Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
43524434 1233749000097787 8560845787821506560 o 43524434 1233749000097787 8560845787821506560 o

Суспільство

Бізнес на брухті: як сміття може допомогти стати дизайнером

Опубліковано

У своєму гаражі харків’янин Дмитро Брагін збирає старі годинники, зламані іграшки та різні залізяччя. З них чоловік виготовляє унікальні дизайнерські маски в стилі стимпанк, які носять американці.

Свій перший декоративний мотоцикл чоловік створив із того, що було в гаражі ще від діда. А зараз брухт почав приносити прибуток і переріс в бренд Dmitriy Bragin-Art Creative.

Читайте також: Трансформери наступають: як подружжя переселенців створює та експортує роботів

Як 40-річний чоловік покинув прибутковий бізнес і зайнявся справою для душі? Та як колишній брухт купують за кордоном по $100? Про все це нам розповів сам Дмитро.

Дмитро Брагін зі своїм виробом

Вироби за $200 – це дорого навіть для американців

Усміхнений чоловік, злегка сором’язливий, бо, каже, не звик до публічності. У 40-річному віці харків’янин покинув приватне підприємництво (оптову торгівлю овочами) і зайнявся творчою справою – вироби дизайнерських речей з брухту у стилі стимпанк. Це жанр, який поєднує у собі стиль та технології ХІХ століття.

Переважно маски Дмитра купують для фестивалів, корпоративів, вечірок, або декору. Відомий канадський режисер купував декілька предметів. Музиканти брали для кліпу у стилі horor. Відомий візажист замовляв на подарунок дружині.

Читайте також: Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

“Ці маски створюються для творчих людей, незалежно від того, з якою професією вони пов’язані”.

Собівартість матеріалів для маски не перевищує 100 гривень, а готові роботи Дмитра коштують в середньому $100-150.

“Я ставлю ціни на свої роботи виходячи з того, скільки людина може заплатити. В інших є маски і за $20, і за $500. Але я знайшов свою середину”.

Першу підставку для пензликів у вигляді черепа чоловік продавав за $200, і зрозумів, що для американців це дорого. А $100 – це прийнятна ціна.

Підставка для пензликів

Найдорожчим виробом Дмитра є маска Анонімуса висотою 1,20 м., шириною 1 м., яку купили на замовлення за $1000.

Всі свої вироби Дмитро робить без ескізів, відштовхується від ключової деталі.

“Я ніколи не знаю, як маска буде виглядати в кінцевому результаті. Я маю ідею, що вона буде виглядати так, а виходить зовсім по іншому, бо деталі по-різному поєднуються між собою. Все це фантазія”.

Також Дмитро робить шкатулки із корпуса будильника, блокноти, краватки-метелик, пістолети, підставки для олівців та пензликів у вигляді черепа.

Вироби Дмитра

“Мій улюблений витвір – це той, який я роблю в даний момент. Коли виріб готовий, я викладаю фото у соціальну мережу і все, відразу хочеться створювати щось нове.

Від підприємця до дизайнера

Все почалось п’ять років тому, коли чоловік допомагав своїй дружині створювати хутряні вироби. Саме заняття творчістю підштовхнуло Дмитра займатися своєю справою.

Читайте також: Бізнес із друзями – це можливо. Історія ветеранського СТО

“В інтернеті мені впало в око відео, де робили мотоцикл із начиння наручного годинника: з шестерні майстрували колеса, з стрілок раму та кермо. Я зрозумів, що можу повторити і зробив перший мотоцикл з того, що було під рукою: від іграшкового танку ланцюг пішов на колесо, шланг від душу – на шину колеса. Це все склалось у мотоцикл”.

Той самий перший мотоцикл майстра

Виріб Дмитра одразу отримав позитивні відгуки у соціальних мережах і з’явився перший покупець. Саме тоді чоловік покинув торгівлю овочами, яка якраз потерпала від кризи. Та почав займатись творчістю, яка перетворилась в Dmitriy Bragin-Art Creative.

Для початку Дмитро використовував ті матеріали, які залишились від діда в гаражі. Також купу всього приносили друзі і знайомі. Найчастіше чоловік використовує старі будильники, дитячі іграшки та маски. Навіть розбирав матричні принтери, бо в них були деталі, схожі на шестерню.

“Коли розбираю старі речі і випадає предмет з цікавим рельєфом, то я від нього і відштовхуюсь і розумію, який виріб в кінці може вийти”.

Шестерні для виробів

Необхідні речі чоловік купує на блошиному ринку “Ринок старих речей”.

“Зараз я роблю маску чумного лікаря. Процес виглядає так: беру резинові окуляри зварника, знімаю з них резинки, прибираю скло, приклеюю до маски окуляри. Потім я розбираю внутрішню частину об’єктива від фотоапарата і приклеюю до окулярів, сверлю дірки і додаю пластикові шланги. Потім клею шестерні і все незвичайне, що попадеться під руку. І в кінці забиваю акриловою фарбою та лаком.”.

Починав робити дизайнерські речі з брухту зовсім без інструментів, використовував лише клей. Зараз Дмитро користується гравірувальною машиною, щоб зручно було обрізати і підточити виріб.

Створення однієї маски займає 2-3 дні: день на виготовлення і ще один день на фарбування.

Дивно, але такі на вигляд масивні та важкі маски важать всього 200-300 грам. Дмитро намагається використовувати пластикові деталі, тому маска виходить легкою. Іноді доводиться використовувати металічні деталі, тоді маска вагою до 400 грам, а це важко для обличчя та голови.

“Через масивний вигляд масок люди думають, що це неможливо носити. На виставці-продажі “Модна лялька” в Києві саме так і сталось, відвідувачі вважали, що такі маски лише для краси. Довелось одягти себе, щоб люди зрозуміли, що вони легкі”.

Вихід на іноземний ринок

Починав свою творчу діяльність Дмитро з виготовлення міні-мотоциклів, які купували лише в Україні та Росії. 2014 рік став переломним для бізнесу, адже ринок Росії тепер був для них закритий.

Читайте також: Не «жіноча» справа: як манікюрник із Краматорська підкорив клієнток

Для іноземців мотоцикли були нецікаві. Тоді чоловік почав створювати маски. Постало питання: як налагодити торгівлю з іноземцями?

Дмитро вирішив розміщувати свої роботи на американській платформі хендмейду Etsy, де Олександра (дружина Дмитра) вже продавала свої хутряні вироби.

“Спочатку всі іноземці знаходили нас через Etsy, але коли змінився алгоритм пошуку на сайті, люди почали частіше приходити із соціальної мережі Facebook. Американську платформу використовуємо, щоб виставити товар, провести оплату”.

Зараз вироби Дмитра більше користуються популярністю за кордоном. 70% продажів в Америці, а інші в багатьох країнах світу: Австралія, Нова Зеландія, Японія, Китай, Іспанія, Італія, Німеччина та ін.

Свої вироби за кордон Дмитро відправляє через Укрпошту, без оголошеної вартості. В багатьох країнах посилка вартістю більше 20 євро обкладається податком, тому при відпраці товара вказують, що це подарунок.

Посилка до адресата доходить від тижня до місяця. Є термінова доставка до 4-х днів, але коштує вона недешево – $100.

Оплата за замовлення відбувається на сайті Etsy через посередника Seller-online. В оплату товару входить і вартість пересилки, тому сумму Дмитро ставить вищу.

Відправленням посилок, спілкуванням з клієнтами та бухгалтерією займається Олександра. За її словами, до творчості Дмитра взагалі не торкається, лише робить шкіряні зав’язки для масок.

Дмитро та Олександра Брагіни

Китайці створюють підробки

Кожен виріб Дмитра виготовляється без ескізів і є унікальним, тому яке було здивування, коли чоловік побачив свою маску у продажу на китайському сайті AliExpress.

Читайте також: Кондитерка в стилі джазу: як одесит експортує пряники

“Я шукав заготовки на вироби та побачив свою маску. Її купила американка, і, можливо, скопіювала. Я написав на офіційну сторінку Facebook цієї торгової платформи, де було майже мільйон підписників. Залишив відгук, що вони вкрали мій дизайн і прикріпив фотографію, де чітко видно, що ця маска була створена мною ще у 2016 році”.

Після звернення Дмитра фото маски прибрали, але згодом вона з’явилась і в інших магазинах. Вироби Dmitriy Bragin-Art Creative не захищені авторським правом, тому що, за словами Дмитра, потрібен патент майже на кожний виріб, а це складно.

Втім, подружжя планує далі розвивати свою творчість і вважає, що через кілька років їх вироби будуть користуватись попитом не лише за кордоном, а й в Україні.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі