Суспільство
Азербайджан відправив Україні партію допомоги для відновлення енергосистеми
З Азербайджану 12 грудня виїхав до України вантаж енергетичної допомоги. Він складається з 20 вантажівок, які везуть понад 550 метрів електричних кабелів та 6 комплектів трансформаторних пунктів.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.
Нинішня допомога з відновлення енергосистеми від Баку стала для України вже третьою партією.
У міністерстві зазначили, що загальна сума енергетичної допомоги від азербайджанських партнерів становитиме понад 7,6 мільйона доларів.
Що увійшло до третього пакета допомоги
У рамках чергової партії допомоги очікуються:
- силові, масляні трансформатори,
- електротрансформаторні, комплектні підстанції,
- високоякісні шафи,
- дроти,
- кабелі,
- та інші комплектування для роботи компаній паливно-енергетичного комплексу.
Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює
Допомога від Азербайджану
31 жовтня 2023-го Азербайджан відправив в Україну партію гуманітарної допомоги, що містить електрообладнання. Йдеться про 14 вантажівок із понад 555 тис. м електрокабелів та проводів.
Азербайджан кілька разів надсилав українцям гуманітарну допомогу. Зокрема наприкінці 2022 року передав Україні партію промислових трансформаторів і генераторів на $850 тис.
Також Азербайджан передав рятувальникам ДСНС гуманітарну допомогу.
На початку 2023 року до України прибула нова партія генераторів від Азербайджану на $450 тис.
Нагадаємо, USAID встановив потужний генератор на залізничному КПП на Волині.
Фото: facebook.com/minenergoUkraine.
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Коментарі
Суспільство
В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про обмін
Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.
У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.
«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.
Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт
Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».
За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.
Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського
Коментарі
Суспільство
Новий простір відкрили у молодіжному центрі Білої Церкви. Коворкінг створили у межах проєкту «#МолодьТуТ» програми «Мріємо та діємо».
Про це повідомили в Київській ОВА.
У хабі можна навчатися та працювати з власними пристроями або з гаджетами центру на безоплатній основі. Програму «Мріємо та діємо» впроваджує Глобальна організація розвитку й освіти IREX за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine.
Читайте також: У квітні пройде третя «Книжкова країна» на ВДНГ: що там буде
«Коворкінг створили разом із молоддю: вони обговорили й запропонували своє бачення дизайну приміщення. Ми підтримали їхні ідеї, провели ремонт, облаштували простір сучасною технікою та зручними меблями. Результат — комфортний і надихаючий простір, який відповідає потребам молоді», — написали в IREX in Ukraine.
Нагадаємо, що українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме.
Фото: фейсбук-сторінка IREX in Ukraine
Коментарі