Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Кібербезпека, цифровий одяг та здоров’я. Топ-10 найцікавіших українських стартапів, що підкорили світ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Магазин цифрового одягу з колекціями найвідоміших брендів, додаток, що рятує пацієнтів з біполярним розладом, та платформи з мільйонними інвестиціями – винаходи українців продовжують підкорювати світ. ШоТам розповідає про Топ-10 найцікавіших, на нашу думку, українських стартапів. 

Esper Bionics – удосконалення людських можливостей

Ідея цього стартапу виникла у 2017 році. Перші пів року засновники компанії – Ігор Ільченко, Дмитро Газда, Ганна Белеванцева та Борис Лобанов – вивчали ринок та складали власну бізнес-модель. А вже у 2019 команда Esper Bionics створила перший прототип – роботизовану руку з технологією інтуїтивного управління.

Топ-10 стартапів: протез від Esper Bionic

Засновники стартапу наголошують, що вони – не компанія з виготовлення протезів. Адже головна мета – створити продукт для удосконалення людини та її можливостей. 

«Найбільший вплив на людство через 15 років матимуть імпланти-сенсори. Наші можливості, керування цифровим світом, параметри тіла, довголіття та насиченість життя – все це значно покращиться. Галузь протезування стане місцем зародження таких технологій. І hardware\software-архітектура, яку ми створюємо, – це фундамент», – зазначає СЕО Esper Bionics Дмитро Газда. 

Крім біонічної руки розробники також створили хмарну платформу – сервіс, що допомагає «навчати» протез звичкам користувача та покращувати керування. У вересні 2020 року стартап залучив інвестиції від українського венчурного фонду SMRK. Однак суму отриманих коштів представники Esper Bionics не розголошують. Також компанія стала одним із переможців Pitch Day Українського фонду стартапів та отримала $50 тис. фінансування від держави.

Restream – стрімінгова платформа, якій допоміг локдаун

Це українсько-американський стартап, заснований 2014 року Олександром Худою та Андрієм Суржинським. Хлопці створили сервіс для одночасного стрімінгу на різні платформи, серед яких Facebook, Twitch та YouTube. 

І це той випадок, коли пандемія пішла на користь українським розробникам. Адже до карантину основною цільовою аудиторією стартапу були геймери, а з початком локдауну стрімити почали громадські організації, компанії і навіть церкви. 

Інтерфейс платформи Restream

Сьогодні на сервісі українців зареєструвалися понад 5 мільйонів користувачів з усього світу. Щоденно платформою користуються щонайменше 100 тисяч людей, серед них – представники всесвітньо відомих компаній та брендів. Вартість Restream оцінюють в $220-250 мільйонів, а в рейтингу Топ-30 стартапів за верією Forbes платформа посідає 5 місце.

FuelWell – зекономити паливо та зменшити вуглецевий слід

Автори цього стартапу винайшли пристрій, що дозволяє зменшити кількість шкідливих викидів від автівки, а водночас – зекономити пальне. Сьогодні прототип продукту вже готовий до серійного виробництва та тестується на автівках Scania, John Deere, Mann, Fiat, Volvo, JCB, Mercedes та Renault.

На відміну від більшості стартапів із цього списку, FuelWell поки що не залучив вагомих інвестицій, та попри це команда продовжує вдосконалювати технологію та готується до підкорення ринків США та Європи.

Стартап FuelWell: фото прототипу

«Якщо описати простими словами, то це пристрій, що за рахунок каталітичного процесу розриває вуглецеві зв’язки в паливі. Тобто паливо згорає в більш повному обсязі. Це легко перевірити за результатами екологічних тестів де, наприклад, показники сажі «РМ» (та інших твердих дисперсних частинок) зменшуються на 90%. Сажа – це паливо, що не згоріло. Крім того, пристрій знижує загальну кількість небезпечних викидів. Додатковою перевагою технології є економія пального», – розповів ШоТам СЕО & Founder проєкту Сергій Дубіневич.

DressX – цифровий одяг для віртуального життя

Стартап DressX у 2020 році в США запустили двоє українок – Дар’я Шаповалова та Наталія Моденова. Це перший міжнародний мультибрендовий рітейлер цифрового одягу, що пропонує користувачам колекції від найвідоміших сучасних брендів. Так-так, ви все правильно зрозуміли: тепер можна обирати й купувати ще й віртуальні речі.

Ідея з продажу «онлайн-одягу» виникла під час локдауну: тоді засновниці проєкту зрозуміли, що люди втрачають інтерес до фізичних просторів. А тому майбутнє – за цифровими речами, адже саме в мережі ми проводимо більшу частину життя.

цифровий одяг від DressX

«Існує статистика, яка свідчить, що 9% покупців в таких розвинених країнах як Великобританія, наприклад, купують річ для того, щоб зробити у ній фотографію та запостити в Instagram, Facebook і т.д.Ми захотіли прибрати всі додаткові ітерації і спростити процес до трьох дій: купити digital-річ, прикріпити її до фотографії і запостити», – розповіла Шаповалова у інтерв’ю Harpers Bazaar.

У вересні 2021 року стало відомо, що стартап залучив $1,3 млн додаткових інвестицій, а загальна сума залучених коштів склала $3,3 млн. За даними видання AIN, в проєкт інвестували The Artemis Fund та Alpha Edison, Unlock Venture Partners, One Way Ventures, TLF Ventures, Startup Mavericks та Signal Peak Ventures.

Ugears – конструктори, якими захоплюється Disney

Стартап Ugears здобув світову відомість сім років тому. Може здаватися, що компанія просто виробляє дерев’яні механічні 3D-конструктори. Та насправді команда проєкту створила окрему нішу та подарувала тисячам людей нове хобі. Сьогодні їхні конструктори купують у 85 країнах, а українські пазли з дерева зацінили навіть у корпорації Disney. 

«Пам’ятаю, на перших виставках люди не дуже розуміли, як моя фанера їде. Це зараз вони бачать щось подібне і думають: «О, це, напевно, механічний конструктор». А тоді я брав свій дерев’яний трактор, ставив на стіл і він дивним чином починав рухатися. Так цікаво було спостерігати, як людина йде повз, а її голова лишається повернутою в бік моїх виробів», – поділився з ШоТам співзасновник співзасновник Ugears Денис Охрименко.

Топ стартапів: продукція бренду Ugears

Продавати 3D-пазли української компанії UGears у 2018 році почала американська корпорація Disney. Як розповідав співзасновник стартапу Геннадій Шестак в інтерв‘ю LIGA.net, у тендерах Disney брали участь ще кілька китайських виробників. Але Ugears обійшов їх завдяки бездоганній якості. А ще Шестак зазначив, що вимагав залишили назву бренду на пакуванні. Спочатку Disney на це категорично не погоджувалася, а пізніше зголосилася – вперше за 22 роки.

Cardiomo – стартап, що дбає про ваше серце

Cardiomo в 2016 році заснували Ксенія та Роман Бєлкіни. Продукт подружжя – портативний пристрій, додаток та програмне забезпечення для моніторингу здоров’я серця в реальному часі. 

Принцип роботи доволі простий: через електроди гаджет кріпиться до лівої сторони грудей безпосередньо на тіло людини. Після цього пристрій починає зчитувати головні показники роботи серця: частоту скорочень, дихання, електрокардіограму, а також температуру шкіри. Після цього вся інформація передається на смартфон, а звідти – до хмарного сховища.

Меню технології Cardiomo

«Гаджет повідомленням підкаже, що тіло мобілізовано, нагадає про необхідність збалансувати ресурси, знайти час розслабитися або зарядити своє тіло і розум енергією, похвалить за гармонійний релакс разом із засмагою і нагадає, коли тіло у відмінній формі», – запевнив Роман Бєлкін. 

Qudi – стартап від школяра

Цей стартап заснував 15-річний школяр Михайло Чумаченко. Хлопець створив маску, яка дозволяє демонструвати будь-які емоції анонімно – без розкриття особи. Для когось така ідея може здаватися дивною, але в сучасному світі винахід підлітка користується неабияким інтересом.

Qudi – це чудове доповнення до образу стримерів, фотографів, тіктокерів, музикантів та всіх, хто прагне зробити свій виступ несподіваним. Сьогодні технологія складається з трьох частин: маски зі світлодіодним дисплеєм, рукавички-пульта, що розпізнає рухи пальців і жести руки, та мобільного додатку.

Електронна маска від стартапу Qudi

«Стартового капіталу як такого не було. Ясна річ, що грошей дитині не взяти нізвідки, отже з цим питанням допомагав батько. Але важливо розуміти, що йшлося про невеликі гроші на розробку і тестування прототипу», – розповів Михайло. Наразі стартап потребує інвестицій, адже планує масштабувати виробництво зі 100 до 500 масок на місяць, оформити патенти й вийти на Amazon.

Re-leaf Paper – стартап з опалого листя

Історія цього стартапу почалася зі шкільної парти та перетворилася на новаторський продукт, яким вже зацікавилися світові бренди. А починалося все зі школи та експериментів на власній кухні. Автор ідеї Валентин Фречка прагнув створити новий спосіб виготовлення паперу. Спочатку як основу винахідник вирішив використати солому, утім згодом зрозумів, що подібні дослідження вже існують. А тому обрав інший варіант – опале листя. І не помилився!

Свій проєкт Валентин представив на декількох українських та міжнародних платформах. І щоразу, коли іноземні бізнесмени чули про ідею українця, вони радили прорахувати все як стартап.

Топ стартапів: виробничий процес Re-leaf Pape

«У 2019 році я активно почав створювати бізнес-модель стартапу з опалого листя. Прораховував усе до дрібниць: «за» і «проти», формат збору листя, місце для його зберігання, тестування продукції тощо. На кінець року я вже мав повноцінно сформований стартап із мінімальним життєздатним продуктом і командою. У січні 2020 року народилася компанія RE-leaf Paper. Передбачалося, що вона зможе залучити інвестиційні кошти для побудови власного виробництва. Але це виявилося не так просто. І через рік стартап переформатувався у RE-leaf Technology, який зараз працює з підрядними виробництвами», – каже Валентин Фречка в інтерв’ю ШоТам.

Сьогодні RE-leaf Paper переробляє 20 тонн листя на місяць. Однак цього, на думку винахідника, замало. А тому в 2022 році Фречка планує вирости до 160 тонн на місяць. Пакетами з опалого листя вже користуються бренди Weleda і L’oreal, а в планах команди – співпраця з Louis Vuitton, Zara, Gucci.

Bicovery – додаток для людей з біполярним розладом

Стартап у 2018 році заснували Володимир Тутов, Олексій Тулін та Олександр Шарко. Українцям вдалося створити додаток, який допомагає людям з біполярним розладом отримувати попередження про потенційні маніакальні чи депресивні епізоди. А отже – вимірювати ефективність лікування та за потреби вчасно змінювати дозування медичних препаратів.

Для роботи з додатком достатньо мати смартфон та фітнес-трекер, розумне кільце чи smart-годинник. Застосунок моніторить серцебиття, довжину сну й поведінку пацієнта, аналізує отриману інформацію та за потреби попереджає хворого, його родину чи лікаря. Головна мета розробників – скоротити кількість спроб суїциду. 

стартап Bicovery

«Наше гасло ― empowering bipolar people. Ми прагнемо дати інструмент, завдяки якому люди з біполярним афективним розладом зможуть підвищити якість свого життя, перестати боятися, що завтра вони втратять роботу, завдадуть шкоди собі чи близькій людині. А також, що манікальний чи депресивний епізоди можуть повторитися», – розповідає CEO Bicovery Олександр Шарко.

У липні 2020 року Bicovery потрапив до дев’яти претендентів на фінансування від Українського фонду стартапів. На етапі pre-seed розробники отримали грант на $25 тис., на етапі seed – ще на $50 тис. Крім того, ще $50 тис. у застосунок інвестувала компанія «Фармак». 

SOC Prime

У 2014 році українці Андрій Безверхий, Олександр Бредіхін та Руслан Михалов пішли з робота за наймом і створили команду, аби працювати над стартапом. Так виникла SOC Prime – компанія, що створює платформу для захисту підприємств від кіберзагроз.

«Наш ринок виявлення загроз підживлюється різними спільнотами мисливців за кіберзагрозами. Ми прагнемо розширити їх можливості, оскільки це сприяє своєчасному та ефективному виявленню. Це допомагає підприємствам застосовувати спільний підхід до захисту для більш ефективної боротьби з цифровими погрозами» – каже засновник і генеральний директор SOC Prime Андрій Безверхий.

Топ стартапів: бібліотка кіберзагроз

За минулий рік компанії вдалося збільшити преміальну абонентську базу на 50%, а щомісячний дохід – на 86%. Станом на жовтень 2021 року SOC Prime мала понад 6000 організацій-клієнтів. Крім того, у жовтні стартап отримав $11 млн інвестицій від фондів Streamlined Ventures і Rembrandt Venture Partners.

А для того, аби інвестувати в добрі новини та зміни, достатньо задонатити ШоТам.

Технології

США передали Україні технології виготовлення гібридних систем ППО FrankenSAM

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна і США підписали заяву про наміри щодо спільного виробництва озброєння та обміну технічною інформацією.

Про це повідомили у пресслужбі Білого дому.

Зазначається, що метою цього є задоволення нагальних оперативних потреб Збройних сил України. Йдеться про сфери протиповітряної оборони, ремонтно-технічного забезпечення та виробництва критичних боєприпасів.

Заява посилює співпрацю між США та Україною та сприятиме швидшому проходженню інвестиційних угод.

Міністерство оборони США та партнери в галузі надали Україні технічні дані для початку місцевого виробництва деяких проєктів FrankenSAM. Це має модернізувати наявні в Україні системи протиповітряної оборони, зокрема й радянського виробництва, та забезпечити їхню інтеграцію з певними західними боєприпасами.

Проєкт FrankenSAM — це модернізація та адаптація радянських ЗРК під західні ракети. Загалом відомо про три такі проєкти:

  • переобладнання AIM-9M,
  • адаптація ракет RIM-7 Sea Sparrow до ЗРК «Бук»
  • гібрид ракет Patriot з українською РЛС.

Тобто за проєктом FrankenSAM в Україні можуть вироблятися три ЗРК: гібрид «Бука» та ракет RIM-7, радянської РЛС та AIM-9, а також ще один, найпотужніший, з елементами Patriot.

Читайте такожОтримала грант на 250 тисяч гривень і пошила колекцію взуття: як дизайнерка з Бучі здійснила свою мрію під час війни

Нагадаємо, Україна почала серійне виробництво аналогів «шахедів».

Також ми повідомляли, що Україна почала виготовляти запчастини для військової техніки НАТО.

Фото: АР.

Читати далі

Технології

Два українські стартапи перемогли на міжнародному конкурсі інноваторів в Афінах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 два українські стартапи отримали найвищі призи — 10 тис. євро та підтримку у розвитку проєкту від Європейського інституту інновацій та технологій.

Про це ШоТам повідомили у  Спільноті EIT.

Зазначається, що ерше місце отримав стартап GAPPO — інноваційне рішення, що допомагає зацифрувати оперативні процедури звітності в аграрній галузі.

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

У номінації Urban Mobility переміг український стартап MeGoElectric. Головна ідея проєкту — розробка доступних електричних вантажівок малої та середньої вантажності, які обслуговуватимуть компанії, що займаються транспортуванням вантажів. Проєкт отримав 10 тисяч євро та супровід провідних європейських спеціалістів для реалізації ідеї.

Про Спільноту EIT

Спільнота EIT — це спільна мережа, що включає довгострокові партнерства Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), відомі як Спільноти знань та інновацій (KIC).

Ці інноваційні спільноти спрямовані на стимулювання системних змін у Європі та за її межами, зосереджуючись на таких ключових сферах, як зміна клімату, енергетика, здоров’я, харчові продукти, виробництво, сировина, цифровізація, міська мобільність, культура та творчість. Використовуючи колективний досвід KIC, ініціативи Спільноти EIT стимулюють інновації, підприємництво та креативність у Європі.

Нагадаємо, український ШІ-стартап AiSDR залучив $3 млн інвестицій.

Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Технології

Завод Кобзаренка презентував новий самоскидний напівпричіп

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українське підприємство «Завод Кобзаренка» презентувало модернізований автомобільний самоскидний напівпричіп АСП-23 з надміцним кузовом зі шведської сталі HARDOX.

Про це повідомляє пресслужба компанії-виробника.

Так, оптимізований за розмірами причіп виготовляється з найкращих європейських компонентів і має такі характеристики:

  • Вантажність 26 т
  • Комплектується 3 осями SAF INTRADISC (опціонально ADR)
  • Максимальний кут зсипу – 46
  • Колеса 385/65 R22,5
  • Об’єм кузова 25 м3.

Має адаптацію з тягачами усіх виробників. Унікальністю самоскида АСП-23, є те, що конструкція причепа дає змогу змінювати сталевий кузов на алюмінієвий для перевезення полегшених вантажів.

Читайте також«В крані – іржава вода». Як на Донбасі екоактивісти взялися досліджувати стан водойм

Довідка

«Завод Кобзаренка» був заснований в 1993 році, як українсько-німецьке товариство «Флігель» (перейменовано в «Завод Кобзаренка» в 2008 році). На сьогодні «Завод Кобзаренка» — відомий виробник тракторних причепів в Україні.

Нагадаємо, «Завод Кобзаренка» презентував аграріям спецтехніку для гасіння пожеж.

Як ми повідомляли раніше, Київський «Завод Кобзаренка» розробив і протестував подрібнювач деревини.

Фото: facebook.com/zavodkobzarenka.

Читати далі