Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Черкаські волонтери створили цех з виготовлення павербанків для ЗСУ

Опубліковано

У Черкасах волонтери організували цех з виготовлення павербанків для ЗСУ, пише 18000.com.ua.

Вони розбирають одноразові електронні сигарети, дістають звідти акумулятори, а потім спаюють із них зарядні пристрої.

За кілька тижнів волонтери виготовили близько десятка павербанків. Усі вони вже служать хлопцям і дівчатам на фронті.

Один із волонтерів — студент Черкаського національного університету Олександр Пуделко. Також він працює лаборантом на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. Часто буває в гарячих точках. Коли має вільний час, створює павербанки.

Олександр каже: повторне використання акумуляторів – технологія зовсім не нова. Проте нині, за відсутності якісних павербанків на ринку, дуже затребувана.

Волонтери оголосили міський збір електронних цигарок. За кілька тижнів в організацію принесли близько пів тисячі «ельфбарів» та інших «одноразок».

Читайте такожЯк змінилась українська ІТ-сфера під час війни: досвід релокації харківської компанії AltexSoft

«У цих електронних цигарках є високострумові акумулятори, які можна повторно використовувати. Вони заряджаються на заводі один раз, при цьому не втрачають ємність. З них можна набрати комірку живлення будь-якої ємності – від 10 до 40 міліампер», – розповідає Олександр Пуделко.

Спочатку електронні цигарки розбирають, розкладаючи елементи в різні коробочки. Найцінніше – акумулятор – перевіряють на наявність у ньому напруги.

«Під час первинної вибраковки ми під’єднуємо до акумулятора мультиметр у режимі вимірювання напруги. Номінальна робоча напруга в цих акумуляторах – від 2,9 до 4,2 вольта. Якщо заряд входить у ці рамки, акумулятор повністю придатний для використання», – каже волонтер.

Також акумулятори перевіряють на наявність здуття, пошкоджень, розгермитизації. Якщо в акумуляторі знаходять такі проблеми, його також відбраковують. Лише переконавшись у наявності достатньої напруги та гарному стані, акумулятор потрапляє у коробочку до решти, які чекають спаювання.

Читайте такожСльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму

Ті ж акумулятори, які не проходять вибраковку, відкладають в окремий контейнер. Опісля їх буде передано у пункти збору небезпечних відходів. Тож у своїй роботі волонтери бачать ще й екологічну роль.

Найбільш кропітке заняття – спаяти акумулятори у правильній послідовності. Аби павербанк запрацював, потрібна спеціальна плата, так званий контролер. За словами Олександра, через ажіотаж на ринку знайти плату зараз доволі непросто. Нині саме відсутність плат гальмує створення нових павербанків. Тож нещодавно волонтери відкрили спеціальний рахунок, на який збирають кошти для їхнього придбання.

До містян у волонтерів єдине прохання: не намагатися розібрати техніку та цигарки самотужки.

Нагадаємо, франківські волонтери купили понтонну переправу для спецпризначенців.

Також у Запоріжжі волонтери розробили розвідувальний безпілотник FALCO.

Фото: 18000.com.ua.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі