Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Lean Management Lean Management

Суспільство

Чули про Lean Management? Швидко пояснюємо, що це таке

Опубліковано

Що таке Lean Management і чому він стає дуже популярним серед власників українських та іноземних компаній

Використання принципів ощадливого виробництва, які ще називають Lean Management, зробили Toyota найбільшим виробником автомобілів у світі. Все розпочалося у 50-х роках минулого століття. Після Другої Світової війни Японія була в руїнах. Саме тоді, в 1946 році, американський вчений Едвард Демінг, основоположник «системи якості» на запрошення уряду Японії провів лекцію для топ-менеджерів та головних інженерів найбільших японських компаній.

Ідеї Демінга справили неабияке враження на японського інженера компанії Toyota – Таїті Оно. На той час продуктивність Toyota була в 9 раз нижча, ніж на заводах американських автовиробників. Наукові методи Демінга були взяті на озброєння Таїті Оно і адаптовані під специфіку компанії. Це й стало основою створення TPS (Виробничої Системи Тойота), яка на сьогодні ототожнюється з поняттям Lean. І по суті є базою в системі ощадливого виробництва. Використовувати ці принципи доцільно і зараз. Про свій власний досвід роботи за принципами Lean Management на Building&Construction Forum розповів віце-президент з розвитку інноваційних парків Віталій Мельник.

ШоТам публікує найважливіші поради експерта

 

Віталій Мельник
Віталій Мельник

Віце-президент з розвитку інноваційних парків. Працює в команді UDP з 2005 року. Під його керуванням запроектовано, побудовано та зводяться такі великі проекти як клубний будинок Maristella в Одесі, котеджне містечко на березі Чорного моря, інноваційні парки UNIT.City в Києві та LvivTech.City у Львові. Віталій Мельник отримав ступінь МВА в бізнес-школі МІМ-Київ. Закінчив курс «Менеджмент організацій» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Компанія UDP втілює Lean Management з 2017 року. Це методологія і набір інструментів, на базі яких кожна компанія вибудовує свою систему і шукає свою золоту формулу. Щоб бути ефективними потрібен певний спосіб мислення. Як розвивається Lean Management в нашій компанії?

Виділяємо чотири напрями розвитку:

–          Розробка та реалізація стратегії

–          Робота з проблемами: їх виявлення, аналіз та розробка рішень

–          Організація робочих місць як в офісі, так і на будівельному майданчику

–          Постійне навчання

Як працювати зі стратегіями?                                                                                                                   

Для стратегічного планування використовуємо метод Hoshin Kanri. В одному залі збираються всі співробітники компанії, яким топ-менеджмент розповідає про стратегічні цілі компанії на один та три роки і ставить задачу. Кожний структурний підрозділ та кожен співробітник мають розробити власні цілі та задачі, які відповідають стратегічним цілям. Їх потрібно затвердити у керівництва. Hoshin Kanri допомагає підвищити мотивацію співробітників у досягненні цілей.

Читайте також: Як міленіали та представники покоління Z ставляться до власного здоров’я – дослідження Deloitte

UDP використовує ще один інструмент у своїй роботі – Kanban. Це метод управління, який дозволяє рівномірно розподілити завдання між всіма членами команди. Це дошка, де вивішуються завдання. Проектні команди та відділи обговорюють їх щоденно. На більш високому рівні – з топ-менеджментом зустрічі проводяться щоденно. Такі дошки компанія встановила не тільки в офісі, але і на виробництві.

Як ефективно вирішувати проблеми?

Для цього можна скористатися декількома інструментами. Один з них – карта потоку створення цінностей. Вона допомагає знайти «вузькі місця», тобто неефективні дії та оптимізувати процес. Можна використати метод А3. На листі паперу формату А3 описується проблема, поточний стан компанії. Це допомагає знайти кореневу проблему та розробити пропозиції для її вирішення.

Наприклад, ми використовували метод А3, щоб зрозуміти причину проблем великих термінів проектування. В результаті роботи компанія прийняла рішення розробляти проекти, використовуючи ВІМ технології. Це віртуальне будівництво об’єкта, яке можливо реалізувати задовго до фактичного завершення усіх робіт. І на сьогодні всі наші проекти інноваційних парків розробляються виключно в ВІМ.

Читайте також: Українці винайшли спосіб перероблення отруйних рослин у папір

Цікавий метод – «5 чому». Це простий метод пошуку кореневих проблем. Частіше за все достатньо задати п’ять питань «Чому» і можна знайти причину виникнення проблеми.

Як організувати робоче місце?

Для цього компанія UDP використовує метод 5S (Sort, Set in Order, Shine, Standardise, Sustain). Він допомагає забезпечити порядок на робочих місцях, уникати зайвих рухів та травматизму.

Ця система раціоналізації робочого місця була розроблена в післявоєнній Японії в компанії Toyota. Чистота і порядок – це основа якісної роботи. Працівники повинні зберігати на робочому місці лише потрібні для роботи речі, які мають бути під рукою. Від зайвих речей потрібно якнайшвидше позбутися. Робоче місце має бути чистим та охайним.

Чому важливо навчати працівників

Навчання постійно проходить у всіх підрозділах компанії. Для нових співробітників розроблена програма, яка включає 12 годин лекцій. Кожного тижня збирається щотижневий читацький клуб, який мотивує співробітників отримувати нові знання та розвиватися. Після завершення кожного проекту проводиться PDCA-аналіз, мета якого – знаходити кращі варіанти вирішення завдань та мотивувати співробітників розвиватися.   

Які вигоди отримала компанія після впровадження Lean Management?                                                       

–          Час, який компанія витрачала на проектування, зменшився майже на 45%

–          На виконання робіт з фітауту (повна розробка проєкту для клієнта) тепер необхідно на 20% менше часу

–          Собівартість робіт зменшилась на 8%. І це ще не межа. Персонал активніше залучається до реалізації проектів, що збільшує його мотивацію                                                                                           

Наші найбільші досягнення ще попереду. Лише на четвертому році роботи з Lean компанія зрозуміла, як саме і куди вона рухається.

Рекомендації для новачків

–          Не варто очікувати на швидкі результати

–          Можливо, усі діючі бізнес-процеси доведеться докорінно змінити

–          Керівник має бути залученим у процес на 100%

–          Постійно потрібно проводити навчання. І це стосується не лише команди, а й ключових партнерів-підрядників

Система менеджменту, що побудована на Lean мотивує команду. І допомагає власнику бізнесу отримати більші дивіденди.

Суспільство

Броварі і науковці об’єдналися заради виробництва крафтового пива

Опубліковано

Викладачі та магістранти кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства завітали на підприємство «Волинський Бровар» для реалізації спільного проєкту – виробництва крафтового пива Hezy West Coast IPA «HELLO».

Про це повідомили у пресслужбі Національного університету харчових технологій.

Як виникла ідея?

Ідея створення нового пива виникла на ґрунті спільних поглядів на справжній крафт й бажання розвивати і збагачувати міжнародну крафтову культуру своїми креативними ідеями. Ідею для співпраці запропонував директор пивоварні «Волинський Бровар» та випускник кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Микола Іващишин, який бере активну участь у житті кафедри та університету.

Етапи проєкту

Перший етап проєкту – варка пива, в якій брали практичну участь викладачі та магістранти кафедри разом із працівниками броварні.

 

Читайте такожOhra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Для варки було обране пиво сорту Hezy West Coast IPA «HELLO», яке випускатиметься під торговою маркою «Mikki Brew». Це світле нефільтроване пиво, вирізняється насиченістю смаку та мутністю. Обраний сорт пива має унікальні смакові та ароматичні властивості.

На початку колабораційної варки пива була підготовлена сировина з наступним подрібненням, яку засипали в заторний апарат. Після чого провели процес затирання зернопродуктів, фільтрування, кип’ятінням сусла з хмелем, освітлення пивного сусла та охолодження. Кожний учасник вніс частинку душі, засипаючи солод у дробарку, завантажуючи подрібнену сировину в заторний апарат, проводячи процес фільтрування, вивантажуючи дробину, вносячи хміль, перекачуючи пивне сусло в бродильний апарат і вносячи пивні дріжджі.

Орієнтовна дата створення нового крафтового напою 25 березня 2021 року. 

Про броварню

«Волинський Бровар» – відома на українському ринку пивоварня, яка варить пиво з грудня 2014 року. Пивоварня знаходиться в містечку Березне, що на Рівненщині.

У портфелі броварні 30 постійних сортів пива, які користуються попитом в Україні та за кордоном. Авторська рецептура та натуральні інгредієнти – ось основні родзинки броварів із березнівщини.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Нагадаємо, українські вина виходять на японський ринок.

Усі фото: nuft.edu.ua.

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі стартувала акція з обміну пластикових пляшок на каву

Опубліковано

Екоакцію запустила кав’ярня у Дніпрі «Цікава Кава» на вулиці Мостовій, 2, пише 056.ua.

За умовами акції, кожен, хто принесе в заклад 5-ти, 10-ти або 15-кілограмові пакети, заповнені спресованими пластиковими пляшками безкоштовно отримає фільтр, американо, латте або капучино. Зробити це можна до 9 березня.

Але є три правила, без яких пластик не приймуть:

  • З пляшок треба зняти всі можливі плівки та етикетки, дозатори;
  • Пляшки помити і висушити;
  • Стиснути, щоб вони займали менше місця.

Читайте такожOhra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

 

Приймають прозорі різнокольорові пляшки від:

  • напоїв,
  • олії (з кришкою),
  • молочних продуктів (знизу на таких написано РЕТ або Рете, і цифра 1),
  • побутової хімії (на них буде написано HDPE, PEHD, LDPE або РЕ, і цифра 2 або 4).

Зібраний пластик буде перероблений на спеціалізованому підприємстві. Виручені кошти перерахують в БО «Фонд ПРАВО НА ЖИТТЯ», який займається порятунком бездомних і диких тварин.

Власники кав’ярні кажуть, що особистим прикладом хочуть нагадати, що сортування – це дуже просто, корисно і позитивно. Також вони готові проконсультувати і підтримати тих підприємців, які вирішать запустити подібне.

Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»

Нагадаємо, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.

Головне фото: vesti.dp.ua.

Читати далі

Суспільство

З України запускають прямі рейси до турецької Каппадокії

Опубліковано

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» зз 25 березня до 16 травня запускає прямі рейси до міста Невшехір, з якого найзручніше дістатися до чарівної Каппадокії в Туреччині.

Про це написали у пресслужбі перевізника.

Квитки можна придбати за посиланням. Його вартість 3075 грн в один бік з багажем.

Зазначається також, що любителі гірськолижних активностей можуть до середини квітня планувати відпочинок на курорті Ерджієс, що всього в годині їзди від Навшехіра.

 

Довідка

Каппадокія – історична назва місцевості на території сучасної Туреччини. Характеризується надзвичайно цікавим ландшафтом вулканічного походження, підземними містами, створеними в I тис. до н. е. і великими печерними монастирями, що ведуть свою історію з часів ранніх християн. Національний парк Гереме і печерні поселення Каппадокії входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Читайте такожOhra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Нагадаємо, Закарпаття пропонують зробити майданчиком для подорожей у будинках на колесах.

Як ми повідомляли раніше, під Києвом знайшли екопарк, де можна перезавантажитися.

Головне фото: wantsee.world.

Читати далі
Технології31 хв. тому

Одеський авіаційний завод випускатиме американські гелікоптери «Ірокез»

Суспільство2 години тому

Броварі і науковці об’єдналися заради виробництва крафтового пива

Суспільство3 години тому

У Дніпрі стартувала акція з обміну пластикових пляшок на каву

Суспільство4 години тому

З України запускають прямі рейси до турецької Каппадокії

Економіка5 години тому

Вирощування смородини заради бруньок – нова ніша для українських фермерів

Суспільство6 години тому

У Херсоні запустили міні-завод з виробництва гіпохлориту натрію

Суспільство7 години тому

Річку Дністер показали з висоти пташиного лету (ВІДЕО)

Суспільство8 години тому

З’явився рейтинг кращих шкіл України за результатами ЗНО-2020

Суспільство9 години тому

В Україні стартував проєкт «Волонтер безоплатної правової допомоги»

Суспільство10 години тому

У Добропарку під Києвом можна висадити іменне дерево

Суспільство11 години тому

У Києві встановили відреставрований спільнокоштом ліхтар

Суспільство12 години тому

Як Миргородська бригада літає і вдень, і вночі (ФОТО)

Суспільство2 тижні тому

У чому секрет туристичного Дрогобича? (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як стати пауерліфтеркою в 64 роки? (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як волонтери рятують історичні мозаїки Чернігова (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Українка на Хмельниччині народила 18 дитину (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як санітарка з Іловайська врятувала двох українських бійців (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як самотня мама виховує двох доньок та розвиває бізнес (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Якими українськими мультиками розважити дітей морозного вечора? (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як домогосподарка зі США рятує українських воїнів (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як кияни перетворили свою хрущовку на лялечку (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як працює єдина водійка швидкої на Кіровоградщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)