

Технології
Поляки дають на українські стартапи 2,5 млн євро
Польський інвестиційний фонд Impera Alpha та український корпоративний стартап-акселератор Radar Tech стали партнерами у пошуку перспективних українських ІТ-проектів. Вони готові вкладати кошти в українські стартапи на загальну суму до 2,5 млн євро. Про це інноваційний парк UNIT.City повідомив на своїй сторінці у Facebook.
“Корпоративний стартап-акселератор Radar Tech став стратегічним партнером польского інвестиційного фонду Impera Alpha. Шукають українські стартапи на ранніх стадіях для інвестування на загальну суму 2,5 млн євро”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Український стартап купили за 3,75 млн доларів
За інформацією UNIT.City, резидентом якого є Radar Tech, розмір однієї угоди для проектів стадії на Proof of Principle сягатиме 50 тис. євро, а на стадії Proof of Concept — до 250 тис. євро. Мета партнерства — розвиток українських технологічних стартапів та ІТ-сектора загалом.
Пріоритетні напрями стартапів: agritech, AI, blockchain, fintech, insurtech, cleantech та energy.Польський фонд отримає доступ до бази стартапів Radar Tech, натомість підсилить навчальну програму своєю експертизою: ментори від Impera Alpha розширять можливості резидентів Radar Tech у пошуку закордонних партнерів, виведенні продуктів на нові ринки й масштабуванні.

Першочергово Impera Alpha розгляне проекти, які подали заявку на учаcть у поточній програмі Radar Tech – “MHP accelerator 2.0”. Набір до акселератора триватиме до 21 квітня.
Технології

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.
Про це повідомили у блозі Google.
Про навчання
Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:
- Український ветеранський фонд;
- Veteran Hub;
- EdEra;
- Київська школа економіки (KSE);
- ГО «Дівчата».
Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.
Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.
Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти
Як зареєструватися
Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.
- Перейти на сайт за посиланням.
- Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
- Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
- Отримати підтвердження від організації або Coursera.
У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.
У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.
Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.
Фото обкладинки: Pixabay
Технології

На платформі Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність. Завдяки тесту українці можуть покращити свої навички у розпізнаванні шахрайських схем у телеграмі.
Про це повідомили в Nadiyno.
Про тест
На платформі розробили тест, який відтворює десять потенційно шахрайських діалогів у телеграмі. Користувач має визначити, чи безпечні ці повідомлення, чи їх написав злодій. До кожного з питань додали експертний розбір шахрайської схеми.
Тест створили на досвіді експертів платформи, а також на основі дослідження про методи зламу телеграм-акаунтів. Пройти тестування можна безплатно за посиланням.
«Ми віримо, що тест допоможе знизити цю статистику та навчить українців ефективніше розпізнавати шахрайські атаки»‚ — зазначили в Nadiyno.
Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії
Довідка про платформу
Nadiyno — безплатний сервіс про особисту й корпоративну безпеку в інтернеті. Платформа працює понад два роки та допомагає журналістам, волонтерам, військовим та громадським організаціям вберегтися від цифрових загроз, зокрема від витоку даних, шпигунства чи шахрайства.
Nadiyno створили фахівці eQualitie Canada у співпраці з Міністерством закордонних справ Канади та Міністерством цифрової трансформації України.
Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.
Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.
Сюжет гри
Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.
У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.
Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter
«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ — написали про гру на її сторінці в Steam.
Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.
Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сторінка гри в Steam