Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще

Опубліковано

Карантин і масові скорочення актуалізували для багатьох одвічне питання — працювати за наймом і будувати кар’єру або все ж відкрити свою справу й почати заробляти на себе. Ми поспілкувалися з українськими підприємцями та директорами великих компаній і дізналися, що вони думають про найм і підприємництво та які переваги й недоліки існують в обох варіантах.

СЕО vs підприємництво - що краще. Валентин Панюта

Валентин Панюта,

бренд-лідер Fedoriv Marketing Agency

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Залежить від сфери діяльності.

Плюси та мінуси підприємництва

— В креативній індустрії дуже важливий бренд і портфоліо. Зазвичай новому агентству на ринку не доводиться перебирати клієнтами. 

До того ж складно отримати великих клієнтів в найближчі кілька років після старту. І справа тут не в таланті. Великі клієнти працюють з великими агентствами в тому числі й тому, що у них достатньо ресурсу для комплексного вирішення їх завдань. Це головний мінус підприємництва у цій сфері.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— А робота за наймом в топовому агентстві має свої переваги. Вона дозволяє працювати з великими брендами на великих проєктах. А також дає можливість повністю зосередитися на своїй експертизі і не думати про оренду офісу чи фінансові процеси. Не знаю, чи став би я заробляти значно більше, якби створив своє агентство.

СЕО vs підприємництво - що краще? Олена Борисова

Олена Борисова,

співвласниця та CEO в “Сім’я ресторанів Діми Борисова”

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Я поєдную ролі СЕО та співвласниці. Проте зазвичай мова йде про різні типи особистості. Підприємці схильні до того, щоб генерувати ідеї для бізнесу. Вони йдуть на ризик, а бізнес для них — це творчість. Від СЕО зазвичай чекають чіткості й системності. Хоча це не єдиний можливий варіант.

У нас з Дімою дуже чітко визначені ролі та робота в синергії. Діма — людина ідей та маркетинг-орієнтований лідер. Я — людина-система і відповідаю за втілення ідей в життя. За мною побудова й розвиток бізнес-системи, а також відповідальність за фінансові результати компанії. 

І головне — в цій гібридній ролі мені комфортно. Я нічим не жертвую, тому у мене виходить розвиватися в різних соціальних ролях — як підприємець, як мати чотирьох дітей і як впевнена в собі щаслива жінка.

Плюси та мінуси підприємництва

— Підприємництво має головний плюс — більше можливостей. Але до них додаються підприємницькі ризики й відповідальність, в тому числі за своєчасну виплату зарплатні співробітникам.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Мінусів немає, якщо займатися тим, у чому вважаєшся експертом. Не менш важливо отримувати задоволення й фінансовий результат. У ресторанній індустрії я стала топ-менеджером, а потім і власником бізнесу, пройшовши всі кар’єрні щаблі, починаючи від касира в ресторані.

Думаю, що це найкраща модель: будувати свій бізнес, ґрунтуючись на глибокому розумінні певної сфери й примножуючи свою експертність.

Окреме питання: підприємницькі ризики. Вони неминучі та це нормально. Але я не рекомендую відкривати бізнес тільки на кредитні кошти — це неефективно. Новий бізнес потрібно створювати, коли є не тільки бізнес-план, а й шляхи до відступу з фінансовою подушкою. «Закласти квартиру, щоб організувати стартап» — такі історії закінчуються добре в кіно, але не в реальному житті.

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Тут плюси дзеркально-протилежні — відсутність підприємницьких ризиків, зарплата і захищеність з боку Трудового кодексу.

Що стосується мінусів — це питання особистих амбіцій.

СЕО vs підприємництво - що краще. Роман Романчук

Роман Романчук,

СЕО мережі кінотеатрів Multiplex

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Для мене визначальним у цьому випадку є сам проєкт — надаю перевагу цікавим та амбітним. Працюючи менеджером в достойній компанії можна реалізуватись набагато краще, ніж в ролі бізнесмена. І хоча формат діяльності також важливий, але цей критерій посувається на другу сходинку. 

Плюси та мінуси підприємництва

Підприємці мають три головні переваги. Перша — гнучкість у прийнятті рішень. Друга — відчуття насолоди від успіху власного бізнесу. В ролі підприємця позитивний результат стає більш цінним. 

Третя — можливість розпоряджатися бізнесом. Крім управлінських і стратегічних, відкривається й інший спектр рішень. Підприємець має можливість залучити будь-яку кількість нових партнерів, розширити чи продати компанію. 

Натомість наявна й не менша кількість мінусів. Неправильне рішення може призвести до втрати власних заощаджень. А отримані досягнення можуть не збігатися з амбіціями. Підприємці зазвичай обмежені коштами. Тож іноді справа може рухатися не так швидко, якби того хотілось її власнику. До того ж в умовах обмежених ресурсів, таких як стартап або малий бізнес, підприємцю доводиться працювати на різних рівнях: стратега, тактика, виконавця. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

— Якщо говорити про мій випадок, то зараз я можу досягти більшого у форматі найманого менеджера, ніж у ролі підприємця. Плюсів достатньо, назву основні з них. 

Робота за наймом дає можливість вибору та відчуття свободи на ринку незалежно від фінансового порогу. З відповідними навичками та досвідом можна працювати в успішній компанії. На відміну від підприємництва, коли обмежений капітал не дозволяє обирати успішні бізнес-кейси. 

На посаді СЕО є можливість провести об’ємний бізнес-аналіз наявного досвіду компанії й відштовхнутися в подальших кроках. У випадку з власною справою, наприклад стартапом, можливий лише аналіз ринку чи конкурентів. А далі — доводиться ризикувати та помилятись, втрачаючи свої кошти. 

Не менш значуща перевага — ресурси. Велика компанія має відповідно великі бюджети, а також досвідчену команду та можливості. Це дозволяє будувати об’ємні стратегії та швидко їх втілювати. На відміну від підприємця, який на початку обмежений грошима.  

Не варто відкидати й мінуси. Найманий менеджер опиняється в зоні ризику, якщо компанія, наприклад,  продається, і в результаті цього змінюється десіжнмейкер (людина, яка приймає головні рішення — ред.)

Також СЕО зазвичай має обмеження в певних управлінських рішеннях. До того ж власник або рада директорів можуть на власний розсуд приймати не завжди коректні рішення.

СЕО vs підприємництво - що краще. Антон Аврінський

Антон Аврінський, 

засновник та СЕО Liki24.com

СЕО vs підприємництво — що обрати

— Найманий співробітник та власник бізнесу — це зовсім різні ролі. Важливо чесно відповісти собі на питання: чи легко мені знаходитись у стані, коли я лише частково впливаю на процеси. Якщо так, то краще залишатись найманим менеджером. І з точки зору прибутковості в тому числі. На відміну від власної справи, робота за наймом менш стресова та ризикована. А коло відповідальності — суттєво вужче. 

Однак люди з тією самою “підприємницькою жилою” не можуть так. Я сам досить довго був найманим співробітником, але захотів лишити певний слід та принести своєю діяльністю більшу користь. 

Плюси та мінуси підприємництва

— Головні переваги — відчуття власної значущості, задоволення від того, що робиш та результатів, яких досягає компанія. Також сюди варто додати можливість зробити щось значне та безпосередньо впливати на важливі рішення. 

Читайте також: Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Все інше, напевно, великий недолік. Наприклад, постійна залученість та робота 24 години на добу незалежно від дня тижня. Особливо на етапі становлення бізнесу. Також у підприємця з’являються обов’язки, які неможливо делегувати й залежать лише від нього. 

Плюси та мінуси роботи за наймом

Робота за наймом на посаді директора зазвичай дозволяє отримувати високий та стабільний прибуток. А зона зобов’язань чітко визначена і не доводиться займатися й іншою роботою. До того ж деякі обов’язки обмежуються власником, що зменшує відповідальність топ-менеджера. 

Хоча з іншого боку такі обмеження можуть бути й недоліком. Крім того складно використовувати життя на розвиток того, що тобі не належить. Тож вважаю це найважливішим мінусом під час роботи за наймом.

06.05.2020

Суспільство

Українці змайстрували корабель з пластикових пляшок і вирушили в подорож Дністром (ФОТО)

Опубліковано

Двоє прикарпатців збудували корабель із пластикових пляшок. Його створили у межах проєкту, який запозичили у США та адаптували його під український формат, йдеться в сюжеті Суспільного.

Для будівництва корабля Назар Душенко зі своїм товаришем Василем придбали 760 пластикових пляшок. На них чекали тиждень. Те, як конструювати корабель, шукали в інтернеті. Потім самостійно зробили приблизні підрахунки.

За словами блогера та одного з ініціаторів Назара Душенка, така ідея з’явилася уже давно.

Читайте також: Волонтер із Сєвєродонецька робить з боєприпасів витвори мистецтва (ВІДЕО)

“Вирішили зробити такий проєкт, тому що завжди нам в дитинстві було цікаво: а що, якщо щось зробити. Але нам не дозволяли або батьки, або фінанси”, – сказав Назар Душенко.

Над будівництвом та зйомкою команда працювала 14 годин. За один день все зробити не вдалося, тому будівництво закінчили наступного дня. Одразу ж здійснили і сплав.

“Течія увесь час прибивала нас до берега, ми пробували відплисти. Ідея була така, що ми взагалі відпливемо на сам центр Дністра і нас понесе 10-20 км. Але трохи не вийшло, як хотіли. Хоча загалом, як на мене, саме відео і сам корабель у нас вдався”, – додав Назар Душенко.

Усе сміття, яке залишилося від корабля, хлопці прибрали та утилізували.

Читати далі

Суспільство

Київські активісти запустили мапу з закинутими історичними будівлями

Опубліковано

У Києві активісти запустили мапу з закинутими історичними будівлями — “Мапа реновації”. Про це пише БЖ.

Наголошується, що наразі на карті можна знайти тільки об’єкти в Шевченківському районі.

Навіщо це потрібно?

Волонтери стежать за станом занедбаних будівель і подіями навколо них, найактуальніші публікують на карті. Зокрема на сайті можна знайти загальну інформацію про будівлю, історичну хроніку та фотографії. Також команда працює над створенням облікової документації для присвоєння закинутим будівлям охоронного статусу пам’ятника архітектури або історії.

Читайте також: У Києві завершили реконструкцію старовинної садиби Іпсіланті (ФОТО)

“Наша Велика Мрія — повернути життя в закинуті будівлі міст”, — розповідають автори проєкту. За час своїх досліджень у Шевченківському районі активісти знайшли 227 покинутих будівель, 66 з яких є пам’ятками архітектури. За офіційними даними, у цьому районі Києва всього 72 закинутих будівлі.

Фото: facebook.com/renovation.map

Читати далі

Суспільство

У Львові за 209,5 млн грн реконструюють вулицю Степана Бандери: як вона зміниться

Опубліковано

У Львові наприкінці вересня розпочнеться реконструкція вул. С. Бандери, вартість робіт становить 209,5 млн грн. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Зазначається, що Роботи відбуватимуться поетапно і розпочнуться з відрізку від вул. Чупринки до вул. Антоновича. Загалом буде відремонтовано всю вулицю, протяжність якої 1,05 км. 

Виконуватиме роботи ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на замовлення ЛКП «Львівавтодор».

Читайте також: Дорожники презентували проєкт капітального ремонту Хрещатика: що зміниться?

Що передбачає проєкт?

Проектом передбачається:

  • повне розбирання дорожнього одягу, трамвайних колій і тротуарів;
  • реконструкція всіх інженерних мереж відповідно до наданих технічних умов служб міста;
  • влаштування проїзної частини і суміщених з нею нових трамвайних колій по середині вулиці;
  • влаштування контактної мережі трамваю, вуличного електроосвітлення;
  • влаштування вздовж проїзної частини з обох боків велосипедних смуг та на окремих ділянках велосипедних доріжок;
  • влаштування кишень для машин швидкої допомоги, аварійних служб та тимчасової стоянки машин мешканців будинків;
  • влаштування тротуарів і пішохідних зон з забезпеченням умов для пересування маломобільних груп населення;
  • благоустрій вуличного простору.

Фото: city-adm.lviv.ua

Читати далі

Суспільство

Українці зможуть купити інсулін та наркотичні засоби за е-рецептом

Опубліковано

В Україні з 2021 року планують поширити електронний рецепт на інсулін, наркотичні та імуносупресивні засоби. Про це повідомили у МОЗ, пише НВ.

«У нас розроблено чіткий алгоритм і план впровадження електронного рецепта, ми почали рухатися за цим планом. І вже в 2021 році ми маємо намір запровадити електронний рецепт на наркотичні засоби та інсуліни та імуносупресивні засоби», — зазначили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Що змінюють?

Уже з 2022 року за допомогою електронного рецепта можна буде придбати антибіотики та препарати, призначені в межах антибактеріальної терапії.

Ще через рік на електронний рецепт переведуть решту рецептурних засобів.

«Тобто, починаючи з 2023 року, ми хочемо, щоб ця система у нас повністю запрацювала. Усі лікарські засоби, які повинні відпускатися за рецептами, щоб вони повністю пускалися лише за електронними рецептами. Це світова практика. І саме так ми повинні діяти, якщо ми хочемо бути здоровими українцями», — зазначили у МОЗ.

Читайте також: Медреформа на Одещині. Як у місті створили хаб для сімейних лікарів

Що варто знати про е-рецепт?

Електронний рецепт став доступним в Україні 1 квітня 2019 року.

Ліки за унікальним номером е-рецепта можна отримати в аптеках-учасницях програми Доступні ліки по всій Україні. Рецепт виписує сімейний лікар, терапевт чи педіатр через електронну систему охорони здоров’я.

Пацієнт отримує унікальний номер рецепта та код підтвердження на верифікований номер мобільного телефону. Ці дані необхідно надати провізору для отримання ліків за урядовою програмою реімбурсації.

Фото: shoppingpl.com

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.