Суспільство
«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю
Юлія Бігун
Засновниця БФ «Твоя любов» та соціального бренду постільної білизни Ohra Home
Перший подарунок дітям з інвалідністю — постільна білизна
Юлія та Назарій Бігуни, засновники благодійного фонду «Твоя любов» та соціального бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун
«Першим, що ми придбали для цих дітей, була постільна білизна. І я лише нещодавно замислилася про те, наскільки це символічно. Після постільної білизни дітям купили ліжка, а потім чоловік запропонував організувати навчання для жінок дітей з інвалідністю, які проходять реабілітацію в цьому центрі», — розповідає Юлія Бігун.
Грантова підтримка та бажання підтримати матерів дітей з інвалідністю
Так у 2019 році почалася історія Ohra Home — благодійного проєкту постільної білизни, яку створюють мами дітей з інвалідністю. Дуже допомогла грантова підтримка від благодійників з Німеччини, про яких Юлії розповіла подруга. Тоді завдяки фінансуванню в 3 500 євро вдалося закупити перші швейні машинки, обладнання та тканину.
Директорка Фастівського центру, якому допомагали Юлія та Назарій, оголосила жінкам про навчання з подальшим працевлаштуванням. Юлія розповідає, що тоді погодилися вісім жінок, але пройшли навчання не всі — робота потребувала посидючості й уваги до деталей.
Перша фотосесія команди у 2021 році. Фото надала Юлія Бігун
Дві жінки з цих восьми були професійними швачками, тому вони могли навчати інших шиття. Ці жінки — теж матері дітей з інвалідністю, тому вони розуміли потреби інших. Починали зі створення простих виробів невеликих розмірів. А далі — великі простирадла на резинці та за індивідуальними замовленнями клієнтів. «Як зростав проєкт, так і зростала складність виробів», — каже Юлія.
Запустилися під час пандемії, вижили під час вторгнення
Перша фотосесія бренду мала відбутися навесні 2020 року, проте все перервала пандемія ковіду. Потім Юлія народила дитину й водночас допомагала з облаштуванням цеху та підготовкою до продажів. Офіційно Ohra Home почав свою роботу в грудні 2020 року. До речі, тоді ШоТам вперше написали про бренд. Юлія каже, що завдяки матеріалу до них звернулася велика кількість інших медіа, а також прийшли багато клієнтів.
Читайте тут: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Повномасштабне вторгнення стало ще одним викликом для бренду. Тоді одна з працівниць залишилася у Фастові, не виїхала, і це допомогло проєкту вижити. А Юлія каже, що вже два роки почуває себе морально тяжко: «Зараз для мене найскладніший час — велика відповідальність за людей, значно менша кількість замовлень, ніж раніше.
Робота за індивідуальним графіком і благодійність
«Найбільше пишаюся нашими мамами»
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі