Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

Опубліковано

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України, власний благодійний фонд і соціальне підприємництво Ohra Home. Це перший в Україні соціальний бренд постільної білизни, де працюють матері дітей з інвалідністю. 

Саме завдяки цьому проєкту Юлія отримала всеукраїнське визнання, яким дуже пишається — стала номінанткою списку «УП 100. Сила жінок» у березні цього року, а влітку минулого року ввійшла до списку «30 до 30» від Forbes. Свою історію вона розповіла для ШоТам.

«Ніколи не могла подумати, що можу отримати такі нагороди. Ohra Home розвинув мене як особистість — без бренду цього б не було», — ділиться Юлія.

Юлія Бігун

Засновниця БФ «Твоя любов» та соціального бренду постільної білизни Ohra Home

Перший подарунок дітям з інвалідністю — постільна білизна

Юлія Бігун за освітою соціологиня, але справжньою її пристрастю завжди було шиття. Тому якось на день народження друзі здійснили мрію жінки та подарували їй швейну машинку. Юлія є дружиною священника, тому спочатку шила речі для церкви, де служить її чоловік Назарій. 

Крім спільної сім’ї, Юлію та Назарія об’єднувало бажання допомагати іншим. Вісім років тому вони заснували благодійний фонд «Твоя любов» для допомоги дітям. Якось Назарій поїхав до дітей у Фастівський реабілітаційний центр. Ситуація в закладі була складною, тому чоловік вирішив узяти його під опіку та допомагати постійно.

Юлія та Назарій Бігуни, засновники благодійного фонду «Твоя любов» та соціального бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун

«Першим, що ми придбали для цих дітей, була постільна білизна. І я лише нещодавно замислилася про те, наскільки це символічно. Після постільної білизни дітям купили ліжка, а потім чоловік запропонував організувати навчання для жінок дітей з інвалідністю, які проходять реабілітацію в цьому центрі», — розповідає Юлія Бігун.

Грантова підтримка та бажання підтримати матерів дітей з інвалідністю

Так у 2019 році почалася історія Ohra Home — благодійного проєкту постільної білизни, яку створюють мами дітей з інвалідністю. Дуже допомогла грантова підтримка від благодійників з Німеччини, про яких Юлії розповіла подруга. Тоді завдяки фінансуванню в 3 500 євро вдалося закупити перші швейні машинки, обладнання та тканину. 

Директорка Фастівського центру, якому допомагали Юлія та Назарій, оголосила жінкам про навчання з подальшим працевлаштуванням. Юлія розповідає, що тоді погодилися вісім жінок, але пройшли навчання не всі — робота потребувала посидючості й уваги до деталей. 

Перша фотосесія команди у 2021 році. Фото надала Юлія Бігун

Дві жінки з цих восьми були професійними швачками, тому вони могли навчати інших шиття. Ці жінки — теж матері дітей з інвалідністю, тому вони розуміли потреби інших. Починали зі створення простих виробів невеликих розмірів. А далі — великі простирадла на резинці та за індивідуальними замовленнями клієнтів. «Як зростав проєкт, так і зростала складність виробів», — каже Юлія.

Запустилися під час пандемії, вижили під час вторгнення

Перша фотосесія бренду мала відбутися навесні 2020 року, проте все перервала пандемія ковіду. Потім Юлія народила дитину й водночас допомагала з облаштуванням цеху та підготовкою до продажів. Офіційно Ohra Home почав свою роботу в грудні 2020 року. До речі, тоді ШоТам вперше написали про бренд. Юлія каже, що завдяки матеріалу до них звернулася велика кількість інших медіа, а також прийшли багато клієнтів.

Читайте тут: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Повномасштабне вторгнення стало ще одним викликом для бренду. Тоді одна з працівниць залишилася у Фастові, не виїхала, і це допомогло проєкту вижити. А Юлія каже, що вже два роки почуває себе морально тяжко: «Зараз для мене найскладніший час — велика відповідальність за людей, значно менша кількість замовлень, ніж раніше. 

Якось ми вклали велику суму в рекламу, але в ті дні були масовані обстріли Києва, і реклама нічого не принесла. Такі моменти зменшуюють ентузіазм. Я розумію, скільки праці ми вклали в це, тому наша справа має вистояти».

Робота за індивідуальним графіком і благодійність

В Ohra Home мами дітей з інвалідністю працюють за індивідуальним графіком. З часом почали працевлаштовувати й жінок з інвалідністю. Спершу Юлія вважала, що робитиме все сама, але згодом до роботи долучилися бухгалтер, сммниця, таргетолог, представник у торгових точках. Кількість швачок змінюється через переїзди жінок, але зазвичай у команді десятеро людей.

«Спершу я планувала, що всі кошти з продажів ітимуть на допомогу дітям з інвалідністю, а потім зрозуміла, що лише не ентузіазмі далеко не заїдеш — кошти постійно треба в щось вкладати. Більше коштів на благодійність виділяли, коли сировина була дешевша. Зараз із кожної постільної білизни 30% іде на благодійність, проте також активно допомагаємо військовим, від яких часто отримуємо запити».

Постільна білизна бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун

Зараз соціальне підприємництво існує завдяки власним коштам проєкту, і деколи вдається залучати грантову підтримку. «Іноді бувають такі складні місяці, що я з власної зарплати з проєкту розмінування платила дівчатам за їхню роботу. Але я бачу в цьому майбутнє. Припинити справу можна встигнути завжди, але починати з нуля набагато важче», — розповідає засновниця бренду.

«Найбільше пишаюся нашими мамами»

За час роботи проєкту було чимало теплих історій про взаємодопомогу та підтримку в команді. Одній з працівниць, яка виховує сина з інвалідністю, відремонтували будинок у селі: повністю переробили його фасад, утеплили будівлю та перекрили дах. Синові іншої працівниці придбали слуховий апарат, і завдяки цьому хлопчик уперше почав чути. Ще одній дівчинці з Фастівського реабілітаційного центру допомогли з операцією із заміни колінних суглобів. 

«Я дуже пишаюся нашими мамами — жінками, які в нас працюють. Я також мама, і розумію, як це складно — приділяти час і дитині, і роботі. А ці жінки доглядають діток з інвалідністю, яким треба більше уваги та допомоги. Ми допомагаємо таким жінкам і реалізуватись, і водночас мати багато часу, аби доглядати своїх дітей», — каже Юлія Бігун.

Команда Ohra Home під час фотосесії цього року. Фото надала Юлія Бігун

За чотири роки роботи бренд постільної білизни Ohra Home виробив свій власний стиль, тому, думає Юлія, про нього й дізналися багато людей. А ще бренд запросили продавати свої товари в найвідомішому торговому центрі Києва. «”Це ж наша зірка, це Ohra” — часто чую про нас, коли мене запрошують на заходи. Якщо нас запрошує продавати найвідоміший торговий центр у Києві, то ми все робимо правильно», запевняє підприємиця.

Юлія Бігун з постіллю власного соціального бренду. Фото надала Юлія

Попри складнощі, Ohra Home виходить на міжнародний ринок. Влітку минулого року бренд презентував свої вироби на виставці в Лас-Вегасі. «Попри все, нам вдається тримати високу планку. Якби не Ohra Home, то я б не була тією особистістю, якою є зараз. Без цього бренду не було б мене. Я дуже вірю в свій проєкт, навіть коли йому дуже важко. І навіть якщо здається, що ми стоїмо на місці, то це все одно не рух назад», підсумовує Юлія Бігун.

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі