Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

БО «Реактивна Пошта» розробила мобільну майстерню для артилеристів

Опубліковано

Благодійна організація «Реактивна Пошта» презентувала проєкт стратегічного значення для артилерії — мобільну станцію технічного обслуговування (МТО) та шиномонтаж для 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ.

Про це ШоТам повідомили благодійники.

Про станцію

Така станція складається з двох модулів.

Перший — безпосередньо майстерня. Її завдання — ремонт і виготовлення запчастин. В ній облаштовано 7 потужних станків, які виконують різні функції: прес на 20 тонн, свердлильно-фрезерний верстат, токарно-гвинторізний верстат, обтискач для рукавів високого тиску.

«В артилерійській техніці встановлено дуже багато гідравліки, і це її найвразливіше місце, що найчастіше страждає від обстрілів. У МТО встановлені верстати, які забезпечують відновлення саме гідравлічних вузлів, тобто закривають велику частину наших ремонтних випадків», — розповів присутній на презентації військовий бригади.

Читайте також: Майже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають воду для місцевих, переселенців та військових

Другий модуль — це шиномонтажний комплекс. У ньому можна проводити всі роботи з шинами і колесами: рівняти диски, бортувати, балансувати. І найголовніше — шиномонтаж абсолютно незалежний від тягача. Зйомний контейнер — забезпечений дизельним генератором на 10 кВт і може виконувати свої функції навіть в чистому полі.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Але найбільша цінність МТО в тому, що всі ці роботи можна “доставити” в будь-яке місце. Тягач, на який встановлені ці комплекси, може приїхати в зону зосередження батареї, виконати роботи і вирушити в наступний пункт. В результаті – зекономлений час, зменшені ризики ураження ворожим обстрілом, більше часу на відпрацювання по ворожим цілям», — коментує Дмитро Чуканов, співзасновник «Реактивної Пошти».

Артилерія забезпечує 90% вогневого ураження ворога, знищує склади, логістику, командні пункти ворога. У складі ЗСУ — 12 артбригад, і їхні приблизні потреби — до 200 МТО подібного формату.

Про меценатів проєкту

«Реактивна Пошта» регулярно збирає малі та великі донати та використовує їх для закупівлі чи ремонту потужностей для підрозділів українських артилеристів. Бюджет цього проєкту склав 120 тисяч доларів. Цього разу до благодійності долучилася engineering marketing компанія expla, яка є регулярним меценатом Благодійної організації. Співпраця «Реактивної пошти» з expla триває вже понад рік, і як результат, тепер їхній «донат» ремонтує техніку вартістю 15 млн доларів.

«Артилерія — це великий комплекс, не тільки гаубиці та гармати, а й паливозаправники, боєприпасники, і тд. І якщо якийсь елемент цієї системи виходить з ладу – зупиняється все. Це МТО забезпечить робочий стан усього автопарку бригади, тобто безпередійну роботу артилерії», — каже коментує присутній на презентації військовослужбовець бригади.

Про втілення проєкту

Це вже 5-й автопроєкт «Реактивної Пошти» для ЗСУ. Для його втілення поштарі доставили тягач MAN з Німеччини та придбали додатковий причеп. На цю потужну базу встановили два морські контейнери та трансформували їх у ремонтну та шиномонтажну станції. За словами засновників благодійної організації Павла Нарожного та Дмитра Чуканова, такий сервісний комплекс здатен закрити 90% ремонтних потреб артилеристів прямо на місці та кардинально змінить часові витрати на відновлення техніки.

Читайте також: Майже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають воду для місцевих, переселенців та військових

Проєкт МТО втілювала компанія «Гранд Інструмент» в координації з заступником командира бригади з озброєння. Тобто, все оснащення, верстати та інструменти відібрані та узгоджені професіоналом, спеціалістом з обслуговування і ремонту артилерійської техніки, зі знанням усіх тонкощів і потенційних задач

Про благодійну організацію

Реактивна Пошта — благодійна організація, яка опікується потребами українських ракетних військ і артилерії. Заснована двома айтівцями — Павлом Нарожним та Дмитром Чукановим у 2014, коли росія окупувала Крим. За 9 років роботи Реактивна Пошта все ще залишається єдиною БО в Україні, яка споряджає виключно артилеристів: від побутових та ремонтних задач до масштабних проєктів з підвищення боєздатності та комфорту підрозділів. Зараз на озброєнні ЗСУ не існує жодного Урагану, у якому б не було запчастин, поставлених Реактивною Поштою.

Нагадаємо, в Україні успішно випробували новий комплекс для боротьби з російськими БПЛА.

Також ми розповідали, що в Україні розробили дрон, який стріляє ракетами.

Фото: надане ШоТам.

Коментарі

Технології

У Черкасах відкрилася FPV-школа Третьої штурмової бригади

Опубліковано

KillHouse.academy відкриває нову FPV-школу для військових і цивільних у Черкасах. У ній навчають керувати дронами, які стали невід’ємною частиною сучасного поля бою.

Про це повідомляє Третя окрема штурмова бригада на своїй сторінці у фейсбуці.

Про школу

Інструкторами школи стали бійці Третьої штурмової бригади, які самі використовують FPV-дрони в бойових умовах. За 6–9 днів учасники отримують практичні навички, які допоможуть не лише на фронті, а й у цивільному житті.

Читати також: Пряме фінансування дронів, що летять у росію: нові домовленості зі Швецією

Що чекає на учасників

FPV-школа пропонує:

  • навчання пілотуванню бойових дронів;
  • індивідуальні заняття з інструкторами;
  • ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.

Зареєструватися можна за посиланням: KillHouse.academy.

Нагадаємо, що Литва фінансуватиме українське виробництво далекобійних дронів, зокрема «Паляницю».

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура4 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура3 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...