

Технології
Бізнес-інкубатори американського зразка відкриються в Києві і Харкові
У Київській міській державній адміністрації презентували запуск бізнес-інкубаторів, заснованих на успішному досвіді США в рамках Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID Competitive Economy Program). Про це повідомляє Укрінформ.
Інкубатори базуватимуться в Києві та Харкові, але відкриті для команд та стартапів з усієї України.
Під час проходження 4-місячного циклу в бізнес-інкубаторах, відібрані стартапи та команди отримають супровід менторів світового рівня (засновники компаній, інвестори, керівники інкубаторів США, професори Cornell University), проходитимуть тренінги та спринти. Проактивні стартапи матимуть достатньо можливостей презентувати себе і свій продукт венчурним фондам для залучення фінансування. В рамках бізнес-інкубаторів вчені, розробники та автори ідей отримають можливість протестувати свою бізнес-ідею та перетворити її в стартап зі зрозумілою бізнес-моделлю.
Читайте також: Поляки дають на українські стартапи 2,5 млн євро
В Україні ідея бізнес-інкубаторів не нова. Але автори проекту називають його унікальним. “Наш інкубатор – справді американський за стилем. В його основі робота з наставниками. Ментори допомагають виводити бізнеси на міжнародний рівень. І в сенсі конкурентоздатності, і плані доступу до фінансування. На відміну від українських інкубаторів, ми маємо в цьому досвід. Ми – глобальна платформа, яка допоможе Україні конкурувати ефективно”, – пояснює співзасновник проекту бізнес-інкубатора Чарльз Вайтхед.
Кого приймають?
До інкубаторів на конкурсних засадах допускатимуться проекти, що пов’язані з широким спектром технологій, включаючи механічну, хімічну, електричну, космічну, біо-, агро-, фінансову інженерію, фармакологію, медицину та науки про здоров’я, інформаційні та комунікаційні технології тощо.
Читайте також: Український стартап купили за 3,75 млн доларів
Інкубатор знаходитиметься в Американському домі, на вулиці Миколи Пимоненка в Києві. Згодом проект переїде до приміщення одного зі столичних університетів.
Як повідомляв Укрінформ, агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило в Україні новий проект “Бізнес-інкубатори”, що має на меті стимулювати розвиток технологічної економіки та підтримати українські стартапи.
Читайте також: Український стартап зацікавив військових представників інших країн
У Києві відбулось відкриття першого з двох “Бізнес-інкубаторів”, другий незабаром відкриється у Харкові. “Бізнес-інкубатор” є частиною програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, яка підтримує українські стартапи, малі й середні підприємства, допомагає підвищити їхню конкурентоспроможність на національному та міжнародному ринках, сприяє створенню сприятливого та прозорого бізнес-середовища в Україні та підтримує розробку ефективної торговельної політики.
Відібрані стартапи пройдуть чотиримісячний курс навчання, а відтак представлять свої проекти потенційним інвесторам.
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares
Технології

Вісім стартапів уперше представлять Україну на європейській технологічній конференції The Next Web Conference, яка пройде 19-20 червня в Амстердамі.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
The Next Web Conference — одна з головних ІТ-подій Європи, що формує тренди у сфері інновацій, цифрової трансформації та технологій. Участь у ній відкриває нові можливості для залучення інвестицій та міжнародного партнерства.
Критерії для участі:
- наявність інноваційного software- або hardware-продукту, створеного на основі українських технологій;
- команда до 100 людей для стартапів або до 200 — для скейлапів;
- рік заснування: 2018–2024 (стартапи) або 2014–2021 (скейлапи);
- стадія фінансування — від bootstrapped до раунду Series C.
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
Участь можуть брати як молоді стартапи, так і зрілі скейлапи, які вже пройшли кілька етапів розвитку. Заявки прийматимуть до 30 квітня 2025 року. Податися можна за посиланням.
Ініціаторами участі України в конференції виступили Мінцифри, Український фонд стартапів, YEP Accelerator, Plug and Play та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: TNW
Технології

З 11 по 14 червня 2025 року в Парижі відбудеться одна з наймасштабніших технологічних подій Європи — Viva Technology. Цьогоріч 16 вітчизняних стартапів продемонструють свої інноваційні розробки світовій спільноті.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Про VivaTech
Viva Technology — це щорічна технологічна конференція, яка збирає понад 150 000 учасників з усього світу, включаючи лідерів індустрії, інвесторів, глобальні корпорації та медіа. Це платформа для обміну ідеями, налагодження партнерств та залучення інвестицій.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Україну представлятимуть такі стартапи:
- Anima: нейронауковий сервіс для скринінгу ментального здоров’я співробітників за допомогою вебкамери;
- VITA325: ШІ-застосунок, що перетворює смартфон в інструмент для пришвидшеної реабілітації після ампутації нижніх кінцівок;
- iLea: ШІ-застосунок, який допомагає знайти свій стиль, поєднати його з гардеробом і купувати речі розумно;
- rekava: виробництво компостованих виробів з переробленої кавової гущі;
- Apixmed: віртуальний асистент для аналізу генетичних і медичних даних та добору персоналізованого плану підтримки здоров’я;
- Metatable.ai: ШІ-платформа для швидкої розробки та розгортання серверних застосунків;
- In Tempo: музична гра, що допомагає контролювати рівень стресу через відтворення ритму улюблених композицій;
- S.Lab: виробник біорозкладного пакування, яке може повністю замінити пінопласт;
- SPOGAD: fashion-tech стартап, що розробляє технології рециклінгу пластикових відходів для створення продуктів високої моди;
- obimy: платформа для емоційної та тактильної комунікації між близькими людьми.
Про всі 16 стартапів можна прочитати за посиланням.
Національний стенд України на Viva Technology 2025 організовує Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство закордонних справ України, Посольство України у Франції, Український фонд стартапів, Асоціація IT Ukraine спільно з La French Tech Kyiv, Nazovni, CCIFU та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Viva Technology