Суспільство
Черкаські волонтери створили цех з виготовлення павербанків для ЗСУ
У Черкасах волонтери організували цех з виготовлення павербанків для ЗСУ, пише 18000.com.ua.
Вони розбирають одноразові електронні сигарети, дістають звідти акумулятори, а потім спаюють із них зарядні пристрої.
За кілька тижнів волонтери виготовили близько десятка павербанків. Усі вони вже служать хлопцям і дівчатам на фронті.
Один із волонтерів — студент Черкаського національного університету Олександр Пуделко. Також він працює лаборантом на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. Часто буває в гарячих точках. Коли має вільний час, створює павербанки.
Олександр каже: повторне використання акумуляторів – технологія зовсім не нова. Проте нині, за відсутності якісних павербанків на ринку, дуже затребувана.
Волонтери оголосили міський збір електронних цигарок. За кілька тижнів в організацію принесли близько пів тисячі «ельфбарів» та інших «одноразок».
Читайте також: Як змінилась українська ІТ-сфера під час війни: досвід релокації харківської компанії AltexSoft
«У цих електронних цигарках є високострумові акумулятори, які можна повторно використовувати. Вони заряджаються на заводі один раз, при цьому не втрачають ємність. З них можна набрати комірку живлення будь-якої ємності – від 10 до 40 міліампер», – розповідає Олександр Пуделко.
Спочатку електронні цигарки розбирають, розкладаючи елементи в різні коробочки. Найцінніше – акумулятор – перевіряють на наявність у ньому напруги.
«Під час первинної вибраковки ми під’єднуємо до акумулятора мультиметр у режимі вимірювання напруги. Номінальна робоча напруга в цих акумуляторах – від 2,9 до 4,2 вольта. Якщо заряд входить у ці рамки, акумулятор повністю придатний для використання», – каже волонтер.
Також акумулятори перевіряють на наявність здуття, пошкоджень, розгермитизації. Якщо в акумуляторі знаходять такі проблеми, його також відбраковують. Лише переконавшись у наявності достатньої напруги та гарному стані, акумулятор потрапляє у коробочку до решти, які чекають спаювання.
Читайте також: Сльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму
Ті ж акумулятори, які не проходять вибраковку, відкладають в окремий контейнер. Опісля їх буде передано у пункти збору небезпечних відходів. Тож у своїй роботі волонтери бачать ще й екологічну роль.
Найбільш кропітке заняття – спаяти акумулятори у правильній послідовності. Аби павербанк запрацював, потрібна спеціальна плата, так званий контролер. За словами Олександра, через ажіотаж на ринку знайти плату зараз доволі непросто. Нині саме відсутність плат гальмує створення нових павербанків. Тож нещодавно волонтери відкрили спеціальний рахунок, на який збирають кошти для їхнього придбання.
До містян у волонтерів єдине прохання: не намагатися розібрати техніку та цигарки самотужки.
Нагадаємо, франківські волонтери купили понтонну переправу для спецпризначенців.
Також у Запоріжжі волонтери розробили розвідувальний безпілотник FALCO.
Фото: 18000.com.ua.
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі