Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Технології

Кібербезпека, цифровий одяг та здоров’я. Топ-10 найцікавіших українських стартапів, що підкорили світ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Магазин цифрового одягу з колекціями найвідоміших брендів, додаток, що рятує пацієнтів з біполярним розладом, та платформи з мільйонними інвестиціями – винаходи українців продовжують підкорювати світ. ШоТам розповідає про Топ-10 найцікавіших, на нашу думку, українських стартапів. 

Esper Bionics – удосконалення людських можливостей

Ідея цього стартапу виникла у 2017 році. Перші пів року засновники компанії – Ігор Ільченко, Дмитро Газда, Ганна Белеванцева та Борис Лобанов – вивчали ринок та складали власну бізнес-модель. А вже у 2019 команда Esper Bionics створила перший прототип – роботизовану руку з технологією інтуїтивного управління.

Топ-10 стартапів: протез від Esper Bionic

Засновники стартапу наголошують, що вони – не компанія з виготовлення протезів. Адже головна мета – створити продукт для удосконалення людини та її можливостей. 

«Найбільший вплив на людство через 15 років матимуть імпланти-сенсори. Наші можливості, керування цифровим світом, параметри тіла, довголіття та насиченість життя – все це значно покращиться. Галузь протезування стане місцем зародження таких технологій. І hardware\software-архітектура, яку ми створюємо, – це фундамент», – зазначає СЕО Esper Bionics Дмитро Газда. 

Крім біонічної руки розробники також створили хмарну платформу – сервіс, що допомагає «навчати» протез звичкам користувача та покращувати керування. У вересні 2020 року стартап залучив інвестиції від українського венчурного фонду SMRK. Однак суму отриманих коштів представники Esper Bionics не розголошують. Також компанія стала одним із переможців Pitch Day Українського фонду стартапів та отримала $50 тис. фінансування від держави.

Restream – стрімінгова платформа, якій допоміг локдаун

Це українсько-американський стартап, заснований 2014 року Олександром Худою та Андрієм Суржинським. Хлопці створили сервіс для одночасного стрімінгу на різні платформи, серед яких Facebook, Twitch та YouTube. 

І це той випадок, коли пандемія пішла на користь українським розробникам. Адже до карантину основною цільовою аудиторією стартапу були геймери, а з початком локдауну стрімити почали громадські організації, компанії і навіть церкви. 

Інтерфейс платформи Restream

Сьогодні на сервісі українців зареєструвалися понад 5 мільйонів користувачів з усього світу. Щоденно платформою користуються щонайменше 100 тисяч людей, серед них – представники всесвітньо відомих компаній та брендів. Вартість Restream оцінюють в $220-250 мільйонів, а в рейтингу Топ-30 стартапів за верією Forbes платформа посідає 5 місце.

FuelWell – зекономити паливо та зменшити вуглецевий слід

Автори цього стартапу винайшли пристрій, що дозволяє зменшити кількість шкідливих викидів від автівки, а водночас – зекономити пальне. Сьогодні прототип продукту вже готовий до серійного виробництва та тестується на автівках Scania, John Deere, Mann, Fiat, Volvo, JCB, Mercedes та Renault.

На відміну від більшості стартапів із цього списку, FuelWell поки що не залучив вагомих інвестицій, та попри це команда продовжує вдосконалювати технологію та готується до підкорення ринків США та Європи.

Стартап FuelWell: фото прототипу

«Якщо описати простими словами, то це пристрій, що за рахунок каталітичного процесу розриває вуглецеві зв’язки в паливі. Тобто паливо згорає в більш повному обсязі. Це легко перевірити за результатами екологічних тестів де, наприклад, показники сажі «РМ» (та інших твердих дисперсних частинок) зменшуються на 90%. Сажа – це паливо, що не згоріло. Крім того, пристрій знижує загальну кількість небезпечних викидів. Додатковою перевагою технології є економія пального», – розповів ШоТам СЕО & Founder проєкту Сергій Дубіневич.

DressX – цифровий одяг для віртуального життя

Стартап DressX у 2020 році в США запустили двоє українок – Дар’я Шаповалова та Наталія Моденова. Це перший міжнародний мультибрендовий рітейлер цифрового одягу, що пропонує користувачам колекції від найвідоміших сучасних брендів. Так-так, ви все правильно зрозуміли: тепер можна обирати й купувати ще й віртуальні речі.

Ідея з продажу «онлайн-одягу» виникла під час локдауну: тоді засновниці проєкту зрозуміли, що люди втрачають інтерес до фізичних просторів. А тому майбутнє – за цифровими речами, адже саме в мережі ми проводимо більшу частину життя.

цифровий одяг від DressX

«Існує статистика, яка свідчить, що 9% покупців в таких розвинених країнах як Великобританія, наприклад, купують річ для того, щоб зробити у ній фотографію та запостити в Instagram, Facebook і т.д.Ми захотіли прибрати всі додаткові ітерації і спростити процес до трьох дій: купити digital-річ, прикріпити її до фотографії і запостити», – розповіла Шаповалова у інтерв’ю Harpers Bazaar.

У вересні 2021 року стало відомо, що стартап залучив $1,3 млн додаткових інвестицій, а загальна сума залучених коштів склала $3,3 млн. За даними видання AIN, в проєкт інвестували The Artemis Fund та Alpha Edison, Unlock Venture Partners, One Way Ventures, TLF Ventures, Startup Mavericks та Signal Peak Ventures.

Ugears – конструктори, якими захоплюється Disney

Стартап Ugears здобув світову відомість сім років тому. Може здаватися, що компанія просто виробляє дерев’яні механічні 3D-конструктори. Та насправді команда проєкту створила окрему нішу та подарувала тисячам людей нове хобі. Сьогодні їхні конструктори купують у 85 країнах, а українські пазли з дерева зацінили навіть у корпорації Disney. 

«Пам’ятаю, на перших виставках люди не дуже розуміли, як моя фанера їде. Це зараз вони бачать щось подібне і думають: «О, це, напевно, механічний конструктор». А тоді я брав свій дерев’яний трактор, ставив на стіл і він дивним чином починав рухатися. Так цікаво було спостерігати, як людина йде повз, а її голова лишається повернутою в бік моїх виробів», – поділився з ШоТам співзасновник співзасновник Ugears Денис Охрименко.

Топ стартапів: продукція бренду Ugears

Продавати 3D-пазли української компанії UGears у 2018 році почала американська корпорація Disney. Як розповідав співзасновник стартапу Геннадій Шестак в інтерв‘ю LIGA.net, у тендерах Disney брали участь ще кілька китайських виробників. Але Ugears обійшов їх завдяки бездоганній якості. А ще Шестак зазначив, що вимагав залишили назву бренду на пакуванні. Спочатку Disney на це категорично не погоджувалася, а пізніше зголосилася – вперше за 22 роки.

Cardiomo – стартап, що дбає про ваше серце

Cardiomo в 2016 році заснували Ксенія та Роман Бєлкіни. Продукт подружжя – портативний пристрій, додаток та програмне забезпечення для моніторингу здоров’я серця в реальному часі. 

Принцип роботи доволі простий: через електроди гаджет кріпиться до лівої сторони грудей безпосередньо на тіло людини. Після цього пристрій починає зчитувати головні показники роботи серця: частоту скорочень, дихання, електрокардіограму, а також температуру шкіри. Після цього вся інформація передається на смартфон, а звідти – до хмарного сховища.

Меню технології Cardiomo

«Гаджет повідомленням підкаже, що тіло мобілізовано, нагадає про необхідність збалансувати ресурси, знайти час розслабитися або зарядити своє тіло і розум енергією, похвалить за гармонійний релакс разом із засмагою і нагадає, коли тіло у відмінній формі», – запевнив Роман Бєлкін. 

Qudi – стартап від школяра

Цей стартап заснував 15-річний школяр Михайло Чумаченко. Хлопець створив маску, яка дозволяє демонструвати будь-які емоції анонімно – без розкриття особи. Для когось така ідея може здаватися дивною, але в сучасному світі винахід підлітка користується неабияким інтересом.

Qudi – це чудове доповнення до образу стримерів, фотографів, тіктокерів, музикантів та всіх, хто прагне зробити свій виступ несподіваним. Сьогодні технологія складається з трьох частин: маски зі світлодіодним дисплеєм, рукавички-пульта, що розпізнає рухи пальців і жести руки, та мобільного додатку.

Електронна маска від стартапу Qudi

«Стартового капіталу як такого не було. Ясна річ, що грошей дитині не взяти нізвідки, отже з цим питанням допомагав батько. Але важливо розуміти, що йшлося про невеликі гроші на розробку і тестування прототипу», – розповів Михайло. Наразі стартап потребує інвестицій, адже планує масштабувати виробництво зі 100 до 500 масок на місяць, оформити патенти й вийти на Amazon.

Re-leaf Paper – стартап з опалого листя

Історія цього стартапу почалася зі шкільної парти та перетворилася на новаторський продукт, яким вже зацікавилися світові бренди. А починалося все зі школи та експериментів на власній кухні. Автор ідеї Валентин Фречка прагнув створити новий спосіб виготовлення паперу. Спочатку як основу винахідник вирішив використати солому, утім згодом зрозумів, що подібні дослідження вже існують. А тому обрав інший варіант – опале листя. І не помилився!

Свій проєкт Валентин представив на декількох українських та міжнародних платформах. І щоразу, коли іноземні бізнесмени чули про ідею українця, вони радили прорахувати все як стартап.

Топ стартапів: виробничий процес Re-leaf Pape

«У 2019 році я активно почав створювати бізнес-модель стартапу з опалого листя. Прораховував усе до дрібниць: «за» і «проти», формат збору листя, місце для його зберігання, тестування продукції тощо. На кінець року я вже мав повноцінно сформований стартап із мінімальним життєздатним продуктом і командою. У січні 2020 року народилася компанія RE-leaf Paper. Передбачалося, що вона зможе залучити інвестиційні кошти для побудови власного виробництва. Але це виявилося не так просто. І через рік стартап переформатувався у RE-leaf Technology, який зараз працює з підрядними виробництвами», – каже Валентин Фречка в інтерв’ю ШоТам.

Сьогодні RE-leaf Paper переробляє 20 тонн листя на місяць. Однак цього, на думку винахідника, замало. А тому в 2022 році Фречка планує вирости до 160 тонн на місяць. Пакетами з опалого листя вже користуються бренди Weleda і L’oreal, а в планах команди – співпраця з Louis Vuitton, Zara, Gucci.

Bicovery – додаток для людей з біполярним розладом

Стартап у 2018 році заснували Володимир Тутов, Олексій Тулін та Олександр Шарко. Українцям вдалося створити додаток, який допомагає людям з біполярним розладом отримувати попередження про потенційні маніакальні чи депресивні епізоди. А отже – вимірювати ефективність лікування та за потреби вчасно змінювати дозування медичних препаратів.

Для роботи з додатком достатньо мати смартфон та фітнес-трекер, розумне кільце чи smart-годинник. Застосунок моніторить серцебиття, довжину сну й поведінку пацієнта, аналізує отриману інформацію та за потреби попереджає хворого, його родину чи лікаря. Головна мета розробників – скоротити кількість спроб суїциду. 

стартап Bicovery

«Наше гасло ― empowering bipolar people. Ми прагнемо дати інструмент, завдяки якому люди з біполярним афективним розладом зможуть підвищити якість свого життя, перестати боятися, що завтра вони втратять роботу, завдадуть шкоди собі чи близькій людині. А також, що манікальний чи депресивний епізоди можуть повторитися», – розповідає CEO Bicovery Олександр Шарко.

У липні 2020 року Bicovery потрапив до дев’яти претендентів на фінансування від Українського фонду стартапів. На етапі pre-seed розробники отримали грант на $25 тис., на етапі seed – ще на $50 тис. Крім того, ще $50 тис. у застосунок інвестувала компанія «Фармак». 

SOC Prime

У 2014 році українці Андрій Безверхий, Олександр Бредіхін та Руслан Михалов пішли з робота за наймом і створили команду, аби працювати над стартапом. Так виникла SOC Prime – компанія, що створює платформу для захисту підприємств від кіберзагроз.

«Наш ринок виявлення загроз підживлюється різними спільнотами мисливців за кіберзагрозами. Ми прагнемо розширити їх можливості, оскільки це сприяє своєчасному та ефективному виявленню. Це допомагає підприємствам застосовувати спільний підхід до захисту для більш ефективної боротьби з цифровими погрозами» – каже засновник і генеральний директор SOC Prime Андрій Безверхий.

Топ стартапів: бібліотка кіберзагроз

За минулий рік компанії вдалося збільшити преміальну абонентську базу на 50%, а щомісячний дохід – на 86%. Станом на жовтень 2021 року SOC Prime мала понад 6000 організацій-клієнтів. Крім того, у жовтні стартап отримав $11 млн інвестицій від фондів Streamlined Ventures і Rembrandt Venture Partners.

А для того, аби інвестувати в добрі новини та зміни, достатньо задонатити ШоТам.

Технології

В Україні створили малогабаритні автономні сонячні батареї для ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Компанія Lumos створила малогабаритні автономні сонячні електростанції для українських захисників. Перші 50 комплектів вже передали до війська.

Про це повідомили на сайті інформаційного агентства Міноборони АрміяInform.

Згідно з повідомленням, компанія долучилася до допомоги українському війську з перших днів повномасштабного вторгнення. Спочатку команда Lumos постачала армії мішки, пісок та інші матеріальні засоби, а згодом почала розробку портативних батарей.

«Перших кілька комплектів ми зібрали та відправили власним коштом, згодом до нас підключилися підприємці та громадські організації. За відгуками військових, ми навіть вже встигли її модернізувати», – розповів керівник проєктів компанії Lumos Андрій.

Як зазначають в Міноборони, батареї не потребують витратних матеріалів та цілком безшумні. У сонячний день зарядний комплект потужністю 100Вт може підзарядити автомобільний акумулятор на 70А.

Також до батареї можна підключити LED-освітлення, зарядний пристрій для телефонів, тепловізорів, квадрокоптерів, рацій тощо. Станом на 12 травня українські військові отримали вже майже 50 таких комплексів.

Раніше ми повідомляли, що тернопільський стартап ELEEK розробив електробайк спеціально для ЗСУ.

Фото: armyinform.com.ua

Читати далі

Технології

Тернопільський стартап ELEEK розробив електробайк спеціально для ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові отримали партію нових електромобілів, які компанія ELEEK розробила спеціально для гарячих точок.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці стартапу.

Зазначається, що нові моделі вже встигли прозвати в народі Бандеробайками.

«З кожним новим замовленням байки для ЗСУ стають дедалі кращими і кращими. Завдяки замовникам та відгукам від військових, за що ми їм вдячні», — йдеться у повідомленні.

Читайте також76 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Також відомо, що е-байки вже встигли побувати у гарячих точках, допомогають успішно виконувати завдання своїм власникам.

Електробайки мають витривалі на бездоріжі. Вони мають гнучку систему налаштувань електроніки.

Технічні характеристики

  • максимальна швидкість: 90 км/год;
  • максимальний пробіг на одному заряді: 100-150 км;
  • номінальна потужність двигуна: 3000 Вт.

Є автоматичний контроль температури двигуна, контролера, акумулятора. Віртуальні передачі: економна, максимальна та задній хід. Присутня рекуперація.

З опцій на борту присутні: багажник, підніжки для пасажира, USB для підзарядки гаджетів та розетка на 220В потужністю до 200Вт.

Читайте також«Відмовив бойовикам – обстріляли будинок». Історія майстра вишивки з Донеччини, який готується відкрити інклюзивну майстерню

Нагадаємо, Тернопіль запустив патрулі на електромобілях.

Як ми повідомляли раніше, українські майстри переробляють старі Таврії та Славути на електрокари.

Фото: facebook.com/eleekbikes.

Читати далі

Технології

IT-армія заблокувала роботу тендерних майданчиків та пивзаводів РФ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська IT-армія упродовж минулого тижня атакувала понад 200 російських онлайн-ресурсів. Волонтерам вдалося зупинити роботу тендерних майданчиків, онлайн-магазинів, ЗМІ та пивних заводів.

Про це повідомили на сторінці Міністерства цифрової трансформації в Telegram.

«IT-армія продовжує боронити кіберфронт та завдавати ворогу ударів. З 2 до 8 травня було атаковано більше як 200 російських онлайн-ресурсів», – йдеться в повідомленні Мінцифри.

Серед атакованих ресурсів РФ:

  • Зупинка пивних заводів. Через масивну атаку було паралізовано роботу єдиної державної автоматизованої інформаційної системи, що відстежує обороти алкогольної та спиртовмісної продукції. Унаслідок цього зупинилося виробництво на декількох великих пивних заводах. Залишили росіян без спиртного на 9 травня.
  • Онлайн-шопінг. Від кіберудару призупинили роботу онлайн-магазини. Замість кількох кліків за комп’ютером дали росіянам можливість прогулятися кілька кілометрів за омріяною покупкою. Свіже повітря корисне для мозку.
  • Тендерні майданчики. Другий тиждень поспіль паралізовано роботу десятків російських електронних систем для публічних закупівель, через що в росіян далі зриваються торги.
  • Системи подачі електронної звітності. Жителі РФ вже кілька тижнів не можуть подавати звітність вчасно.
  • Сервіси російської пропаганди. 

Раніше українські кібер-партизани атакували системи електронної звітності, тендерні майданчики та сайти компанії «Сєвєрсталь».

Нагадаємо, вже за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення волонтери поклали сайт Московської біржі. На це бійці ІТ-армії витратили всього п’ять хвилин.

Фото з відкритих джерел

Читати далі