Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Автобус для чотирилапих рятувальників: громадська організація зібрала 1,2 млн. для кінологічної служби ДСНС

Опубліковано

Собаки-рятувальники кінологічної служби, які шукають людей під завалами, отримали новий спеціалізований транспортний засіб. Кошти збирали в рамках благодійного проекту, партнерами виступили Еко-Сфера та “Щенячий патруль” від Paramount. На оснащений для перевезення навчених тварин мікроавтобус зібрали 1,2 млн гривень. 

Пошуково-рятувальна кінологічна група – це справді суперсобаки. Вони треновані працювати в важких умовах міста та атестовані за міжнародними стандартами. У складі групи – тринадцять підготовлених собак, почергово на бойовому чергуванні шестеро чотирилапих рятувальників. 

За період збройної агресії російської федерації проти України підрозділи кінологічної групи допомагали ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій у Києві, Бородянці, Лютежі, Гостомелі, Ржищеві, Луцьку, Львові, Житомирі, Чернігові, Охтирці, Балаклії, Херсоні, Дніпрі, Запоріжжі, Умані. Вони врятували десятки людей.

Читайте також: Український IT-стартап за допомогою ШІ бореться з російською пропагандою

“Це високопрофесійні собаки високого рангу. Собаки аварійного рятувального загону ДСНС України, головна задача та мета яких – шукати та знаходити живих людей, а потім загиблих у завалах. Також  займаються пошуками людей у горах. Для них повинні бути нормальні умови для пересування, адже їх потрібно доставляти до місця рятувальних операцій, і часто це доволі великі відстані у межах України – як-от нещодавня рятувальна операція у Одесі”, – каже Андрій Твердовський, засновник благодійного фонду “Українські вогнеборці”, партнер проєкту. 

Досі тварини пересувалися непідготовленим транспортом – навіть якщо треба було долати сотні кілометрів. Це ускладнює координацію групи і погано впливає на собак. 

“У них має бути великий автомобіль з нормальним кондиціонуванням та кліматом, адже цим собакам в жодному разі не можна перегріватися, так як їх працездатність від цього знижується”, – пояснює Андрій Твердовський. 

Разом з рятувальниками погодили оптимальне рішення для службового авто –  вантажно-пасажирський мікроавтобус Citroen – в салоні мікроавтобуса є крісла для розміщення кінологів та місце для перевезення необхідного рятувального обладнання. У багажному відсіку встановлено чотири транспортні бокси, обладнана система підігріву та кондиціонування. Це дозволить оперативно їхати на місце пошукової операції та забезпечити комфортні умови для собак.  

Підготовку та обладнання мікроавтобуса виконав провідний виробник рятувальної техніки у Великобританії – North Fire. “Це перший обладнаний автомобіль саме для потреб кінологічних груп. Раніше ми виготовляли для та доставляли в Україну броньовані авто для рятувальників, які займаються евакуацією людей та розмінуванням, а також пожежні автомобілі. При підготовці транспорту для кінологічної групи ми брали за взірець рішення та стандарти, які використовують аналогічні рятувальні підрозділи у Великобританії”, – каже Олівер Норс, CEO North Fire.

Paw Patrol (“Щенячий Патруль”) – це відомий анімаційний всесвіт, який складається з мультсеріалу та двох повнометражних анімаційних фільмів. Головні герої – це песики, хлопчики та дівчатка, які працюють в команді рятувальників та постійно витягують з халеп мешканців Бухти Пригод. Цей бренд подобається малечі і батькам, тому що вчить цінним моральним принципам: допомагати іншим, діяти в команді та робити світ кращим. 

Тож цілком логічно було, що “Щенячий патруль” допоможе підтримати собак, які врятували чимало життів. Ця ідея належить Олегу Гончаруку, керуючому партнеру “Еко-Сфери”, яка випускає соки з героями мультсеріалу. 

З початку війни він заснував благодійний фонд. На момент створення проєкту зі “Щенячим патрулем” “Благодійний фонд Олега Гончарука” вже співпрацював з фондом “Українські вогнеборці” та допомагав кінологічній службі ДСНС.

“Я звернувся в ліцензійне агентство MOOD Space з ідеєю реалізувати проєкт по збору коштів для придбання спеціально обладнаного автомобіля для чотирилапих рятівників людських життів через комунікацію від бренду “Щенячий Патруль”, соки з героями якого випускає “Еко-Сфера”, ліцензіат компанії Paramount в Україні. Моя пропозиція була одразу підтримана колегами і мені швидко допомогли її реалізувати”, – говорить Олег Гончарук.

Механіка проекту була проста: гривня з кожної пачки соків лінійки Paw Patrol зі спеціальною наліпкою йде в фонд, який збирає кошти на спецтранспорт для собак. Мета – 1,2 млн грн. Долучитись могли усі – соки продаються в магазинах біля дому, мережах “Сільпо” та “Аврора”

Нагадаємо, розпочалася третя фаза проекту «Підтримка відновлення України», в межах якої  продовжиться підтримка громад Харківської області, яка наразі зазнає найбільш інтенсивних обстрілів з боку росіян, а також Київської області. Відновлювальні роботи в цих областях проводилися і в попередніх фазах.

Фото: Благодійного фонду “Українські вогнеборці”

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі