Технології
Айтівці з Краматорська розробили бухгалтерську програму, щоб не користуватися російським софтом (ВІДЕО)
Айтівці Донеччини об’єдналися та оголосили війну російському софту. Східноукраїнський технокластер кодив тисячі годин, щоб створити власну альтернативу 1С. Так з’явилась програма для бухгалтерів «Ареал-Облік».
Як швидше позбутися 1С, розповідає ШоТам.
Вони працюють під гаслом «1С йде за російським кораблем!». Айтівці з Краматорська взялися за боротьбу з російським софтом.
Кодили тисячі годин, щоб створити власну екосистему для бухгалтерського обліку. 2021 року 4 ІТ-компанії Донеччини об’єдналися в Східноукраїнський технокластер.
Разом розробляли смартодяг та штучний інтелект. А найголовніше: альтернативу 1С – «Ареал-Облік». Програму вже добре знають установи Харківщини, Донеччини і Луганщини. Через війну кластер релокувався до Львова і почав знайомитися з місцевим бізнесом.
У половини підприємств стоїть 1С
«Ми побачили, що в половини підприємств стоїть 1С. Тобто, це і державні підприємства, і медичні установи, і малий бізнес. Ідеш – 1С, 1С, 1С! Ми зрозуміли, що ми тут будемо робити і як це робити», — розповідає керівник Східноукраїнського технокластеру Павло Зайцев.
Павло наголошує, шо відмова від 1С – це питання не лише принципів, а й безпеки.
«Якщо підприємство використовує 1С, то воно платить якимсь інтеграторам за обслуговування. Кінцевий бенефіціар перебуває в Москві, РФ. Тобто на ці гроші будуть потім купляти патрони, ракети, які потім полетять у Краматорськ, Вінницю, Маріуполь… На ці гроші буде оплачена армія канібалів, яка зайде в Бучу…», — впевнений Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру
«Зараз навчання у вишах ведеться саме на прикладах 1С. Наше завдання – перебудувати програму навчання так, щоби замість 1С був український софт», — каже Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру
Пілотний запуск нової програми планують на наступну осінь. Нині технокластер усі зусилля спрямовує на витіснення ворожого софту.
Читайте також: «Екологія – на часі». Як говорити з владою про проблеми довкілля, та чому моніторинг якості повітря під час війни – це важливо
«Причин у мене багато, зокрема й особисті. Я двічі переселенка. Перше моє переселення – це з кримської Ялти, де зараз агресор. Друге переселення – з Краматорська. Я не хочу, щоб країну-терориста підтримували якось грошима підприємства України. Я хочу, щоб був український продукт», — каже Світлана Панова, співзасновниця Східноукраїнського технокластеру.
«Десь ми допоможемо, десь наші конкуренти допоможуть. Але мета в нас одна спільна чітка: в Україні повинен працювати український софт або софт країн, які не є канібалами», — Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру.
Нагадаємо, знищене у Сєвєродонецьку підприємство постало з попелу і знову виготовляє товари.
Також ШоТам розповідав, як завод газового обладнання за два тижні запустив нове виробництво на Вінниччині.
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі