Суспільство
У Львові вікрили фонтан на честь загиблого комбата «Да Вінчі» (ФОТО)
У Львові 21 квітня відкрили фонтан, який присвятили Герою України Дмитру «Да Вінчі» Коцюбайлу та всім добровольцям російсько-української війни.
Про це повідомляють на сайті Львівської міської ради.
Зазначається, що чашу фонтану зробили із кортенівської сталі – «живого» металу, що поступово змінює свій колір під впливом природних явищ. Такий матеріал вибрали не випадково – струмені води, які пробиваються крізь цей метал, символізують силу та міць українських воїнів.
Аліна Михайлова – керівниця медичної служби «УЛЬФ» 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» та наречена Дмитра – також була присутня на відкритті фонтану.
«Українські добровольці – це також ті люди, які стали на захист нашої країни від початку російського вторгення на нашу територію. І які з 2014 року віддавали життя, щоб ми навіть зараз, на 9-ий рік війни, мали можливість бути тут», – сказала вона.
Також на площі біля фонтану висадили дерево в пам’ять про Да Вінчі. Нагадаємо, реконструкція площі Галицької стартувала у 2019 році.
Про «Да Вінчі»
Дмитро Іванович Коцюбайло (позивний «Да Вінчі») – український доброволець, військовослужбовець, молодший лейтенант, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Член Проводу національно-визвольного руху «Правий сектор».
Перший доброволець, якому присвоєно звання «Герой України» прижиттєво.
Російське вторгнення Дмитро з підрозділом зустріли на Донбасі, в лютому 2022 рота воювала поблизу Щастя на Луганщині.
7 березня 2023 року Коцюбайло загинув у боях за Бахмут. 10 березня відбулося прощання з Дмитром в Києві. Тисячі українців прощалися з Дмитром на Майдані.
Віддати останню честь прийшли президент Зеленський і вище військове керівництво України: головнокомандувач Валерій Залужний, голова розвідки Кирило Буданов, міністр оборони Олексій Резніков і бригадні генерали ЗСУ.
Дмитра було поховано на Аскольдовій Могилі.
Нагадаємо, на сайті Київської міської ради з’явилась петиція про перейменування однієї з вулиць Києва на честь Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»).
Крім того, Ніжині, що на Чернігівщині перейменували вулицю на честь загиблого Героя України Олександра Мацієвського.
Фото: city-adm.lviv.ua
Суспільство
1 липня 2022 року відбулася важлива для українців подія у гастрономічній сфері. Що сталося в цей день?
1 липня 2022 року ЮНЕСКО внесла український борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони.
5 березня 1953 року у Вашингтоні ресторан «1203» пригощав усіх охочих безкоштовним борщем. Таку акцію придумав власник закладу Боб Зайдель, аби на честь певної події привернути до нього увагу та відвідувачів. З якої нагоди це сталося?
Усі охочі могли скуштувати безкоштовний борщ у ресторані на честь смерті Сталіна. В той день на вікні закладу висіла табличка з написом: «Ресторан "1203" запрошує вас насолодитися безкоштовним борщем з нагоди смерті Сталіна», а місцеві журналісти прорекламували ідею.
В одному з міст України у 2021 першому році відкрили перший і поки єдиний в Україні пам’ятник борщу — це стіл із сірого граніту, на якому стоять казан і миска, а поряд лежить сувій з рецептом страви. Де розташований цей пам'ятник?
Пам’ятник борщу відкрили 1 серпня 2021 року в Коростишеві, що на Житомирщині
Цьогоріч у травні шеф-кухар Микола Ільїн та гості супермаркету «Сільпо» встановили новий національний рекорд. Що це за рекорд?
Шеф-кухар і відвідувачі супермаркету приготували мікроборщик на дві чайні ложки, який мав об’єм усього 7 мілілітрів.
Цьогоріч видання The New York Times опублікувало рецепт борщу українки Ольги Куцеріді. Який незвичний інгредієнт є в цьому рецепті?
Ольга Куцеріді родом з Маріуполя, але вже 15 років живе в Америці. Видання опублікувало рецепт рибного борщу матері Ольги, в якому, крім звичних складників, є шпроти в томатному соусі.
У якому українському регіоні до борщу додають чорнослив, який перед додаванням до страви варять з цукром?
В'ялений чорнослив є одним з інгредієнтів традиційного волинського борщу.
У якому з творів української літератури є такі згадки про борщ: «Не поцурайтесь хліба-солі. Борщу скоштуйте, галушок», «Був борщ до шпундрів з буряками, а в юшці потрух з галушками, потім до соку каплуни…»?
Це рядки з першого твору новітньої української літератури — «Енеїди» Івана Котляревського, яка вийшла друком ще в 1798 році.
У 1913 році вийшла одна з перших кулінарних книг українською мовою, в якій був записаний рецепт гетьманського борщу. Відгадайте, який інгредієнт додавали в цей борщ перед тим, як заправити його сметаною?
У 1913 році вийшла друком перша кулінарна книга Зіновії Клиновецької. Рецепт гетьманського борщу відрізнявся тим, що там одним зі складників були свіжі чи консервовані баклажани.
Поділіться своїми результатами:
Коментарі