Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Десантники відпрацювали безпарашутну висадку з гелікоптера (ФОТО)

Опубліковано

Десантування з гелікоптера Мі-8 за допомогою комплекту знімного бортового обладнання «Канат-1» з висоти 5, 10 та 20 метрів відпрацювали військовослужбовці 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ.

Про це пише АрміяІнформ.

За словами начальника відділення повітрянодесантної підготовки 25-ї бригади підполковника Григорія Безкровного, безпарашутному десантуванню за допомогою КЗБО «Канат-1» передував копіткий вишкіл особового складу на землі. Потім відбулася поетапна підготовка із залученням авіації — спуски з 5, 10 і 20 метрів.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

«Спуски проводять зі штатною зброєю й екіпіровкою штатними підрозділами, які потім виконуватимуть поставлені завдання. Такий спосіб десантування можна застосовувати на болотистій місцевості, де гелікоптеру важко здійснити посадкове десантування. Також це може бути урбанізована місцевість, де забудова не дозволяє посадити вертоліт, так само і ліс — машина зависає, випускає троси, за допомогою яких здійснюється десантування», — розповідає офіцер.

Частина з тих, хто виконував вправу, вже мають досвід безпарашутного десантування, проте більшість робить це вперше.

Солдат строкової служби Ігор Драморицький родом зі Слобожанщини, вже відслужив шість місяців, попереду ще рік служби на посаді розвідника-далекоміра. Вправу з безпаршутного десантування Ігор виконує вже вдруге, а місяць тому хлопець виконав свій перший стрибок з парашутом з висоти 800 метрів.

«Це вже вдруге десантуюсь у такий спосіб. Емоції переповнюють, ніби знову вперше. Спуск з гелікоптера — це дуже круто, всім рекомендую. Долучайтеся до лав Десантно-штурмових військ — найкращих військ у ЗСУ, тут неймовірно. Літатимете на гелікоптерах, здійсните три стрибки з парашутом — перший з 800 метрів, другий з 600 метрів, це буде бойовий стрибок — вам точно сподобається!» — не приховуючи емоцій, говорить Ігор Драморицький.

Довідка

Безпарашутне десантування з використанням КЗБО — невіддільна частина бойового вишколу підрозділів Десантно-штурмових військ, Морської піхоти, Сил спеціальних операцій та спеціального призначення Військової служби правопорядку ЗСУ. КЗБО «Канат-1» використовують під час висадки на місцевість, рельєф якої не дозволяє звичайний спосіб посадки, а також під час висадки на обмежені ділянки.

З 2006 року у ЗС України проведено низку випробувань системи безпарашутного десантування «Адаптер-М1» виробництва України, а у 2013 році її прийнято на озброєння. Однак після анексії Криму виробник (Феодосія) залишив усі потужності на окупованій території. У 2016-му компанія «Інспецпром» (м. Чернігів) розробила систему безпарашутного десантування «Канат-1» — вдосконалений аналог «Адаптер-М1». Державний науково-випробувальний центр ЗСУ провів наземну й льотну частини випробувань КЗБО «Канат-1», за результатами яких систему прийнято на озброєння.

Нагадаємо, ветеран АТО опанував виробництво бронежилетів.

Усі фото: armyinform.com.ua.

Коментарі

Військо

Литва фінансуватиме українське виробництво далекобійних дронів, зокрема «Паляницю»

Опубліковано

Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони.

У відомстві зазначили, що це довгострокова угода. Це сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.

Також у міністерстві вказали, що Литва у першому транші підтримає виробництво українських дронів DeepStrike, які атакують росії на її території.

Читайте також: У ЗСУ тестують новий зимовий одяг та білизну для жінок-військовослужбовиць

«Подякував Литовській Республіці за незмінну допомогу, яку Україна отримує у цей складний час, і особисто пану Кащюнасу за його лідерство на посаді міністра оборони. Окрім підписання меморандуму, обговорили наші ключові пріоритети на 2025 рік: підготовку та оснащення українських бригад, забезпечення боєприпасам, засобами ППО та розвиток співпраці у сфері оборонної промисловості», — сказав очільник міністерства Рустем Умєров.

Нагадаємо, що на Work.ua з’явився розділ «Перевага ветеранам»: як це працює.

Фото обкладинки: пресслужба Міноборони

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Психологічна підтримка для переселенців: в Україні запустили новий проєкт

Опубліковано

Проєкт для психологічної підтримки ВПО із Донецької області запрацював у трьох центрах: у Рівному, Тернополі та Івано-Франківську.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ініціативу запустив благодійний фонд «ЯМаріуполь». Організатори вказують, що у межах проєкту люди зможуть покращити свій психологічний та емоційний стан і краще адаптуватися у нових регіонах.

У центрах переселенці зможуть відвідувати групові сесії, заняття з арттерапії та музикотерапії, а також приєднуватися до виїздів на природу.

Читайте також: Психологічна підтримка в ЗСУ: Міноборони оголосило про впровадження нової програми

Разом із тим фахівці проводитимуть культурні й освітні заходи для ВПО, а також майстер-класи з технік саморегуляції та розвитку емоційної стійкості.

Організатори очікують, що проєкт може охопити понад десять тисяч людей різного віку.

Ініціативу реалізує БФ «ЯМаріуполь» у межах проєкту «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства» спільно з БФ «Крила надії» й за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці».

Раніше ми писали про те, що «Громади зобов’язані допомагати переселенцям»: як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...