

Економіка і бізнес
Черкаський «Азот» запускає виробництво вуглекислого газу для харчової промисловості
Черкаський «Азот» запускає виробництво вуглекислого газу, що використовується у харчовій промисловості.
Про це повідомили у пресслужбі Group DF.
Підприємство стане другим в Україні, продукція якого відповідає міжнародному стандарту ISB – міжнародної спільноти технологів пивобезалкогольної промисловості.
Газ для харчової промисловості потрібен для виробництва газованих напоїв та пива. Для контролю за якістю Черкаський «Азот» придбав високоточне новітнє обладнання вартістю 360 тис. євро.
Зокрема вимірювальний комплекс Carboscan 300 німецької фірми «Юнісенсор» автоматично проводить контроль якості продукції кожні 20 хвилин та забезпечує безперервний контроль виробленої вуглекислоти за 24-ма параметрами.
Читайте також: Кібербезпека, цифровий одяг та здоров’я. Топ-10 найцікавіших українських стартапів, що підкорили світ
Причому контроль за якістю проводиться як на виробництві, так і у сховищах зрідженої вуглекислоти. Загалом у світі використовується близько 200 таких вимірювальних комплексів.
Ще одна важлива функція газоаналізатора – перевірка автоцистерн перед відвантаженням продукції. У разі перевищення вмісту вологи, кисню чи залишку інших речовин автоцистерни обов’язково проходять додаткове очищення вуглекислим газом.

Виробництво зрідженого вуглекислого газу запрацювало на ПрАТ «АЗОТ» у 1994 році. Газоподібний СО2 отримують на підприємстві в процесі парового риформінгу на виробництві аміаку. Очищений СО2 стискається, охолоджується та конденсується у рідкий стан. Потужність виробництва СО2 – 24 тис. тонн на рік. Досі отримана продукція перевірялась за 11 параметрами, що відповідає стандартам ДСТУ.
Нагадаємо, на Вінниччині показали роботу заводу з виробництва газорозподільного обладнання.
Як ми повідомляли раніше, українські бізнесмени інвестують у фабрику з переробки пластику на Київщині.
Фото: groupdf.com.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay