Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

Опубліковано

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України, власний благодійний фонд і соціальне підприємництво Ohra Home. Це перший в Україні соціальний бренд постільної білизни, де працюють матері дітей з інвалідністю. 

Саме завдяки цьому проєкту Юлія отримала всеукраїнське визнання, яким дуже пишається — стала номінанткою списку «УП 100. Сила жінок» у березні цього року, а влітку минулого року ввійшла до списку «30 до 30» від Forbes. Свою історію вона розповіла для ШоТам.

«Ніколи не могла подумати, що можу отримати такі нагороди. Ohra Home розвинув мене як особистість — без бренду цього б не було», — ділиться Юлія.

Юлія Бігун

Засновниця БФ «Твоя любов» та соціального бренду постільної білизни Ohra Home

Перший подарунок дітям з інвалідністю — постільна білизна

Юлія Бігун за освітою соціологиня, але справжньою її пристрастю завжди було шиття. Тому якось на день народження друзі здійснили мрію жінки та подарували їй швейну машинку. Юлія є дружиною священника, тому спочатку шила речі для церкви, де служить її чоловік Назарій. 

Крім спільної сім’ї, Юлію та Назарія об’єднувало бажання допомагати іншим. Вісім років тому вони заснували благодійний фонд «Твоя любов» для допомоги дітям. Якось Назарій поїхав до дітей у Фастівський реабілітаційний центр. Ситуація в закладі була складною, тому чоловік вирішив узяти його під опіку та допомагати постійно.

Юлія та Назарій Бігуни, засновники благодійного фонду «Твоя любов» та соціального бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун

«Першим, що ми придбали для цих дітей, була постільна білизна. І я лише нещодавно замислилася про те, наскільки це символічно. Після постільної білизни дітям купили ліжка, а потім чоловік запропонував організувати навчання для жінок дітей з інвалідністю, які проходять реабілітацію в цьому центрі», — розповідає Юлія Бігун.

Грантова підтримка та бажання підтримати матерів дітей з інвалідністю

Так у 2019 році почалася історія Ohra Home — благодійного проєкту постільної білизни, яку створюють мами дітей з інвалідністю. Дуже допомогла грантова підтримка від благодійників з Німеччини, про яких Юлії розповіла подруга. Тоді завдяки фінансуванню в 3 500 євро вдалося закупити перші швейні машинки, обладнання та тканину. 

Директорка Фастівського центру, якому допомагали Юлія та Назарій, оголосила жінкам про навчання з подальшим працевлаштуванням. Юлія розповідає, що тоді погодилися вісім жінок, але пройшли навчання не всі — робота потребувала посидючості й уваги до деталей. 

Перша фотосесія команди у 2021 році. Фото надала Юлія Бігун

Дві жінки з цих восьми були професійними швачками, тому вони могли навчати інших шиття. Ці жінки — теж матері дітей з інвалідністю, тому вони розуміли потреби інших. Починали зі створення простих виробів невеликих розмірів. А далі — великі простирадла на резинці та за індивідуальними замовленнями клієнтів. «Як зростав проєкт, так і зростала складність виробів», — каже Юлія.

Запустилися під час пандемії, вижили під час вторгнення

Перша фотосесія бренду мала відбутися навесні 2020 року, проте все перервала пандемія ковіду. Потім Юлія народила дитину й водночас допомагала з облаштуванням цеху та підготовкою до продажів. Офіційно Ohra Home почав свою роботу в грудні 2020 року. До речі, тоді ШоТам вперше написали про бренд. Юлія каже, що завдяки матеріалу до них звернулася велика кількість інших медіа, а також прийшли багато клієнтів.

Читайте тут: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Повномасштабне вторгнення стало ще одним викликом для бренду. Тоді одна з працівниць залишилася у Фастові, не виїхала, і це допомогло проєкту вижити. А Юлія каже, що вже два роки почуває себе морально тяжко: «Зараз для мене найскладніший час — велика відповідальність за людей, значно менша кількість замовлень, ніж раніше. 

Якось ми вклали велику суму в рекламу, але в ті дні були масовані обстріли Києва, і реклама нічого не принесла. Такі моменти зменшуюють ентузіазм. Я розумію, скільки праці ми вклали в це, тому наша справа має вистояти».

Робота за індивідуальним графіком і благодійність

В Ohra Home мами дітей з інвалідністю працюють за індивідуальним графіком. З часом почали працевлаштовувати й жінок з інвалідністю. Спершу Юлія вважала, що робитиме все сама, але згодом до роботи долучилися бухгалтер, сммниця, таргетолог, представник у торгових точках. Кількість швачок змінюється через переїзди жінок, але зазвичай у команді десятеро людей.

«Спершу я планувала, що всі кошти з продажів ітимуть на допомогу дітям з інвалідністю, а потім зрозуміла, що лише не ентузіазмі далеко не заїдеш — кошти постійно треба в щось вкладати. Більше коштів на благодійність виділяли, коли сировина була дешевша. Зараз із кожної постільної білизни 30% іде на благодійність, проте також активно допомагаємо військовим, від яких часто отримуємо запити».

Постільна білизна бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун

Зараз соціальне підприємництво існує завдяки власним коштам проєкту, і деколи вдається залучати грантову підтримку. «Іноді бувають такі складні місяці, що я з власної зарплати з проєкту розмінування платила дівчатам за їхню роботу. Але я бачу в цьому майбутнє. Припинити справу можна встигнути завжди, але починати з нуля набагато важче», — розповідає засновниця бренду.

«Найбільше пишаюся нашими мамами»

За час роботи проєкту було чимало теплих історій про взаємодопомогу та підтримку в команді. Одній з працівниць, яка виховує сина з інвалідністю, відремонтували будинок у селі: повністю переробили його фасад, утеплили будівлю та перекрили дах. Синові іншої працівниці придбали слуховий апарат, і завдяки цьому хлопчик уперше почав чути. Ще одній дівчинці з Фастівського реабілітаційного центру допомогли з операцією із заміни колінних суглобів. 

«Я дуже пишаюся нашими мамами — жінками, які в нас працюють. Я також мама, і розумію, як це складно — приділяти час і дитині, і роботі. А ці жінки доглядають діток з інвалідністю, яким треба більше уваги та допомоги. Ми допомагаємо таким жінкам і реалізуватись, і водночас мати багато часу, аби доглядати своїх дітей», — каже Юлія Бігун.

Команда Ohra Home під час фотосесії цього року. Фото надала Юлія Бігун

За чотири роки роботи бренд постільної білизни Ohra Home виробив свій власний стиль, тому, думає Юлія, про нього й дізналися багато людей. А ще бренд запросили продавати свої товари в найвідомішому торговому центрі Києва. «”Це ж наша зірка, це Ohra” — часто чую про нас, коли мене запрошують на заходи. Якщо нас запрошує продавати найвідоміший торговий центр у Києві, то ми все робимо правильно», запевняє підприємиця.

Юлія Бігун з постіллю власного соціального бренду. Фото надала Юлія

Попри складнощі, Ohra Home виходить на міжнародний ринок. Влітку минулого року бренд презентував свої вироби на виставці в Лас-Вегасі. «Попри все, нам вдається тримати високу планку. Якби не Ohra Home, то я б не була тією особистістю, якою є зараз. Без цього бренду не було б мене. Я дуже вірю в свій проєкт, навіть коли йому дуже важко. І навіть якщо здається, що ми стоїмо на місці, то це все одно не рух назад», підсумовує Юлія Бігун.

Коментарі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура20 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...