Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Lean Management Lean Management

Суспільство

Чули про Lean Management? Швидко пояснюємо, що це таке

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Що таке Lean Management і чому він стає дуже популярним серед власників українських та іноземних компаній

Використання принципів ощадливого виробництва, які ще називають Lean Management, зробили Toyota найбільшим виробником автомобілів у світі. Все розпочалося у 50-х роках минулого століття. Після Другої Світової війни Японія була в руїнах. Саме тоді, в 1946 році, американський вчений Едвард Демінг, основоположник «системи якості» на запрошення уряду Японії провів лекцію для топ-менеджерів та головних інженерів найбільших японських компаній.

Ідеї Демінга справили неабияке враження на японського інженера компанії Toyota – Таїті Оно. На той час продуктивність Toyota була в 9 раз нижча, ніж на заводах американських автовиробників. Наукові методи Демінга були взяті на озброєння Таїті Оно і адаптовані під специфіку компанії. Це й стало основою створення TPS (Виробничої Системи Тойота), яка на сьогодні ототожнюється з поняттям Lean. І по суті є базою в системі ощадливого виробництва. Використовувати ці принципи доцільно і зараз. Про свій власний досвід роботи за принципами Lean Management на Building&Construction Forum розповів віце-президент з розвитку інноваційних парків Віталій Мельник.

ШоТам публікує найважливіші поради експерта

Віталій Мельник
Віталій Мельник

Віце-президент з розвитку інноваційних парків. Працює в команді UDP з 2005 року. Під його керуванням запроектовано, побудовано та зводяться такі великі проекти як клубний будинок Maristella в Одесі, котеджне містечко на березі Чорного моря, інноваційні парки UNIT.City в Києві та LvivTech.City у Львові. Віталій Мельник отримав ступінь МВА в бізнес-школі МІМ-Київ. Закінчив курс «Менеджмент організацій» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Компанія UDP втілює Lean Management з 2017 року. Це методологія і набір інструментів, на базі яких кожна компанія вибудовує свою систему і шукає свою золоту формулу. Щоб бути ефективними потрібен певний спосіб мислення. Як розвивається Lean Management в нашій компанії?

Виділяємо чотири напрями розвитку:

–          Розробка та реалізація стратегії

–          Робота з проблемами: їх виявлення, аналіз та розробка рішень

–          Організація робочих місць як в офісі, так і на будівельному майданчику

–          Постійне навчання

Як працювати зі стратегіями?                                                                                                                   

Для стратегічного планування використовуємо метод Hoshin Kanri. В одному залі збираються всі співробітники компанії, яким топ-менеджмент розповідає про стратегічні цілі компанії на один та три роки і ставить задачу. Кожний структурний підрозділ та кожен співробітник мають розробити власні цілі та задачі, які відповідають стратегічним цілям. Їх потрібно затвердити у керівництва. Hoshin Kanri допомагає підвищити мотивацію співробітників у досягненні цілей.

Читайте також: Як міленіали та представники покоління Z ставляться до власного здоров’я – дослідження Deloitte

UDP використовує ще один інструмент у своїй роботі – Kanban. Це метод управління, який дозволяє рівномірно розподілити завдання між всіма членами команди. Це дошка, де вивішуються завдання. Проектні команди та відділи обговорюють їх щоденно. На більш високому рівні – з топ-менеджментом зустрічі проводяться щоденно. Такі дошки компанія встановила не тільки в офісі, але і на виробництві.

Як ефективно вирішувати проблеми?

Для цього можна скористатися декількома інструментами. Один з них – карта потоку створення цінностей. Вона допомагає знайти «вузькі місця», тобто неефективні дії та оптимізувати процес. Можна використати метод А3. На листі паперу формату А3 описується проблема, поточний стан компанії. Це допомагає знайти кореневу проблему та розробити пропозиції для її вирішення.

Наприклад, ми використовували метод А3, щоб зрозуміти причину проблем великих термінів проектування. В результаті роботи компанія прийняла рішення розробляти проекти, використовуючи ВІМ технології. Це віртуальне будівництво об’єкта, яке можливо реалізувати задовго до фактичного завершення усіх робіт. І на сьогодні всі наші проекти інноваційних парків розробляються виключно в ВІМ.

Читайте також: Українці винайшли спосіб перероблення отруйних рослин у папір

Цікавий метод – «5 чому». Це простий метод пошуку кореневих проблем. Частіше за все достатньо задати п’ять питань «Чому» і можна знайти причину виникнення проблеми.

Як організувати робоче місце?

Для цього компанія UDP використовує метод 5S (Sort, Set in Order, Shine, Standardise, Sustain). Він допомагає забезпечити порядок на робочих місцях, уникати зайвих рухів та травматизму.

Ця система раціоналізації робочого місця була розроблена в післявоєнній Японії в компанії Toyota. Чистота і порядок – це основа якісної роботи. Працівники повинні зберігати на робочому місці лише потрібні для роботи речі, які мають бути під рукою. Від зайвих речей потрібно якнайшвидше позбутися. Робоче місце має бути чистим та охайним.

Чому важливо навчати працівників

Навчання постійно проходить у всіх підрозділах компанії. Для нових співробітників розроблена програма, яка включає 12 годин лекцій. Кожного тижня збирається щотижневий читацький клуб, який мотивує співробітників отримувати нові знання та розвиватися. Після завершення кожного проекту проводиться PDCA-аналіз, мета якого – знаходити кращі варіанти вирішення завдань та мотивувати співробітників розвиватися.   

Які вигоди отримала компанія після впровадження Lean Management?                                                       

–          Час, який компанія витрачала на проектування, зменшився майже на 45%

–          На виконання робіт з фітауту (повна розробка проєкту для клієнта) тепер необхідно на 20% менше часу

–          Собівартість робіт зменшилась на 8%. І це ще не межа. Персонал активніше залучається до реалізації проектів, що збільшує його мотивацію                                                                                           

Наші найбільші досягнення ще попереду. Лише на четвертому році роботи з Lean компанія зрозуміла, як саме і куди вона рухається.

Рекомендації для новачків

–          Не варто очікувати на швидкі результати

–          Можливо, усі діючі бізнес-процеси доведеться докорінно змінити

–          Керівник має бути залученим у процес на 100%

–          Постійно потрібно проводити навчання. І це стосується не лише команди, а й ключових партнерів-підрядників

Система менеджменту, що побудована на Lean мотивує команду. І допомагає власнику бізнесу отримати більші дивіденди.

Суспільство

Музеї Івана Гончара запрошує на Великодній ярмарок народного мистецтва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Музей Івана Гончара 8-9 квітня організовує Великодній ярмарок традиційного народного мистецтва.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Як відзначають організатори, у суботу, 8 квітня, з 11.00 до 19.00 майстри з різних регіонів України представлять атрибути до свята та рукотворні подарунки.

Там будуть писанки, гончарні вироби, плетені кошики, ткані та вишивані речі, одяг, килими, вироби з соломи та дерева, з кореня сосни, жіночі прикраси, дитячі іграшки, ляльки-мотанки, твори малярства.

Відвідувачі ярмарку матимуть можливість поспілкуватися з народними майстрами, довідатися про таємниці їхньої творчості, відчути красу та енергетику народного мистецтва наживо.

Зазначається, що кожен, хто завітає до музею і придбає вироби, підтримає тим самим народних майстрів, які зберігають українську традиційну культуру, утверджують нашу національну ідентичність в час війни.

Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

На подвір’ї музею звучатимуть веснянки від київського фольклорного гурту «Вільце», а 9 квітня о 12:00 фольклорний гурт «Орелі» запросить дітлахів до весняних ігор.

Вартість вхідного квитка: 50 грн; для дітей до 15 років включно — вхід вільний.

Про музей

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — державний всеукраїнський спеціалізований науково-дослідний культурно-освітній заклад з вивчення та зберігання творів народного мистецтва. Музей розташований у Києві на вул. Лаврська, 19. Заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара — художника, скульптора та громадського діяча.

Нагадаємо, Музей Івана Гончара розробив онлайн-курс про різдвяні традиції.

Окрім того, Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку зі світлинами українців минулих століть.

Фото: facebook.com/honcharmuseum.

Читати далі

Суспільство

До Вінниці доправили перший швейцарський трамвай Tram 200 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вінниця отримала перший трамвай із Цюриха – Tram 2000. Загалом доправлять 16 таких машин.

Про це повідомив у соцмережах міський голова Вінниці.

«Донедавна ці трамваї ходили у Цюриху – тепер будуть служити вінничанам», — йдеться у повідомленні.

Домовленості зі швейцарськими партнерами передбачають передачі транспорту після того, як їх поступово знімають із маршрутів Цюриха.

Зазначається, що для пасажирів ця модель цюрихських трамваїв більш комфортна, порівняно із вже звичними для вінничан Mirage та Karpfen.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

У салоні м’які сидіння та хороша система вентиляції. З технічного боку – вони ще й ощадніші у споживанні електрики. Мають сучаснішу систему керування.

Транспортники планують запустити ці трамваї на лінію влітку – після випробувань та необхідної сертифікації згідно із законодавством. 

Відомо, що Швейцарія підтримує розвиток Вінниці з 2006 року.

«Без цюрихських трамваїв вже важко уявити наше місто», — написав міський голова Вінниці.

Нагадаємо, в Україні заборонять дизельні автобуси на маршрутах громадського транспорту.

Також ми розповідали, як у Миколаєві реконструювали трамвай, пошкоджений ворожими обстрілами.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

Як українські військові врятували 700 афганців та увійшли в історію (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові врятували з Афганістану 700 людей, тоді як миротворці НАТО не ризикнули. А одна зі спецоперацій ГУР у цій країні вже увійшла в історію світової військової звитяги.

Про рятувальну спецоперацію українців, яка шокувала досвідчених миротворців США та Канади, розповідає ШоТам.

«Ми виходили туди, куди американські військові не виходили, канадські військові не виходили. Вибух міг статися будь-якої секунди», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.

Це був порятунок кількох родин афганських перекладачів на прохання Канади. До того їх тричі намагалися витягнути з Кабула: двічі канадські військові та раз — американські.

Ризик був дуже високий: усе захоплено «Талібаном», усюди паніка і терористичні акти. Бойовики не пропускали в Кабул жодної військової броньованої техніки.

Дивіться відеоВін першим пішов в атаку на окупантів. Історія Героя Вадима Сухаревського

Єдині, хто наважився пішки і без спецтехніки зайти в місто, де все вибухає, — бійці нашого ГУР. Бо знали — на порятунок чекають цивільні, серед яких жінки і діти.

Коли надійшло прохання врятувати родини перекладачів, наші військові відважно пішли їх шукати. Усе, що вони знали, — номери бусів, у яких чекали перекладачі з родинами, та місце — базар.

Тільки уявіть: у місті хаос, натовпи людей, навколо озброєні таліби, звідусіль чути вибухи. У людей уже згасала будь-яка надія на порятунок. Вони думали, що їх усі покинули.

«Думали, що це кінець. Нас покарають і не дадуть виїхати. Але потім нам сказали, що українські військові заберуть нас звідти. І це вдалося», — Джавал Хакмел, перекладач.

Українські військові розуміли величезний ризик для життя, але все одно пішли на операцію.

«Коли ти бачиш, як в аеропорту об’єднується сім’я, яка одне одного не бачила, фактично ніяких шансів не було в них повернутися, воно того коштує», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.

Загалом тоді, у 2021-му, наші воїни врятували з Афганістану понад 700 людей. Серед врятованих були представники ООН, правозахисники та журналісти західних видань.

Тоді звитяга українців вразила США і Канаду, а сьогодні про неї знає весь світ!

Нагадаємо, ШоТам розповідав, як 79 українських миротворців урятували тисячі боснійських мусульман.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство5 днів тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство1 тиждень тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...