Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще

Опубліковано

 

Карантин і масові скорочення актуалізували для багатьох одвічне питання — працювати за наймом і будувати кар’єру або все ж відкрити свою справу й почати заробляти на себе. Ми поспілкувалися з українськими підприємцями та директорами великих компаній і дізналися, що вони думають про найм і підприємництво та які переваги й недоліки існують в обох варіантах.

СЕО vs підприємництво - що краще. Валентин Панюта

Валентин Панюта,

бренд-лідер Fedoriv Marketing Agency

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Залежить від сфери діяльності.

 

Плюси та мінуси підприємництва

— В креативній індустрії дуже важливий бренд і портфоліо. Зазвичай новому агентству на ринку не доводиться перебирати клієнтами. 

До того ж складно отримати великих клієнтів в найближчі кілька років після старту. І справа тут не в таланті. Великі клієнти працюють з великими агентствами в тому числі й тому, що у них достатньо ресурсу для комплексного вирішення їх завдань. Це головний мінус підприємництва у цій сфері.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— А робота за наймом в топовому агентстві має свої переваги. Вона дозволяє працювати з великими брендами на великих проєктах. А також дає можливість повністю зосередитися на своїй експертизі і не думати про оренду офісу чи фінансові процеси. Не знаю, чи став би я заробляти значно більше, якби створив своє агентство.

СЕО vs підприємництво - що краще? Олена Борисова

Олена Борисова,

співвласниця та CEO в “Сім’я ресторанів Діми Борисова”

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Я поєдную ролі СЕО та співвласниці. Проте зазвичай мова йде про різні типи особистості. Підприємці схильні до того, щоб генерувати ідеї для бізнесу. Вони йдуть на ризик, а бізнес для них — це творчість. Від СЕО зазвичай чекають чіткості й системності. Хоча це не єдиний можливий варіант.

У нас з Дімою дуже чітко визначені ролі та робота в синергії. Діма — людина ідей та маркетинг-орієнтований лідер. Я — людина-система і відповідаю за втілення ідей в життя. За мною побудова й розвиток бізнес-системи, а також відповідальність за фінансові результати компанії. 

І головне — в цій гібридній ролі мені комфортно. Я нічим не жертвую, тому у мене виходить розвиватися в різних соціальних ролях — як підприємець, як мати чотирьох дітей і як впевнена в собі щаслива жінка.

Плюси та мінуси підприємництва

— Підприємництво має головний плюс — більше можливостей. Але до них додаються підприємницькі ризики й відповідальність, в тому числі за своєчасну виплату зарплатні співробітникам.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Мінусів немає, якщо займатися тим, у чому вважаєшся експертом. Не менш важливо отримувати задоволення й фінансовий результат. У ресторанній індустрії я стала топ-менеджером, а потім і власником бізнесу, пройшовши всі кар’єрні щаблі, починаючи від касира в ресторані.

Думаю, що це найкраща модель: будувати свій бізнес, ґрунтуючись на глибокому розумінні певної сфери й примножуючи свою експертність.

Окреме питання: підприємницькі ризики. Вони неминучі та це нормально. Але я не рекомендую відкривати бізнес тільки на кредитні кошти — це неефективно. Новий бізнес потрібно створювати, коли є не тільки бізнес-план, а й шляхи до відступу з фінансовою подушкою. «Закласти квартиру, щоб організувати стартап» — такі історії закінчуються добре в кіно, але не в реальному житті.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Тут плюси дзеркально-протилежні — відсутність підприємницьких ризиків, зарплата і захищеність з боку Трудового кодексу.

Що стосується мінусів — це питання особистих амбіцій.

СЕО vs підприємництво - що краще. Роман Романчук

Роман Романчук,

СЕО мережі кінотеатрів Multiplex

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Для мене визначальним у цьому випадку є сам проєкт — надаю перевагу цікавим та амбітним. Працюючи менеджером в достойній компанії можна реалізуватись набагато краще, ніж в ролі бізнесмена. І хоча формат діяльності також важливий, але цей критерій посувається на другу сходинку. 

Плюси та мінуси підприємництва

Підприємці мають три головні переваги. Перша — гнучкість у прийнятті рішень. Друга — відчуття насолоди від успіху власного бізнесу. В ролі підприємця позитивний результат стає більш цінним. 

Третя — можливість розпоряджатися бізнесом. Крім управлінських і стратегічних, відкривається й інший спектр рішень. Підприємець має можливість залучити будь-яку кількість нових партнерів, розширити чи продати компанію. 

Натомість наявна й не менша кількість мінусів. Неправильне рішення може призвести до втрати власних заощаджень. А отримані досягнення можуть не збігатися з амбіціями. Підприємці зазвичай обмежені коштами. Тож іноді справа може рухатися не так швидко, якби того хотілось її власнику. До того ж в умовах обмежених ресурсів, таких як стартап або малий бізнес, підприємцю доводиться працювати на різних рівнях: стратега, тактика, виконавця. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Якщо говорити про мій випадок, то зараз я можу досягти більшого у форматі найманого менеджера, ніж у ролі підприємця. Плюсів достатньо, назву основні з них. 

Робота за наймом дає можливість вибору та відчуття свободи на ринку незалежно від фінансового порогу. З відповідними навичками та досвідом можна працювати в успішній компанії. На відміну від підприємництва, коли обмежений капітал не дозволяє обирати успішні бізнес-кейси. 

На посаді СЕО є можливість провести об’ємний бізнес-аналіз наявного досвіду компанії й відштовхнутися в подальших кроках. У випадку з власною справою, наприклад стартапом, можливий лише аналіз ринку чи конкурентів. А далі — доводиться ризикувати та помилятись, втрачаючи свої кошти. 

Не менш значуща перевага — ресурси. Велика компанія має відповідно великі бюджети, а також досвідчену команду та можливості. Це дозволяє будувати об’ємні стратегії та швидко їх втілювати. На відміну від підприємця, який на початку обмежений грошима.  

Не варто відкидати й мінуси. Найманий менеджер опиняється в зоні ризику, якщо компанія, наприклад,  продається, і в результаті цього змінюється десіжнмейкер (людина, яка приймає головні рішення — ред.)

Також СЕО зазвичай має обмеження в певних управлінських рішеннях. До того ж власник або рада директорів можуть на власний розсуд приймати не завжди коректні рішення.

СЕО vs підприємництво - що краще. Антон Аврінський

Антон Аврінський, 

засновник та СЕО Liki24.com

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Найманий співробітник та власник бізнесу — це зовсім різні ролі. Важливо чесно відповісти собі на питання: чи легко мені знаходитись у стані, коли я лише частково впливаю на процеси. Якщо так, то краще залишатись найманим менеджером. І з точки зору прибутковості в тому числі. На відміну від власної справи, робота за наймом менш стресова та ризикована. А коло відповідальності — суттєво вужче. 

Однак люди з тією самою “підприємницькою жилою” не можуть так. Я сам досить довго був найманим співробітником, але захотів лишити певний слід та принести своєю діяльністю більшу користь. 

Плюси та мінуси підприємництва

— Головні переваги — відчуття власної значущості, задоволення від того, що робиш та результатів, яких досягає компанія. Також сюди варто додати можливість зробити щось значне та безпосередньо впливати на важливі рішення. 

Читайте також: Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Все інше, напевно, великий недолік. Наприклад, постійна залученість та робота 24 години на добу незалежно від дня тижня. Особливо на етапі становлення бізнесу. Також у підприємця з’являються обов’язки, які неможливо делегувати й залежать лише від нього. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

Робота за наймом на посаді директора зазвичай дозволяє отримувати високий та стабільний прибуток. А зона зобов’язань чітко визначена і не доводиться займатися й іншою роботою. До того ж деякі обов’язки обмежуються власником, що зменшує відповідальність топ-менеджера. 

Хоча з іншого боку такі обмеження можуть бути й недоліком. Крім того складно використовувати життя на розвиток того, що тобі не належить. Тож вважаю це найважливішим мінусом під час роботи за наймом.

Суспільство

У Києві відбудеться фестиваль майстрів ветеранського крафту«Квітка «ЯРМІЗ»

Опубліковано

 

У неділю, 26 вересня, у Києві відбудеться перший Ветеранський Етнофестиваль «Квітка «ЯРМІЗ».

Про це повідомили у пресслужбі Мінветеранів на фейсбук-сторінці.

Фестиваль збере майстрів ветеранського крафту, кулінарних шедеврів, зіркових співів і просто безліч талановитих людей разом.

 

Захід розпочнеться о 14:00 у приміщенні ЯРМІЗ. Це Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС (Київ, пров. Музейний, 6, 3-й поверх).

Метою фестивалю є привернення уваги до мовного та культурного різноманіття Європи, а також суспільна демонстрація важливості ролі ветеранської спільноти на шляху європейської інтеграції України.

Читайте такожУчасник АТО у пандемію відкрив ветерано-волонтерську кав’ярню у Києві (ВІДЕО)

У програмі заходу:

  • майстер-класи з європейських ремесел
  • освітні та нетворкінг-майданчики
  • дегустація страв європейських кухонь
  • виставка ветеранського крафту
  • мастер-клас з вивчення мов за іноваційною методикою «караоке-чант»
  • театралізований показ українських народних строїв різних регіонів
Фото: facebook.com/mva.gov.ua

Усіх охочих просять долучатися. Реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, ветеран АТО після важкого поранення ремонтує вантажівку і доводить: можливо все.

Як ми повідомляли раніше, на Житомирщині розробили турмаршрути на квадроциклах для ветеранів.

Головне фото: agravery.com.

Читати далі

Суспільство

Як «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

Опубліковано

 

Були кришечки – стали горщики.

Це «Мануфактура ГаражКрафт» із Сєвєродонецька.

Проблему сміття на Донбасі вони вирішують по-своєму – переробляють пластик.

 

Як починали проєкт?

«Спочатку кришечки у нас сортуються за кольорами. У побуті ми використовуємо пластик семи типів. Кришечки – це HDPI. Це маркування – двійка в трикутнику. Тобто це один із найбезпечніших видів пластику. Тому ми його саме і переробляємо в нашій майстерні. Далі кришечки у нас дробляться на шредері – це машина, яка зроблена за кресленнями Дейва Хакенса. Далі ми переплавляємо стружку, яку отримуємо після того, як пластик дробиться. Ми її переплавляємо за допомогою термопресу і отримуємо пластини. І дуже довгий час ми думали, що далі робити?», – розповідає заступниця голови ГО «Мануфактура ГаражКрафт» Олена Сердюк.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Активісти виграли грант на проєкт «Polymers Infinity». Вакуумна формовка допомогла робити вже з пластин горшечки для квітів. Потім з’явився станок, за допомогою якого можуть із пластин вирізати різні об’єкти. Навіть 3D.

Кришечки в майстерню приносять люди з усього Сєвєродонецька.

Ідея дизайнера з Нідерландів

«Ця ідея виникла у нідерландського дизайнера Дейва Хакенса. Він винайшов машини, за допомогою яких можна переробляти пластик у домашніх непромислових умовах, у гаражних майстернях. Креслення цих машин він виклав в інтернет і всі охочі могли ними скористуватися», – ділиться Олена Сердюк.

Спочатку волонтери дізналися, що в Україні є така майстерня. Потім дізналися про Дейва Хакенса.

«І потім були хлопці, які виграли грант на дві машини, які можуть переробляти пластик за кресленнями саме Дейва Хакенса. Таким чином ми також приєдналися, вирішили їм допомогти і потім залишилися у цьому проєкті», – ділиться Олена Сердюк.

Читайте такожУкраїнські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляють дизайнери на цьогорічному Тижні моди

«Пластик сам по собі перероблений вже не буде виглядати так ідеально, як той, який він є спочатку. Але на цьому також можна грати. І навпаки мені подобається, коли горшечки для квітів – з пластику, вони виглядають не такими, в них є якесь життя», – каже Олена Сердюк.

Багато хто не замислювався над тим, що можна пластик переробляти.

«Навіть ми раніше користувались пластиком: ти просто кидаєш його ніби в смітник і здається, що цей пластик не опиняється на вулиці. А насправді він йде на полігони», – розповідає Олена Сердюк.

Нові проєкти

Крайній проєкт організації – New life of Plasti – це лавочка з металобрухту. Її каркас і елементи зроблені з переробленого пластику. Лава розміщена у Врубівці Луганської області і нею користуються.

Читайте також: Як екоактивісти «Друкарні» рятують водойму у Слов’янську (ВІДЕО)

«Ми шукаємо для пластику ту форму, яка була б більш функціональна. Щоб було менше залишку від того пластику, який ми переробляємо, потім вирізаємо. І саме лавочки, такі інфраструктурні об’єкти – це саме те, над чим зараз варто попрацювати в цьому напрямку ще більше», – каже Олена Сердюк.

У волонтерів чимало планів, вони міркують, щоб заснувати соціальне підприємство, щоб постійно не залежати від грантової допомоги.

«Сама переробка пластику проблему, по факту, не вирішує. Переробляти варто лише той пластик, від якого ми не можемо відмовитись. У нас зараз дуже багато одноразового пластику, ті ж кульочки, які ми просто викидаємо за хвилину після їх використання», – впевнена Олена Сердюк.

Дівчина закликає відмовитися від пластику.

«Від пластику, який нам не потрібен, ми маємо відмовлятися на користь альтернатив. Альтернатив дуже багато. Користуватися багаторазовою тарою, наприклад. Ту ж каву купувати в своє горня. Це екосумочки, екоторбинки. Дуже-дуже багато», – впевнена Олена Сердюк.

Нині ГО «Мануфактура ГаражКрафт» спільно з іншими еко-активістами працює над Екологічним атласом Донбасу.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Цей сервіс – eko-map.com – фіксує екологічні проблеми східних регіонів та способи їх вирішення.

Нагадаємо, кияни прибрали Гідропарк у Всесвітній день чистоти.

Як ми повідомляли раніше, активіст подолав 225 км із Дніпра до Харкова заради екопростору.

Читати далі

Суспільство

Скульптор на Одещині створив оленів, які зустрічають світанки

Опубліковано

 

Скульптор Андрій Деньгін почав облаштовувати пустир біля колишньої фортеці на об’їзній дорозі в Ізмаїлі на Одещині.

Про це пише Культурометр.

Активіст спільно з однодумцями встановив лави і висадив дерева. Основною ідеєю цього місця стало милування заходами і світанками. Завершальним етапом стало встановлення двох скульптур оленів з металу.

 

Як розповів скульптор, робота над залізними оленями почалася ще влітку.

За задумом автора, олень – це символ, що асоціюється із сонцем, світлом, чистотою, відродженням.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Через схожість рогів із гілками, образ оленя пов’язаний з Деревом Життя.

Олені символічно дивляться в напрямку сонця, що заходить.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Нагадаємо, у Києві відкрили гігантську скульптуру кита з переробленого пластику.

Як ми повідомляли раніше, в Ужгороді відкрили унікальну мініскульптурку «Дикий Захід Баффало Білла».

Усі фото: culturemeter.od.ua.

Читати далі