

Суспільство
Де у Львові облаштовують велодоріжки і як вони виглядають (ФОТО)
Львів розширює веломережу. За інформацією міськради, наразі роботи з облаштування велодоріжок тривають на таких великих дорогах як вул. Сихівська, Кн. Ольги, Хуторівка та пр. Чорновола.
Масштабні проєкти
Одним з наймасштабніших проектів є будівництво велодоріжки на вул. Княгині Ольги, яка є найкоротшим зв’язком між великим житловим районом на півдні м. Львова та центральною частиною міста. Згідно з проектом на вулиці буде облаштовано близько 18 тис. м2 тротуарів, близько 6 тис. м2 велодоріжки і до 1 тис. м2 спільної зони.
«Облаштування велодоріжки на вул. Княгині Ольги наразі на стадії завершення, але нам потрібне додаткове дофінансування. Зараз ми прокладаємо велодоріжку лівою стороною вулиці до вул. Наукової. У нас залишилось виконати фактично 5−10% робіт.

По вул. Чорновола ми дійшли до вул. Варшавської. В межах фінансування (7 млн грн) ми роботи виконали. Наразі йде процедура оплати. Чекаємо на додаткове фінансування. До того ж, Сихівська РА продовжує робити велодоріжку на вул. Сихівській, її частково вже заасфальтували, однак вона так само потребує дофінансування. А також роботи з облаштування велодоріжки на вул. Хуторівка тривають згідно із затвердженим проектом”, — зазначив начальник відділу капітального ремонту управління інженерного господарства Іван Матківський.

Читайте також: Між Ірпінем та Києвом збудують велосмугу
Що у планах?
За словами директора ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олега Шміда, вже наступного місяця розпочнуться роботи з облаштування велодоріжки на вул. Городоцькій.

«Вже незабаром в Залізничному районі будуть робити велодоріжку по вул. Городоцькій від вул. Сяйво до вул. Патона. Там проводитимуть як ремонт тротуарів, так і ремонт велодоріжки», — розповів Олег Шмід.
Нагадаємо, загалом Львів перетнув позначку у 100 км велосипедних шляхів.
Фото: city-adm.lviv.ua
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»