Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без синтетики: П`ять доступних брендів української натуральної косметики

Опубліковано

Навіщо потрібна натуральна косметика, якщо є дешевша синтетична? Що в цій органіці такого, крім її високої ціни?

Виявляється, деякі синтетичні інгредієнти б’юті-брендів можуть проникати крізь шкіру і залишатися в печінці або гландах довгі роки і приводити до різних захворювань, аж до раку. Вам це треба?

Напис “натуральний” на упаковці – не просто обіцянка того, що цей крем для обличчя – з натуральних елементів. А й того, що ваша шкіра легко на неї зреагує і отримає менше негативних наслідків, ніж від синтетики.

Ми підібрали для вас п’ять українських брендів, які не за всі гроші світу випускають косметику на основі лише натуральних елементів.

Mamash Organic

Ця українська марка використовує найрідкісніші в Україні натуральні інгредієнти. Деякі з них прибувають з інших континентів.

Цікаво, що Mamash Organic виготовляють косметику виключно під замовлення – адже природньо, що термін зберігання натуральної косметики набагато менше за синтетичну.

Mamash Organic стверджують: їх інгредієнти абсолютно безпечні для будь-якого типу шкіри. В їх косметиці немає усіх цих парабенів і сульфатів – тільки природність, тільки хардкор.

Що купити: денний і нічний крем по 386 гривень, шампуні по 289 гривень, скраби для тіла по 159 гривень, масло для тіла по 249 гривень.

Читайте також: Як шахтар став барбером. Історія першого у Покровську барбершопу

PeNa

Processed with VSCO with 4 preset

Це бренд натуральної косметики від дипломованого хіміка Наталії Петрик. Бренд починався з мила, звареного на домашній кухні, а тепер дівчина працює над відкриттям власного виробничого цеху.

Лікарські трави для косметичних засобів вирощують батьки чоловіка Наталії в екологічно чистому місці в селі Великий Букрин. З місцевої же пасіки бренд бере і мед для деяких рецептів.

В Україні також закуповують частину масел і глину. А ось ефірні масла і солі прибувають із Франції та Німеччини.

Зараз в асортименті PeNa – мило, креми, маски, скраби, шампуні і кондиціонери.

Вся косметика зберігається тільки в холодильнику і не більше трьох місяців.

Що купити: креми для обличчя по 320 гривень, шампуні по 160 гривень, крем для тіла 180 гривень, масло для тіла по 170 гривень, скраби від 130 гривень.

Читайте також: ТОП-5 українських парфумерів, які вражають ароматами

Nature.Med

Усі продукти цього бренду виготовляються в Україні за британською технологією. Рецепти запатентовані, а основним діючим компонентом кожного продукту Nature.Med є біофлавоноїди (речовини, що сприяють зміцненню стінок капілярів, покращують мікроциркуляцію) цибулі чи часника. 

Погляд Nature.Med на виробництво косметичної продукції оригінальний: їх косметологи вважають, що на організм людини найбільш ефективно впливають косметичні засоби безпосередньо з регіону її проживання. Тому сировину для рецептів відбирають виключно в Україні. 

Що цікаво: хоч вся косметика і заснована на речовинах цибулі та часнику, вона абсолютно не має цибульного запаху.

Що купити: крем для обличчя від 75 гривень, шампуні від 53,5 гривень, пінка для вмивання – 89 гривень, маски для волосся по 74,5 гривень.

Читайте також: ТОП-10: українські еко-бренди, які піклуються про довкілля

White Mandarine

Торгова марка White Mandarin була створена в 2012 році.

Це якісний український бренд косметики, в асортименті якого можна знайти продукти для волосся, тіла та обличчя, також є лінія для найменших. 

Головна мета компанії – виробництво якісних товарів, які абсолютно безпечні для здоров’я. 

Їх принцип роботи: мінімум хімії, максимум природних компонентів.

Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу

Якщо вірити покупцям – відгуки можна подивитись на сайті – то найкращі результати дають шампуні та маски для волосся на основі пророщених зерен пшениці, вівса та ячменю.

Що купити: крем для обличчя по 337 гривень, скраби для тіла від 230 гривень, шампуні від 134 гривень, молочко для рук від 134 гривень..

Dushka

Їх косметика пахне суфле, кексами та жуйками – і точно так же виглядає.  Одесити знають, як перетворити користування звичайним кремом для обличчя на  справжнє свято. 

Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

Увесь процес приготування косметичних засобів у Dushka проводиться вручну. Кажуть, все це для того, щоб покупці відчули турботу і нотку позитиву в кожній баночці.

Яким чином їм вдається зробити продукцію настільки яскравою і “смачною”, а при цьому ще й зберегти звання натуральної косметики – оце питання. Творці говорять, що все це відбувається завдяки вітамінам, цілющим натуральним компонентам і ефірним оліям, а ще рослинним елементам. 

Що купити: скраби по 149 гривень, лосьйони для тіла по 200 гривень, шампуні від 166 гривень, маски для волосся від 220 гривень, маска для обличчя 178 гривень, крем для обличчя від 200 гривень.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі