Суспільство
Чотири нові аудіогіди українською запустили в Австрії, Чехії, Шотландії та Бразилії
Відбувся запуск одразу чотирьох аудіогідів українською мовою у визначних пам’ятках Австрії, Чехії, Шотландії та Бразилії.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента України.
Шенбрунн в Австрії
Український аудіогід відкрили в палацовому комплексі Шенбрунн в Австрії. Він складається з 1441-го приміщення та палацового парку і є одним із найважливіших культурних надбань Австрії та найвідвідуванішим туристичним об’єктом Відня.
Національний музей Чехії
Також запрацював український аудіогід у Національному музеї Чехії. Його запуск став можливим завдяки плідній співпраці чеського Національного музею, Посольства України в Чехії та Національного музею ім. Д. І. Яворницького в Дніпрі.
Читайте також: «Кіно – рупор, що кричить на весь світ». Це київський режисер, який знімає фільм про українську молодь під час війни
Единбурзький замок у Шотландії
Аудіоекскурсії українською можна буде прослухати і в Единбурзькому замку – середньовічній фортеці, розташованій на скелі Castle Rock в столиці Шотландії.
Музеї імміграції у Бразилії
Окрім того запустили український аудіогід і в Музеї імміграції штату Сан-Паулу у Бразилії. Цей музей розміщується в будівлі гуртожитку іммігрантів. Він був відкритий з метою збору та збереження документів і пам’ятних речей людей, які прибували до Бразилії. З 1882 до 1978 року до міста приїхали представники понад 60 національностей, зокрема й українці.
Читайте також: «Це був поклик, який я відчув». Історія єдиного в Україні каное-майстра, який просуває нову культуру
Зазначається, що проєкт зі створення українських аудіогідів триватиме, адже в умовах російської агресії це вже не просто туристична опція, а цивілізаційний фронт, де перемагають мова й культура.
Довідка
Втілення проєкту зі створення аудіогідів українською мовою в культурних пам’ятках світу розпочали 2020-го. Уже запущено понад 40 таких аудіоекскурсій у більш як 30 країнах. Зокрема, вони діють у Колізеї (Італія), Версалі (Франція), галереї Альбертіна (Австрія), палаці Долмабахче (Туреччина), Лондонському Тауері, Палаці Сансусі (Потсдам, Німеччина).
Нагадаємо, у швейцарському музеї Kunstmuseum з’явився перший аудіогід українською мовою.
Також у Празькому Граді запустили аудіогід українською.
Як ми повідомляли раніше, у Киргизькому національному музеї відкрили перший українськомовний аудіогід.
Фото: president.gov.ua.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі