

Економіка
З’явився мобільний додаток для аграріїв
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Компанія ALFA Smart Agro напередодні сезону весняних польових робіт випустила новий мобільний додаток ALFA-2019. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Компанія відзначає, що програма включає актуальний каталог засобів захисту рослин і мікродобрив компанії.
“Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, швидке завантаження інформації та повноцінна робота без доступу до Інтернету – все це робить додаток ALFA-2019 незамінним для роботи в полях”, – зазначають у компанії.
Які функції має додаток?
Мобільний додаток надає повний перелік препаратів, їх властивостей та механізму дії, а також норми витрати та спосіб застосування на різних культурах.
Алфавітний перелік активних речовин, які використовує ALFA Smart Agro, допомагає швидко зорієнтуватись в асортименті продуктів та розробити ефективні технології захисту рослин.
Smart-пошук, який дозволяє швидко знайти засоби захисту рослин за назвою, активною речовиною або культурою, на яку вони застосовуються.
Функція «улюблені товари» дає можливість зберегти в окремому списку ті продукти, якими саме ви користуєтесь найчастіше.
Читайте також: З’явився мобільний додаток для споживачів електроенергії
Нагадаємо, що на Білоцерківському заводі препаративних форм ALFA Smart Agro встановлена інноваційна лінія по виробництву гербіцидів в формі суспензійних емульсій. Виробнича потужність лінії складає близько 20 тонн готової продукції на добу.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські риболовні судна допущені до роботи у водах Антарктики.
Про це повідомили в Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.
Зазначається, що за результатами участі української делегації у 42-му засіданні Комісії по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) українські риболовні судна були допущені до вилову водних біоресурсів та здійснення наукових досліджень у водах Антарктики.
Зокрема, відповідно до звернень українських суб’єктів господарювання Україною було заявлено про наміри здійснення вилову антарктичного криля (1 риболовне судно) та риб роду іклачів (4 риболовних судна).
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
1 грудня 2023 року, з початком нового промислового сезону 2023/2024 у зоні відповідальності ККАМЛР, українські судна приступають до вилову цінних антарктичних водних біоресурсів для забезпечення свого внеску у задоволення продовольчих потреб України та Світу.
Нагадаємо, в Україні запустили експериментальний проєкт із розвитку марикультури.
Також ми розповідали, як український мандрівник Віктор Стинич показав ферму у селищі Буштин на Закарпатті, де вирощують найдавнішу рибу на Землі, а саме форель та осетрів.
Фото: facebook.com/dargua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
«Тернопільгаз» перейшло під управління держави та групи «Нафтогаз».
Про це повідомили у пресслужбі Нафтогазу.
Зазначається, що підприємство обслуговує близько 200 тис. домогосподарств і 3 тисячі юридичних осіб.
Загальна кількість інтегрованих у групу «Нафтогаз» газорозподільних компаній збільшилася до 23.
«Звертаємо увагу, що особові рахунки клієнтів, тариф на розподіл і реквізити для оплати послуг для жителів Тернопільщини залишаються незмінними», — уточнюється в повідомленні.
«Тернопільгаз» – це вже 23-тя газорозподільна компанія у складі «Нафтогазу». Поза його охопленням залишились тільки Одеська і Полтавська області, а також чотири повністю чи частково тимчасово окуповані регіони: Херсонська і Луганська області, Крим та Севастополь.
Читайте також: Дергачівські месники: від розвідки для 92-ої бригади до відновлення на прикладі Японії. Кейс відбудови сміливої громади Харківщини
Про Нафтогаз
Відзначимо, що компанії Групи Нафтогаз:
- здійснюють повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам;
- здійснюють безперебійний транзит газу до європейських споживачів, імпорт газу;
- переробляють газ, нафту та конденсат на п’яти газопереробних заводах, що входять до складу групи, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів.
- реалізовують автомобільні палива через фірмову мережу автозаправних станцій.
Нагадаємо, уперше в історії Україна увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу.
Раніше ми повідомляли, що Укргазвидобування встановило трирічний рекорд із видобутку газу.
Фото: facebook.com/NaftogazGroup.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Майстерня дерев’яних іграшок SABO з Полтави на грант збільшила обсяги виготовлення продукції.
Історію підприємця розповіли у Міністерстві економіки України.
Олександр Классович — підприємець із Полтави, займається виготовленням дерев’яних екологічних іграшок для дітей під брендом SABO. Значна частина їхньої продукції продається на американському ринку. Решта – в Україні. В майстерні виготовляють понад 100 видів іграшок.
«Це розвивавальні ігри, дерев’яний іграшковий посуд, продукти харчування, солодощі. Також є тематичні іграшки, наприклад, ми розробили подарунковий набір “Я – Україна”, серію тематичних іграшок-конструкторів “Італія”, абетки», – розповідає Олександр.
Читайте також: Кав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ
Цього року він отримав грант за програмою «Власна справа», яка впроваджується Міністерством економіки, і придбав додаткове обладнання для своєї майстерні — калібрувально-шліфувальний і токарний станки.

«У такий спосіб розвантажили робочі руки і підвищили якість продукції на виході. Додаткове обладнання дозволяє збільшити обсяг виготовлення продукції на день. Тепер ми виконуємо всі замовлення вчасно. До цього нам було дуже важко вкластися в 1-2 тижні. Іноді навіть не встигали виготовити іграшки у домовлений термін», – пояснює Олександр.
У майбутньому підприємець планує надалі розширювати ринки для експорту та збільшити впізнаваність бренду як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, планують вийти зі своєю продукцією на ринок Азії.

Про грант
З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, у Луцьку дві дівчини-підприємиці на грант відкрили бізнес здорових десертів.
Також ми розповідали, що завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.
Фото: me.gov.ua.