевого самоврядування, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, комунальних установ та підприємств, фізичних осіб, комерційних організацій.
Пріоритетні напрямки Конкурсу:
- Підтримка партнерських проектів неурядових організацій, які спрямовані на:
- Здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в області дотримання прав ВПО;
- Захист та просування прав людини (в області роботи з ВПО/протидії наслідкам конфлікту);
- Громадянська освіта, адвокація та об’єднання громади для спільного вирішення проблем ВПО;
- Покращення адаптації ВПО в приймаючих громадах;
- Допомога (окрім благодійної або гуманітарної) внутрішньо переміщеним особам з Криму, Донецької та Луганської областей.
Можуть розглядатися проекти, що пропонують на місцевому рівні вирішення проблем ВПО з забезпеченням житла, допомога в доступі до соціальних виплат та соціального захисту, відновленні прав ВПО, порушених внаслідок конфлікту, але цей перелік не є вичерпним.
Діяльність, яка може бути підтримана в межах цього Кoнкурсу:
– організація публічних заходів (громадські слухання, публічні обговорення, збори за місцем проживання, круглі столи, тренінги, конференції і т.п.);
– публікація і розповсюдження інформаційних матеріалів, друкованих та електронних видань, брошур та інше, якщо це є частиною більшої діяльності та допоможе досягнути цілей проекту;
– інформаційні кампанії, якщо вони є елементом ширшої діяльності;
– моніторинг діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування в області дотримання прав ВПО, виявлення проблемних моментів та випрацювання механізмів їх вирішення на місцевому рівні.
– організація та проведення заходів для розширення партнерств (та/або створення коаліцій), якщо такі партнерства мають на меті захист та просування прав людини (в області роботи з ВПО);
Цей перелік не є вичерпним.
Термін подачі проектної пропозиції: з 12 червня до 20 липня 2019 року включно.
Форму для подання проектної пропозиції та Положення з детальними умовами Конкурсу можна знайти тут.
Свої запитання можна надсилати на електронну пошту: n.novykova@r2p.in.ua до 16 липня 2019 року. Координатор проекту – Наталія Новикова. Усі питання та відповіді будуть оприлюднені на веб-сайті організації: https://r2p.org.ua
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі
Суспільство
Що відомо про нове видавництво
- видавництво активно шукає авторів, які пишуть гумористичну прозу, поезію, іронічні детективи та навіть веселий нонфікшн.
- початок буде з детективів, які планують представити у 2025 році.
Коментарі