Суспільство
Буцька громада на Черкащині засадила вільні землі, щоб запобігти продовольчій кризі (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Буцькій громаді на Черкащині фермери засіяли поля та сади і запасаються продуктами на зиму. Там виростили понад 3 тонни огірків та кабачків. Частиною овочів забезпечили дитячий садочок, передали ЗСУ і переселенцям.
Про це ШоТам розповідає у межах проєкту «Громада діє».
У Буцькій громаді вважають, що боротися за Незалежність – це тримати економіку на плаву. Громада засадила всі вільні землі, аби взимку були продукти. Тут вважають, що треба годувати і себе, і хлопців у ЗСУ.
«Ми всі стараємось на сьогоднішній день всією нашою громадою максимально більше створити робочих місць, максимально засадити «Сади Перемоги» для того, щоб був більший дохід у нашій країні. Буде більший дохід – будемо більше незалежними», — розповідає Буцький селищний голова Сергій Залізняк.
Читайте також: «Ми запросили понад 500 підприємців». Як Володимир-Волинська громада допомагає українському бізнесу під час війни
Насіння під посів та все необхідне надала всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги».
«Бачте, які гарні помідорчики стигнуть. Я думаю, що кількість буде така, що достатньо буде не лише нашим закладам, а ще й іншим громадам будемо допомагати з продуктовими наборами», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
Уже є перший урожай – зібрано близько 2 тонн огірків та 1 тонну цукіні. А ще зібрали кавуни, найбільший з яких – 15 кг 200 г.
«Такі ось, дивіться, екологічно чисті, тут навіть не міндобрив, навіть ніяких добрив інших немає. Тут все лише вода і земля. Помідорчики, капуста. Ось дивіться, які вже зав’язалися чудові голови», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
У громаді засіяли комунальні землі і долучилося 100 приватних господарств. Ніна Володимирівна посіяла тисячу помідорів, огірки, часник, буряк, капусту та ягоди. Планує забезпечити свою родину, а також переселенців.
«Все вродило, все гарно. Треба старатися і все буде. Треба дбати – й будем мати. І все», — Ніна Володимирівна, господиня.
Читайте також: 17-річний активіст з Луганщини допомагає переселенцям з рідної Кремінної. Ось його історія
Овочі та фрукти передають до шкіл та садочків громади. Там їх консервують для діток та переселенців. Крім того, свіжі та консервовані плоди відправляють українським військовим. І це ще не все – у громаді є власний рецепт згущеного молока!
«У цьому згущеному молоці немає взагалі зайвих продуктів жодних. Є лише молоко і цукор», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
Згущенку передають місцевим та нашим захисникам на фронт. З такими запасами ніяка продуктова криза не лякає, а Перемога точно буде дуже солодкою!
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, громада на Рівненщині створила 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
«Нова пошта» запустила виклик кур’єрів по всій території Польщі для адресного забору відправлень.
Про це повідомляють на сайті перевізника.
Послуга діє по всій території Польщі, навіть у тих містах, де немає відділень Nova Post. Вартість виклику кур’єра – 43 грн (5 PLN) та оплачується додатково до послуги доставки.
Зазначається, що кур’єри приймають до відправлення документи або посилки до 30 кг.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Щоб замовити адресний забір, потрібно заповнити заявку на сайті та оплатити доставку. Також необхідно перевірити вміст посилки на наявність заборонених товарів та самостійно її запакувати, адже кур’єр не перевіряє вміст відправлення.
Після оформлення заявки на сайті із відправником зв’яжеться оператор контакт-центру Nova Post для перевірки даних та узгодження дати прибуття кур’єра. Кур’єрська служба працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, додали в компанії.
Нагадаємо, «Нова Пошта» запустила оновлений «Сейф-сервіс» у мобільному додатку. Відтепер покупцеві не потрібно сплачувати передзамовлення, а продавцеві платити за повернення.
Також ми повідомляли, що «Нова Пошта» запустила новий формат відділень у Києві, а саме поєднання вантажного відділення із коворкінгом для роботи.
Фото: facebook.com/nova.poshta.official
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мінцифри передало ЗСУ 300 дронів Mavic 3T від «Армії дронів».
Про це повідомляє міністерство.
«Військові в найгарячіших ділянках отримали 300 нових “пташок”: 160 коптерів відправили на схід, 85 – на запорізький напрямок та ще 55 – на херсонський», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що безпілотники придбали завдяки спільному збору monobank, Олега Гороховського та Ігоря Лаченкова на Армію дронів у межах ініціативи UNITED24.
Також повідомляється, що кожен DJI Mavic 3T Thermal оснащений тепловізором і камерою із зумом, що дозволяє проводити розвідку навіть уночі. Завдяки цим дронам військові можуть коригувати артилерію і знищувати російську техніку.
Довідка
Mavic 3 – це комерційний квадрокоптер, одна з найновіших моделей китайської компанії DJI, адже вийшла на ринок лише у 2021 році.
Він добре підходить для розвідки завдяки дуже тихим гвинтам та датчикам, що фіксують перешкоди на відстані до 200 м. Крім того, дрон оснащений камерою, здатною знімати відео у форматі 4К, а також тепловізором для нічної зйомки.
Основні характеристики DJI Mavic 3
- максимальна швидкість: 75 км/год;
- швидкість набору висоти: 5 м/с;
- максимальна висота: 6 км;
- час польоту: 31 хв;
- радіус дистанційного керування: 5 км;
- відео: 15 км;
- злітна маса: 905 г;
- акумулятор: 5000 мАг.
Нагадаємо, українські прикордонники затрофеїли російський дрон із тепловізором DJI Mavic 2 Enterprise, який намагався розвідувати позиції наших захисників.
Крім того, український інженер Михайло Дронов зібрав новий дрон-бомбардувальник для ЗСУ.
Фото: t.me/zedigital
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Норвегія планує передати Україні 12 дизель-поїздів. Чотири з них відправлять до літа та ще вісім протягом року.
Про це повідомляє Nettavisen.
«Транспорт має вирішальне значення для того, щоб все працювало – перевозити багато матеріалів, продуктів харчування та цивільної допомоги», – заявив міністр транспорту Норвегії Йон-Івара Нюгорда.
Він додав, що Норвегія «хоче зробити свій внесок як нація».
Потягам, які відправлять Україну, орієнтовно 40 років. Однак саме Україна зробила запит на цей тип рухомого складу, додав міністр. Йдеться про двовагонні поїзди Norske Tog Class 92 (type 92), які виготовлені у 1984-1985 роках німецькою вагонобудівною компанією Duewag. Вони мають 168 місць та розраховані на швидкість до 140 км/год.

Поїзди розроблені під європейську колію 1435 мм, тому на них потрібно буде замінити рейки під ширшу залізницю, перш ніж Україна зможе їх експлуатувати. На перевезення поїздів до України потрібно буде від 10 млн до 12 млн норвезьких крон (приблизно 1 млн доларів).
Нагадаємо, вісім танків Leopard 2 від Норвегії прибули в Україну 20 березня.
Також ми повідомляли, що Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.
Фото: norsketog.no