Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще

Опубліковано

Карантин і масові скорочення актуалізували для багатьох одвічне питання — працювати за наймом і будувати кар’єру або все ж відкрити свою справу й почати заробляти на себе. Ми поспілкувалися з українськими підприємцями та директорами великих компаній і дізналися, що вони думають про найм і підприємництво та які переваги й недоліки існують в обох варіантах.

СЕО vs підприємництво - що краще. Валентин Панюта

Валентин Панюта,

бренд-лідер Fedoriv Marketing Agency

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Залежить від сфери діяльності.

Плюси та мінуси підприємництва

— В креативній індустрії дуже важливий бренд і портфоліо. Зазвичай новому агентству на ринку не доводиться перебирати клієнтами. 

До того ж складно отримати великих клієнтів в найближчі кілька років після старту. І справа тут не в таланті. Великі клієнти працюють з великими агентствами в тому числі й тому, що у них достатньо ресурсу для комплексного вирішення їх завдань. Це головний мінус підприємництва у цій сфері.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— А робота за наймом в топовому агентстві має свої переваги. Вона дозволяє працювати з великими брендами на великих проєктах. А також дає можливість повністю зосередитися на своїй експертизі і не думати про оренду офісу чи фінансові процеси. Не знаю, чи став би я заробляти значно більше, якби створив своє агентство.

СЕО vs підприємництво - що краще? Олена Борисова

Олена Борисова,

співвласниця та CEO в “Сім’я ресторанів Діми Борисова”

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Я поєдную ролі СЕО та співвласниці. Проте зазвичай мова йде про різні типи особистості. Підприємці схильні до того, щоб генерувати ідеї для бізнесу. Вони йдуть на ризик, а бізнес для них — це творчість. Від СЕО зазвичай чекають чіткості й системності. Хоча це не єдиний можливий варіант.

У нас з Дімою дуже чітко визначені ролі та робота в синергії. Діма — людина ідей та маркетинг-орієнтований лідер. Я — людина-система і відповідаю за втілення ідей в життя. За мною побудова й розвиток бізнес-системи, а також відповідальність за фінансові результати компанії. 

І головне — в цій гібридній ролі мені комфортно. Я нічим не жертвую, тому у мене виходить розвиватися в різних соціальних ролях — як підприємець, як мати чотирьох дітей і як впевнена в собі щаслива жінка.

Плюси та мінуси підприємництва

— Підприємництво має головний плюс — більше можливостей. Але до них додаються підприємницькі ризики й відповідальність, в тому числі за своєчасну виплату зарплатні співробітникам.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Мінусів немає, якщо займатися тим, у чому вважаєшся експертом. Не менш важливо отримувати задоволення й фінансовий результат. У ресторанній індустрії я стала топ-менеджером, а потім і власником бізнесу, пройшовши всі кар’єрні щаблі, починаючи від касира в ресторані.

Думаю, що це найкраща модель: будувати свій бізнес, ґрунтуючись на глибокому розумінні певної сфери й примножуючи свою експертність.

Окреме питання: підприємницькі ризики. Вони неминучі та це нормально. Але я не рекомендую відкривати бізнес тільки на кредитні кошти — це неефективно. Новий бізнес потрібно створювати, коли є не тільки бізнес-план, а й шляхи до відступу з фінансовою подушкою. «Закласти квартиру, щоб організувати стартап» — такі історії закінчуються добре в кіно, але не в реальному житті.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Тут плюси дзеркально-протилежні — відсутність підприємницьких ризиків, зарплата і захищеність з боку Трудового кодексу.

Що стосується мінусів — це питання особистих амбіцій.

СЕО vs підприємництво - що краще. Роман Романчук

Роман Романчук,

СЕО мережі кінотеатрів Multiplex

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Для мене визначальним у цьому випадку є сам проєкт — надаю перевагу цікавим та амбітним. Працюючи менеджером в достойній компанії можна реалізуватись набагато краще, ніж в ролі бізнесмена. І хоча формат діяльності також важливий, але цей критерій посувається на другу сходинку. 

Плюси та мінуси підприємництва

Підприємці мають три головні переваги. Перша — гнучкість у прийнятті рішень. Друга — відчуття насолоди від успіху власного бізнесу. В ролі підприємця позитивний результат стає більш цінним. 

Третя — можливість розпоряджатися бізнесом. Крім управлінських і стратегічних, відкривається й інший спектр рішень. Підприємець має можливість залучити будь-яку кількість нових партнерів, розширити чи продати компанію. 

Натомість наявна й не менша кількість мінусів. Неправильне рішення може призвести до втрати власних заощаджень. А отримані досягнення можуть не збігатися з амбіціями. Підприємці зазвичай обмежені коштами. Тож іноді справа може рухатися не так швидко, якби того хотілось її власнику. До того ж в умовах обмежених ресурсів, таких як стартап або малий бізнес, підприємцю доводиться працювати на різних рівнях: стратега, тактика, виконавця. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Якщо говорити про мій випадок, то зараз я можу досягти більшого у форматі найманого менеджера, ніж у ролі підприємця. Плюсів достатньо, назву основні з них. 

Робота за наймом дає можливість вибору та відчуття свободи на ринку незалежно від фінансового порогу. З відповідними навичками та досвідом можна працювати в успішній компанії. На відміну від підприємництва, коли обмежений капітал не дозволяє обирати успішні бізнес-кейси. 

На посаді СЕО є можливість провести об’ємний бізнес-аналіз наявного досвіду компанії й відштовхнутися в подальших кроках. У випадку з власною справою, наприклад стартапом, можливий лише аналіз ринку чи конкурентів. А далі — доводиться ризикувати та помилятись, втрачаючи свої кошти. 

Не менш значуща перевага — ресурси. Велика компанія має відповідно великі бюджети, а також досвідчену команду та можливості. Це дозволяє будувати об’ємні стратегії та швидко їх втілювати. На відміну від підприємця, який на початку обмежений грошима.  

Не варто відкидати й мінуси. Найманий менеджер опиняється в зоні ризику, якщо компанія, наприклад,  продається, і в результаті цього змінюється десіжнмейкер (людина, яка приймає головні рішення — ред.)

Також СЕО зазвичай має обмеження в певних управлінських рішеннях. До того ж власник або рада директорів можуть на власний розсуд приймати не завжди коректні рішення.

СЕО vs підприємництво - що краще. Антон Аврінський

Антон Аврінський, 

засновник та СЕО Liki24.com

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Найманий співробітник та власник бізнесу — це зовсім різні ролі. Важливо чесно відповісти собі на питання: чи легко мені знаходитись у стані, коли я лише частково впливаю на процеси. Якщо так, то краще залишатись найманим менеджером. І з точки зору прибутковості в тому числі. На відміну від власної справи, робота за наймом менш стресова та ризикована. А коло відповідальності — суттєво вужче. 

Однак люди з тією самою “підприємницькою жилою” не можуть так. Я сам досить довго був найманим співробітником, але захотів лишити певний слід та принести своєю діяльністю більшу користь. 

Плюси та мінуси підприємництва

— Головні переваги — відчуття власної значущості, задоволення від того, що робиш та результатів, яких досягає компанія. Також сюди варто додати можливість зробити щось значне та безпосередньо впливати на важливі рішення. 

Читайте також: Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Все інше, напевно, великий недолік. Наприклад, постійна залученість та робота 24 години на добу незалежно від дня тижня. Особливо на етапі становлення бізнесу. Також у підприємця з’являються обов’язки, які неможливо делегувати й залежать лише від нього. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

Робота за наймом на посаді директора зазвичай дозволяє отримувати високий та стабільний прибуток. А зона зобов’язань чітко визначена і не доводиться займатися й іншою роботою. До того ж деякі обов’язки обмежуються власником, що зменшує відповідальність топ-менеджера. 

Хоча з іншого боку такі обмеження можуть бути й недоліком. Крім того складно використовувати життя на розвиток того, що тобі не належить. Тож вважаю це найважливішим мінусом під час роботи за наймом.

06.05.2020

Суспільство

У центрі Києва встановили перші велосипедні світлофори

Опубліковано

У Києві на вулиці Пушкінській встановили перші два велосипедні світлофори.

Про це повідомили у громадській організації  «Київ − велосипедне місто» у Facebook.

Нові світлофори облаштували комунальники «Київавтодору» під час капітального ремонту на перетині Пушкінської з бульваром Тараса Шевченка.

Фото: facebook.com/kyivbikecity

Перший світлофор дублює автомобільний, а дальній світлофор у бульварній частині на 15 секунд довше дає зелену фазу велосипедистам, щоб могли завершити рух, пояснили в організації.

Читайте такожП’ять яскравих онлайн-вечірок цього світу, які не гірші за живі

Такі ж світлофори, за проєктом, повинні розмістити на перехресті з вулицею Богдана Хмельницького та вулицею Прорізна.

Читайте такожЧас йти в зал! Українські виробники одягу для фітнесу

Нагадаємо, під Харковом відкрили нову велодоріжку.

Також у центрі Києва з’явилася нова велосмуга.

Окрім того, після карантину на Рівненщині відкриють велопарк із 70 км трас різного рівня.

Як ми повідомляли раніше, у всіх районах Києва встановлять антипаркувальні велосипедні парковки.

Головне фото: facebook.com/kyivbikecity.

Читати далі

Суспільство

Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)

Опубліковано

Кияни підтримали один одного на самоїзоляції і заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти”.

Так сусіди вирішили підтримати одне одного. Надихнулися прикладом італійців, що співають на самоізоляції.

Заздалегідь домовилися про те, що саме і скільки співати. Але були і ті, для кого це стало приємною несподіванкою.

Читайте також: Як під час карантину українці співають на балконах (ВІДЕО)

Співочі сусіди розчулили до сліз Тіну Кароль. Саме вона написала слова пісні.

“Музика завжди об’єднувала і підтримувала людей в найскладніші моменти життя” – каже Тіна Кароль.

Читайте також: Карантин у Запоріжжі: чоловік для сусідів показує фільми на стіні будинку

Нагадаємо, військові оркестри США і України виконали «Запорізький марш» у джазовому стилі.

Як ми повідомляли раніше, відомий український оркестр дистанційно записав кліп, підтримавши всіх у самоізоляції.

Читати далі

Суспільство

Українська поліція з’явилася у новому британсько-американському фільмі

Опубліковано

У новій стрічці “Тенет” славнозвісного Крістофера Нолана – режисера “Бетмена” – з’явилась українська поліція.

Про це пише The Village. 

Зазначається, що шестихвилинний епізод з фільму “Тенет” з’явився на Reddit.

Фото: the-village.com.ua

За сюжетом, деякі події в стрічці відбуваються в Україні, але ці епізоди знімались в Естонії. 

Читайте також: Українська режисерка отримала нагороду світового онлайн-фестивалю

У кадр потрапили українські поліцейські, машини українського підрозділу швидкого реагування КОРД, а також нібито українська Національна опера.

Фото: the-village.com.ua

21 травня у YouTube опублікували другий трейлер стрічки «Тенет».

Зйомки стрічки відбувались у семи країнах світу. У головних ролях у фільмі Джон Девід Вашингтон, Роберт Паттінсон, Кеннет Брана та Клеменс Поузі.

Фото: the-village.com.ua

Прем’єра стрічки запланована на 2020 рік. Сам режисер назвав фільм своїм найбільш масштабним проєктом.

Читайте також: Українська стрічка здобула нагороду в Лондоні

Перший офіційний трейлер фільму від Warner Bros. вийшов у грудні 2019 року.

Читайте також: З’явився офіційний постер фільму про українські весільні обряди (ФОТО)

Нагадаємо, стрічка про український голодомор «Ціна правди» потрапила до кращих у світі фільмів 2020 року.

Як ми повідомляли раніше, українські військові створили серіал про бойові дії на Донбасі.

Головне фото: the-village.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Як переселенка організувала клінінговий бізнес на Донбасі (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись вона працювала у Донецькому аеропорту, а потім лишилася і роботи, і дому. Але тепер має цілий клінінговий бізнес у Сєвєродонецьку.

Її роботу та дім знищили, а вона відкрила клінінговий сервіс. Має штат працівників, але й сама з риштування не злазить.

На чотири місяці має лише три вихідних. Анна Горіна працювала у Донецькому аеропорту бухгалтером.

А жила у багатоповерхівках поруч. Коли почалися бойові дії, їй довелося ховатися у підвалі з новонародженим.

“Повернулася до батьків у Сєвєродонецьк, а роботи там не було і гроші закінчувались” – Анна Горіна.

А згодом дізналася, що не має ані роботи, ані дому. Тож Анна почала прибирати у будинках, аби заробити.

Читайте також: Як переселенець заснував на Черкащині родинну сироварню (ВІДЕО)

А згодом змогла виграти грант від ПРООН на техніку. Накупила парк парогенераторів, мийний пилосос та мінімийку.

З командою миють фасади будівель у Сєвєродонецьку, квартири та післястрой.

“Коли мої працівники кажуть «ой!», я беру ганчірку і доводжу, що не так вже й «ой!»” – Анна Горіна.

Читайте такожAmazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

Нагадаємо, у прифронтовому Торецьку волонтери створили школу діджеїнгу.

Як ми повідомляли раніше, переселенець із Криму заснував сироварню на Черкащині.

Читати далі

Суспільство

У Бучі на Київщині відкривають нову школу

Опубліковано

У місті Бучі Київської області відкривають новий заклад загальної середньої освіти і чекають діток до перших класів.

Про це повідомили у Бучанській міській раді у Facebook.

Зазначається, що початкова школа №9 функціонуватиме після завершення будівництва у новому приміщенні по вулиці Вишневій.

Фото: facebook.com/bucharada.gov.ua

Читайте також: Чим зацікавити дітей на карантині? Досвід багатодітної мами з Вінниччини (ВІДЕО)

Відкриття школи дасть можливість з 1 червня 2020 року організувати прийом заяв та документів до 1-х класів. Першочергово до закладу освіти будуть зараховані діти:

  • місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти (за представленням будь-якого документу, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти);
  • діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у Бучанській українській гімназії, та діти працівників цього закладу освіти.

Читайте такожП’ять яскравих онлайн-вечірок цього світу, які не гірші за живі

Нагадаємо, Харківські школярі перемогли на Міжнародному літературному конкурсі.

Як ми повідомлялои раніше, у трьох школах Львова капітально ремонтують басейни.

Головне фото: facebook.com/bucharada.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Де в Україні Дніпровські кручі, крутіші за київські? (ВІДЕО)

Опубліковано

Аналітики прогнозують, що цього літа межі країни будуть зачинені. Що нам лишається? Правильно – внутрішній туризм.

У селі Витачів на Київщині – файний пейзаж. Дніпровські кручі тут крутіші за київські.

З них – розкішні види на острівці та затоки Дніпра. А на лівому березі – зоопарк “Київська Асканія”.

Читайте також: Причина №7, чому варто підтримати #ШоТам: мандруємо дивовижною Україною

Село Витачів існує з 10 століття. Про нього писали ще у візантійських манускриптах. Тут є гора Красуха – курган, якому 2000 років.

З неї відкривається приголомшливий вигляд на Витачів та Дніпро. На урочищі стоїть капличка, яку побудували за проєктом Шевченка.

А на схилі – старовинна хата, де все збереглося без змін. Тож готуймося до літа у самоізоляції разом із #ШоТам.

Читайте такожМандруємо Україною: куди поїхати після закінчення карантину (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Кропивницькому презентували байдарковий туристичний маршрут.

Окрім того, на Львівщині розробили веломаршрут старовинними криницями.

Як ми писали раніше, у Чорнобильській зоні організують спортивну риболовлю і нові туристичні маршрути.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.