Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
donate shotam

Суспільство

Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще

Опубліковано

Карантин і масові скорочення актуалізували для багатьох одвічне питання — працювати за наймом і будувати кар’єру або все ж відкрити свою справу й почати заробляти на себе. Ми поспілкувалися з українськими підприємцями та директорами великих компаній і дізналися, що вони думають про найм і підприємництво та які переваги й недоліки існують в обох варіантах.

СЕО vs підприємництво - що краще. Валентин Панюта

Валентин Панюта,

бренд-лідер Fedoriv Marketing Agency

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Залежить від сфери діяльності.

Плюси та мінуси підприємництва

— В креативній індустрії дуже важливий бренд і портфоліо. Зазвичай новому агентству на ринку не доводиться перебирати клієнтами. 

До того ж складно отримати великих клієнтів в найближчі кілька років після старту. І справа тут не в таланті. Великі клієнти працюють з великими агентствами в тому числі й тому, що у них достатньо ресурсу для комплексного вирішення їх завдань. Це головний мінус підприємництва у цій сфері.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— А робота за наймом в топовому агентстві має свої переваги. Вона дозволяє працювати з великими брендами на великих проєктах. А також дає можливість повністю зосередитися на своїй експертизі і не думати про оренду офісу чи фінансові процеси. Не знаю, чи став би я заробляти значно більше, якби створив своє агентство.

СЕО vs підприємництво - що краще? Олена Борисова

Олена Борисова,

співвласниця та CEO в “Сім’я ресторанів Діми Борисова”

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Я поєдную ролі СЕО та співвласниці. Проте зазвичай мова йде про різні типи особистості. Підприємці схильні до того, щоб генерувати ідеї для бізнесу. Вони йдуть на ризик, а бізнес для них — це творчість. Від СЕО зазвичай чекають чіткості й системності. Хоча це не єдиний можливий варіант.

У нас з Дімою дуже чітко визначені ролі та робота в синергії. Діма — людина ідей та маркетинг-орієнтований лідер. Я — людина-система і відповідаю за втілення ідей в життя. За мною побудова й розвиток бізнес-системи, а також відповідальність за фінансові результати компанії. 

І головне — в цій гібридній ролі мені комфортно. Я нічим не жертвую, тому у мене виходить розвиватися в різних соціальних ролях — як підприємець, як мати чотирьох дітей і як впевнена в собі щаслива жінка.

Плюси та мінуси підприємництва

— Підприємництво має головний плюс — більше можливостей. Але до них додаються підприємницькі ризики й відповідальність, в тому числі за своєчасну виплату зарплатні співробітникам.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Мінусів немає, якщо займатися тим, у чому вважаєшся експертом. Не менш важливо отримувати задоволення й фінансовий результат. У ресторанній індустрії я стала топ-менеджером, а потім і власником бізнесу, пройшовши всі кар’єрні щаблі, починаючи від касира в ресторані.

Думаю, що це найкраща модель: будувати свій бізнес, ґрунтуючись на глибокому розумінні певної сфери й примножуючи свою експертність.

Окреме питання: підприємницькі ризики. Вони неминучі та це нормально. Але я не рекомендую відкривати бізнес тільки на кредитні кошти — це неефективно. Новий бізнес потрібно створювати, коли є не тільки бізнес-план, а й шляхи до відступу з фінансовою подушкою. «Закласти квартиру, щоб організувати стартап» — такі історії закінчуються добре в кіно, але не в реальному житті.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Тут плюси дзеркально-протилежні — відсутність підприємницьких ризиків, зарплата і захищеність з боку Трудового кодексу.

Що стосується мінусів — це питання особистих амбіцій.

СЕО vs підприємництво - що краще. Роман Романчук

Роман Романчук,

СЕО мережі кінотеатрів Multiplex

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Для мене визначальним у цьому випадку є сам проєкт — надаю перевагу цікавим та амбітним. Працюючи менеджером в достойній компанії можна реалізуватись набагато краще, ніж в ролі бізнесмена. І хоча формат діяльності також важливий, але цей критерій посувається на другу сходинку. 

Плюси та мінуси підприємництва

Підприємці мають три головні переваги. Перша — гнучкість у прийнятті рішень. Друга — відчуття насолоди від успіху власного бізнесу. В ролі підприємця позитивний результат стає більш цінним. 

Третя — можливість розпоряджатися бізнесом. Крім управлінських і стратегічних, відкривається й інший спектр рішень. Підприємець має можливість залучити будь-яку кількість нових партнерів, розширити чи продати компанію. 

Натомість наявна й не менша кількість мінусів. Неправильне рішення може призвести до втрати власних заощаджень. А отримані досягнення можуть не збігатися з амбіціями. Підприємці зазвичай обмежені коштами. Тож іноді справа може рухатися не так швидко, якби того хотілось її власнику. До того ж в умовах обмежених ресурсів, таких як стартап або малий бізнес, підприємцю доводиться працювати на різних рівнях: стратега, тактика, виконавця. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Якщо говорити про мій випадок, то зараз я можу досягти більшого у форматі найманого менеджера, ніж у ролі підприємця. Плюсів достатньо, назву основні з них. 

Робота за наймом дає можливість вибору та відчуття свободи на ринку незалежно від фінансового порогу. З відповідними навичками та досвідом можна працювати в успішній компанії. На відміну від підприємництва, коли обмежений капітал не дозволяє обирати успішні бізнес-кейси. 

На посаді СЕО є можливість провести об’ємний бізнес-аналіз наявного досвіду компанії й відштовхнутися в подальших кроках. У випадку з власною справою, наприклад стартапом, можливий лише аналіз ринку чи конкурентів. А далі — доводиться ризикувати та помилятись, втрачаючи свої кошти. 

Не менш значуща перевага — ресурси. Велика компанія має відповідно великі бюджети, а також досвідчену команду та можливості. Це дозволяє будувати об’ємні стратегії та швидко їх втілювати. На відміну від підприємця, який на початку обмежений грошима.  

Не варто відкидати й мінуси. Найманий менеджер опиняється в зоні ризику, якщо компанія, наприклад,  продається, і в результаті цього змінюється десіжнмейкер (людина, яка приймає головні рішення — ред.)

Також СЕО зазвичай має обмеження в певних управлінських рішеннях. До того ж власник або рада директорів можуть на власний розсуд приймати не завжди коректні рішення.

СЕО vs підприємництво - що краще. Антон Аврінський

Антон Аврінський, 

засновник та СЕО Liki24.com

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Найманий співробітник та власник бізнесу — це зовсім різні ролі. Важливо чесно відповісти собі на питання: чи легко мені знаходитись у стані, коли я лише частково впливаю на процеси. Якщо так, то краще залишатись найманим менеджером. І з точки зору прибутковості в тому числі. На відміну від власної справи, робота за наймом менш стресова та ризикована. А коло відповідальності — суттєво вужче. 

Однак люди з тією самою “підприємницькою жилою” не можуть так. Я сам досить довго був найманим співробітником, але захотів лишити певний слід та принести своєю діяльністю більшу користь. 

Плюси та мінуси підприємництва

— Головні переваги — відчуття власної значущості, задоволення від того, що робиш та результатів, яких досягає компанія. Також сюди варто додати можливість зробити щось значне та безпосередньо впливати на важливі рішення. 

Читайте також: Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Все інше, напевно, великий недолік. Наприклад, постійна залученість та робота 24 години на добу незалежно від дня тижня. Особливо на етапі становлення бізнесу. Також у підприємця з’являються обов’язки, які неможливо делегувати й залежать лише від нього. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

Робота за наймом на посаді директора зазвичай дозволяє отримувати високий та стабільний прибуток. А зона зобов’язань чітко визначена і не доводиться займатися й іншою роботою. До того ж деякі обов’язки обмежуються власником, що зменшує відповідальність топ-менеджера. 

Хоча з іншого боку такі обмеження можуть бути й недоліком. Крім того складно використовувати життя на розвиток того, що тобі не належить. Тож вважаю це найважливішим мінусом під час роботи за наймом.

Суспільство

Ведмеді парку «Синевир» залягли до зимового сну (ФОТО)

Опубліковано

Із десяток ведмедів з Національного природного парку «Синевир» залягли до зимового сну, пише Mukachevo.net.

Відзначається, що життя в Реабілітаційному центрі бурих ведмедів в парку «Синевир» проходить відповідно до сезонних змін клімату. Цієї зими кількість ведмедів бурих, що залягли в зимову сплячку залежить чітко від температурного режиму, коли в навколишньому середовищі -7°С цілодобово, то простежується активне залягання ведмедів у барлоги.

Читайте такожПідкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Взагалі цієї зими температурний режим наближається до +5…-7°С. При першому показнику вони виходять з барлоги, а при другому залягають знову.

За даними парку, із 32-х ведмедів тільки 17 приходять на годівельний майданчик, 4 – перебувають у карантинному вольєрі.

Решта – Джин, Маша, Йолка, Бася, Беня, Гріша, Балу, Малиш, Бурий, Борька, Настя, Катя уже декілька днів не виходять на годівельний майданчик, залягли до зимового сну.

Читайте такожЗ кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів

На території 12 га Реабілітаційного центу споруджено 24 штучні барлоги. Хоча, більшість особин бурого ведмедя не довіряють штучним барлогам, а будують собі самі.

Щороку в Центрі Реабілітації дедалі більше ведмедів впадають в зимову сплячку. Це свідчить про те, що вони добре вгодовані, організм тварин повертається до інстинктів і це говорить про їхню повну реабілітацію.

Нагадаємо, у мережі показали грайливих ведмедів у засніжених Карпатах.

Як ми повідомляли раніше, в одеському зоопарку обрали найромантичнішу пару тварин.

Усі фото: mukachevo.net.

Читати далі

Суспільство

На переправі «Орлівка – Ісачка», побачивши Tesla, вирішили встановити зарядки для електромобілів

Опубліковано

На поромній переправі «Орлівка — Ісакча» через Дуная заявили, що найближчим часом встановлять три портові зарядні станції для електромобілів.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці переправи.

Зазначається, що таке рішення ухвалили після того, як переправили перший електромобіль марки Tesla з румунською реєстрацією, який був на техогляді в Одесі.

«Після спілкування з власником авто, якому дуже сподобалась інфраструктура нашої переправи, нами було прийнято рішення в партнерстві з ECOFACTOR встановити найближчим часом на території Поромного комплексу Орлівка трьох портових зарядних станцій для електромобілів», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Скільки електромобілів купили українці у 2020 році

Про переправу

Переправа «Орлівка — Ісакча» – річкова поромна переправа через Дунай з міжнародним пунктом пропуску, що сполучає Україну із Румунією.

Читайте такожЗ кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів

Термінали розташовані поблизу села Орлівка Ренійського району Одеської області та румунського міста Ісакча, Добруджа у Тулчинському повіті. На території України сполучається автошляхом М15 (Одеса — Рені).

Запуск в експлуатацію для автомобільного транспорту відбувся 11 серпня 2020 року.

Нагадаємо, у Харкові встановили нові швидкісні зарядки для електрокарів.

Як ми повідомляли раніше, Delfast зібрав $500 тис. краудфандінгом на центр розробки електробайків в Україні.

Усі фото: facebook.com/ferryorlivka.

Читати далі

Суспільство

У курортному Генічеську створять фонтан у вигляді маяка

Опубліковано

У місті Генічеську Херсонської області головний архітектор міста представив ескізи для реконструкції фонтану і прилеглої до нього території.

Про це пише місцеве інтернет-видання «Новий Візит».

За інформацією, першим проєктом запропоновано фонтан у вигляді маяка висотою 6-7 метрів.

Другий варіант представлено фонтаном у вигляді рибацького човна з парусом.

Зазначається, що під час засідання одноголосно підтримали варіант фонтану – маяк.

Читайте такожЗ кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів

Орієнтовна вартість проєкту – близько 1 млн гривень.

Про місто

Генічеськ – місто районного значення на півдні України, районний центр Генічеського району Херсонської області. Розташоване на березі Утлюцького лиману та Генічеської протоки. Разом із Арабатською стрілкою є морським, кліматичним, частково грязьовим курортом.

Нагадаємо, у Києві популярний фонтан перетворили на сяючу ялинку.

Як ми повідомляли раніше, у Львові біля опери запрацював оновлений фонтан.

Усі фото: vizit.ks.ua.

Читати далі