Суспільство
«Адаптація курчатами»: на Рівненщині громада подарувала переселенцям пташенят (ВІДЕО)
У Повчанській громаді на Рівненщині переселенці вирощують курчаток і так адаптуються до нової домівки.
Про це розповідає ШоТам у межах спецпроєкту «Громада Діє».
Привезла пташенят та все необхідне для них Асоціація жінок України «Дія-Рівне», а громада знайшла родини, які взяли їх собі на виховання.
Тому Повчанська громада об’єднала людей зі сходу та заходу… курчатами. Переселенці та місцеві мешканці, які їх прихистили, отримали пташенят. Тепер вони разом однією родиною виховують крилатих.
Курчаток отримали 35 сімей
Мешканці громади залюбки допомагають переселенцям, бо тут впевнені, що Незалежність – це єднання.
«Надзавдання, яке стоїть, – зорганізувати мешканців своєї громади таким чином, аби їхня любов, і їхня повага, і патріотизм не були один раз на рік – 24 серпня, а проявлялися щодня», — розповідає голова Повчанської селищної ради Інна Іванюк.
Читайте також: Рятуємо українців від російських снарядів. Як «БАЗА UA» евакуює тисячі людей з прифронтових територій
Курчаток м’ясо-яєчної породи отримали 35 сімей. Серед них – і родина Віри Митрофанівни. У перші дні війни жінка та її рідні тікали від бомбардувань на Харківщині. Курчатка стали для неї розрадою.
«Я все життя прожила у селі і село для мене – це… Ну як, я не можу без землі, без села, без роботи, оце ж задихаюся. Ну так і панькаємо. Спасибі сільська рада нам допомагає і також сусіди усі», — каже переселенка зі сходу Віра Митрофанівна.
Переселенці прагнуть допомагати громаді
Подарувати переселенцям курчаток та все необхідне для них – ідея волонтерів.
«У рамках проєкту ми роздали 2150 курчат у трьох громадах. Чому такі проєкти важливі? Тому що люди хочуть не просто отримувати щось, а хочуть докласти до того трошки своїх зусиль», — розповідає голова ГО «Асоціація жінок України «Дія-Рівне» Ольга Горкавчук.
У планах переселенки Віри Митрофанівни — залишити курочок, аби були яйця. А головні плани на майбутнє у громади та переселенців спільні – відстояти свою Незалежність.
«Хочеться Незалежності, хочеться миру, хочеться добробуту всім нам, щоб бути незалежними у своїй країні», — каже переселенка зі сходу Віра Митрофанівна.
Довідка
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців.
Також ми повідомляли, як на Київщині сусідня громада допомогла вишгородцям відновити міст.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі