Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Lean Management Lean Management

Суспільство

Чули про Lean Management? Швидко пояснюємо, що це таке

Опубліковано

Що таке Lean Management і чому він стає дуже популярним серед власників українських та іноземних компаній

Використання принципів ощадливого виробництва, які ще називають Lean Management, зробили Toyota найбільшим виробником автомобілів у світі. Все розпочалося у 50-х роках минулого століття. Після Другої Світової війни Японія була в руїнах. Саме тоді, в 1946 році, американський вчений Едвард Демінг, основоположник «системи якості» на запрошення уряду Японії провів лекцію для топ-менеджерів та головних інженерів найбільших японських компаній.

Ідеї Демінга справили неабияке враження на японського інженера компанії Toyota – Таїті Оно. На той час продуктивність Toyota була в 9 раз нижча, ніж на заводах американських автовиробників. Наукові методи Демінга були взяті на озброєння Таїті Оно і адаптовані під специфіку компанії. Це й стало основою створення TPS (Виробничої Системи Тойота), яка на сьогодні ототожнюється з поняттям Lean. І по суті є базою в системі ощадливого виробництва. Використовувати ці принципи доцільно і зараз. Про свій власний досвід роботи за принципами Lean Management на Building&Construction Forum розповів віце-президент з розвитку інноваційних парків Віталій Мельник.

ШоТам публікує найважливіші поради експерта

Віталій Мельник
Віталій Мельник

Віце-президент з розвитку інноваційних парків. Працює в команді UDP з 2005 року. Під його керуванням запроектовано, побудовано та зводяться такі великі проекти як клубний будинок Maristella в Одесі, котеджне містечко на березі Чорного моря, інноваційні парки UNIT.City в Києві та LvivTech.City у Львові. Віталій Мельник отримав ступінь МВА в бізнес-школі МІМ-Київ. Закінчив курс «Менеджмент організацій» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Компанія UDP втілює Lean Management з 2017 року. Це методологія і набір інструментів, на базі яких кожна компанія вибудовує свою систему і шукає свою золоту формулу. Щоб бути ефективними потрібен певний спосіб мислення. Як розвивається Lean Management в нашій компанії?

Виділяємо чотири напрями розвитку:

–          Розробка та реалізація стратегії

–          Робота з проблемами: їх виявлення, аналіз та розробка рішень

–          Організація робочих місць як в офісі, так і на будівельному майданчику

–          Постійне навчання

Як працювати зі стратегіями?                                                                                                                   

Для стратегічного планування використовуємо метод Hoshin Kanri. В одному залі збираються всі співробітники компанії, яким топ-менеджмент розповідає про стратегічні цілі компанії на один та три роки і ставить задачу. Кожний структурний підрозділ та кожен співробітник мають розробити власні цілі та задачі, які відповідають стратегічним цілям. Їх потрібно затвердити у керівництва. Hoshin Kanri допомагає підвищити мотивацію співробітників у досягненні цілей.

Читайте також: Як міленіали та представники покоління Z ставляться до власного здоров’я – дослідження Deloitte

UDP використовує ще один інструмент у своїй роботі – Kanban. Це метод управління, який дозволяє рівномірно розподілити завдання між всіма членами команди. Це дошка, де вивішуються завдання. Проектні команди та відділи обговорюють їх щоденно. На більш високому рівні – з топ-менеджментом зустрічі проводяться щоденно. Такі дошки компанія встановила не тільки в офісі, але і на виробництві.

Як ефективно вирішувати проблеми?

Для цього можна скористатися декількома інструментами. Один з них – карта потоку створення цінностей. Вона допомагає знайти «вузькі місця», тобто неефективні дії та оптимізувати процес. Можна використати метод А3. На листі паперу формату А3 описується проблема, поточний стан компанії. Це допомагає знайти кореневу проблему та розробити пропозиції для її вирішення.

Наприклад, ми використовували метод А3, щоб зрозуміти причину проблем великих термінів проектування. В результаті роботи компанія прийняла рішення розробляти проекти, використовуючи ВІМ технології. Це віртуальне будівництво об’єкта, яке можливо реалізувати задовго до фактичного завершення усіх робіт. І на сьогодні всі наші проекти інноваційних парків розробляються виключно в ВІМ.

Читайте також: Українці винайшли спосіб перероблення отруйних рослин у папір

Цікавий метод – «5 чому». Це простий метод пошуку кореневих проблем. Частіше за все достатньо задати п’ять питань «Чому» і можна знайти причину виникнення проблеми.

Як організувати робоче місце?

Для цього компанія UDP використовує метод 5S (Sort, Set in Order, Shine, Standardise, Sustain). Він допомагає забезпечити порядок на робочих місцях, уникати зайвих рухів та травматизму.

Ця система раціоналізації робочого місця була розроблена в післявоєнній Японії в компанії Toyota. Чистота і порядок – це основа якісної роботи. Працівники повинні зберігати на робочому місці лише потрібні для роботи речі, які мають бути під рукою. Від зайвих речей потрібно якнайшвидше позбутися. Робоче місце має бути чистим та охайним.

Чому важливо навчати працівників

Навчання постійно проходить у всіх підрозділах компанії. Для нових співробітників розроблена програма, яка включає 12 годин лекцій. Кожного тижня збирається щотижневий читацький клуб, який мотивує співробітників отримувати нові знання та розвиватися. Після завершення кожного проекту проводиться PDCA-аналіз, мета якого – знаходити кращі варіанти вирішення завдань та мотивувати співробітників розвиватися.   

Які вигоди отримала компанія після впровадження Lean Management?                                                       

–          Час, який компанія витрачала на проектування, зменшився майже на 45%

–          На виконання робіт з фітауту (повна розробка проєкту для клієнта) тепер необхідно на 20% менше часу

–          Собівартість робіт зменшилась на 8%. І це ще не межа. Персонал активніше залучається до реалізації проектів, що збільшує його мотивацію                                                                                           

Наші найбільші досягнення ще попереду. Лише на четвертому році роботи з Lean компанія зрозуміла, як саме і куди вона рухається.

Рекомендації для новачків

–          Не варто очікувати на швидкі результати

–          Можливо, усі діючі бізнес-процеси доведеться докорінно змінити

–          Керівник має бути залученим у процес на 100%

–          Постійно потрібно проводити навчання. І це стосується не лише команди, а й ключових партнерів-підрядників

Система менеджменту, що побудована на Lean мотивує команду. І допомагає власнику бізнесу отримати більші дивіденди.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: