Суспільство
Акторка Ада Роговцева пропонує перейменувати одну з вулиць столиці на честь «Да Вінчі»
Українська акторка Ада Роговцева створила петицію із закликом перейменувати вулицю Німанську в Печерському районі Києва на вулицю Дмитра Коцюбайла.
Про це повідомляє ШоТам.
Авторка зауважила, що вулиця Німанська в Печерському районі міста Києва названа на честь річки Німан, що протікає Калінінградською областю Росії.
«Російські топоніми не мають бути вшановані в міському просторі столиці України. Київ повинен шанувати Героїв, які віддали життя за Незалежність України», – наголошує Ада Роговцева.
Читайте також: Я шукаю сировину на… смітниках. Айтівець перетворює старі меблі на музичні інструменти і заробляє на цьому
Наречена Дмитра Коцюбайла Аліна Михайлова у твіттері повідомила, що ця петиція набрала 6 000 підписів за годину.
6 000 підписів є!!! За годину!
— Alina Mykhailova (@Mykhailova_A) May 8, 2023
Дякую вам!!!!
Це рекорд 💔 pic.twitter.com/vxDyPQ23Cl
Зауважимо, що схожу петицію кияни висували ще 13 березня.
Про «Да Вінчі»
Дмитро Іванович Коцюбайло (позивний «Да Вінчі») – український доброволець, військовослужбовець, молодший лейтенант, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Член Проводу національно-визвольного руху «Правий сектор».
Перший доброволець, якому присвоєно звання «Герой України» прижиттєво.
Російське вторгнення Дмитро з підрозділом зустріли на Донбасі, в лютому 2022 рота воювала поблизу Щастя на Луганщині.
7 березня 2023 року Коцюбайло загинув у боях за Бахмут. 10 березня відбулося прощання з Дмитром в Києві. Тисячі українців прощалися з Дмитром на Майдані.
Віддати останню честь прийшли президент Зеленський і вище військове керівництво України: головнокомандувач Валерій Залужний, голова розвідки Кирило Буданов, міністр оборони Олексій Резніков і бригадні генерали ЗСУ.
Нагадаємо, на Київщині французький вуличний художник Крістіан Гемі, відомий як С215, намалював два портрети Дмитра Коцюбайла на псевдо «Да Вінчі».
Крім того, у Львові вікрили фонтан на честь загиблого комбата «Да Вінчі».
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Коцюбайла
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі