Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Донеччині капітально відремонтують дитячу лікарню (ФОТО)

Опубліковано

У Краматорську цьогоріч капітально відремонтують дитячу лікарню, яка обслуговує дітей з усієї півночі Донецької області. Про це повідомляється на сторінці “Краматорське самоврядування”.

Потребує оновлення

Як зазначається, сьогодні лікарня обслуговує приблизно 30 тисяч дітей Краматорська та Північного регіону Донецької області. Кількість іногородніх хворих сягає 20-30% від загальної кількості пролікованих. Лікарня також обслуговує дітей з категорії внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе

Умови, в яких працюють медичні працівники та лікуються діти, давно не відповідають вимогам часу, тому наприкінці 2019 року депутатами Краматорської міської ради було виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації з капітального ремонту будівель поліклініки та стаціонару КНП «ДТМО».

Що у планах?

Планується, що фінансування ремонту відбуватиметься на умовах співфінансування з міського та обласного бюджетів. Аби не затягувати із ремонтом та розпочати його вже у цьому році, у міському бюджеті закладено 8, а у обласному ще 20 мільйонів гривень. Загальна вартість робіт може скласти, орієнтовно, 45 мільйонів гривень.

«На сьогоднішній день ми готуємось до ремонту, плануємо тимчасові переїзди відділень. Певний час нам буде тісно, але цей ремонт давно необхідний, усі лікарі та працівники закладу чудово це розуміють і з нетерпінням чекають на його початок», – повідомляє начальник відділу охорони здоров’я Валерія Мельник.

«У зв’язку з тим, що процес роботи медичного закладу неможливо припинити чи, бодай, призупинити на певний час, ремонт приміщень буде розбито на 3 черги. Упродовж 2020 та 2021 років ми маємо отримати повністю відремонтовані будівлі стаціонару та поліклініки дитячої лікарні. Проєкт також включає благоустрій прилеглих територій», – розповідають в Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста.

Разом із тим, паралельно у ДТМО буде реалізовано ще 2 великих проєкти: ремонт даху та повна термомедернізація будівлі. Вони мають різні джерела фінансування.

Ремонт даху лікарні вже майже завершено, його було повністю фінансовано за кошти міського бюджету.

Також у цьому році виконають термомодернізацію будівель ДТМО – джерелом фінансування Європейський інвестиційний банк, а загальні витрати становлять більше 26 мільйонів гривень. Реалізація розпочнеться вже цього літа і має бути завершена у 2021 році.

Що відомо про роботу лікарні

У стаціонарі площею 4495 квадратних метрів розгорнуті ліжка інтенсивної терапії та реанімації, кардіологічні, неврологічні, ендокринологічні, гастроентерологічні, алергологічні, інфекційні, імунологічні, отоларингологічні відділення та ліжка інтенсивної терапії новонароджених. Відділення патології новонароджених з ліжками інтенсивної терапії є міжрегіональними для півночі Донецької області.

В дитячій поліклініці проводять прийом фахівці: алерголог, кардіолог, імунолог, ревматолог, ортопед-травматолог, ендокринологи, невролог, отоларингологи, нефролог, дитячі офтальмологи, гастроентеролог, логопед, фізіотерапевт, хірург.

На базі лікарні знаходиться кафедра Донецького національного медичного університету, співробітники якої надають консультативну допомогу дітям.

Деякі фахівці єдині по Північному регіону області, а саме лікар-алерголог дитячий (є обласним фахівцем), лікар-імунолог дитячий (є обласним фахівцем) та лікар-нефролог.

У поліклініці працює єдиний в Донецькій області кабінет охорони зору, обладнаний сучасним офтальмологічним обладнанням.

За весь час експлуатації будівлі реконструкції та повного капітального ремонту не проводились, частково проводились капітальні ремонти системи опалення, енергопостачання, оздоблення окремих приміщень відділень.

Фото: twimg.com, facebook.com/krm.gromada

Суспільство

У виші Києва відкриють школу для підготовки ШІ-спеціалістів

Опубліковано

На базі Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка хочуть відкрити школу для підготовки спеціалістів у галузі штучного інтелекту.

Про це повідомив директор Інституту журналістики КНУ Юрій Бондар, передає «Укрінформ».

«Партнерами школи стануть американські меценати Шелбі й Калеб Ворд (Shelby & Сaleb Wards), які є засновниками першої у світі платформи для ШІ-сторітелерів Curious Refuge. Їхні тренінги застосовують Netflix, Pixar, Google й інші», – розповідає Бондар.

Читайте також: Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

Безпосередньо для створення школи партнери можуть залучити до пʼяти мільйонів доларів. Наразі вивчення проблематики індустрії штучного інтелекту впроваджують у навчальні програми й модулі для студентів.

«Ринок штучного інтелекту в Україні сьогодні не досить розвинутий, спеціалісти працюють несистемно. Тож навчальні платформи, як-от школа при КНУ, дадуть можливість підготувати й обʼєднати спеціалістів», – додає Бондар.

Нагадаємо, МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

До переліку нематеріальної культурної спадщини додали практику охорони гуцульського орнаменту

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики України додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України нову практику з охорони “Гуцульського орнаменту (узорів) та пов’язаного з ним культурного простору”.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики

Практикою з охорони нематеріальної культурної спадщини є комплекс заходів, які провадить організація для охорони елементу нематеріальної культурної спадщини або нематеріальної культурної спадщини в цілому.

Фактично нова практика – це програма, яку представляє Мала академія наук України. Вона розпочалася у 2000 році з ідеї створення підручника “Гуцульський орнамент”. Головна мета цього видання – збереження і розповсюдження знань про гуцульський орнамент, його розмаїття, людей, які його практикують, культурний та соціальний контекст побутування.

На основі досліджень розробили й програму, що передбачала залучення молоді до досліджень, популяризації проявів нематеріальної культурної спадщини, пов’язаних з гуцульською орнаменталістикою.

Читайте також: Джонсонюк, шампанське з чорнобривців, хата з Pinterest та TikTok. Українські блогерки показують чим можна займатися переїхавши у село

Це дало можливість вивчати супутні напрямки, такі як властивості деревини, математичну складову в орнаментах, хімічні властивості барвників, які використовуються у писанні писанок. Базуючись на традиційних знаннях, розвивався напрямок, який поєднує використання народних традиційних мотивів у сучасному дизайні, зокрема дизайні одягу, вкрапленні традиційних мотивів у дизайн інтер’єрів, а також використання в оздобленні просторів як міських, так і сільських, зокрема створення муралів.

Програма складається з кількох напрямків. Серед них дослідження культури гуцульського орнаменту та пов’язаного з ним простору; взаємозв’язок дереворізьблення, в якому втілюється орнамент, та впливу на нього навколишнього середовища, зокрема зміна клімату та знищення лісу.

Також зазначена програма популяризивутиме через створення ігор, написання статей, матеріалів, створення фотовиставок, розповіді про різні напрямки народного мистецтва, в яких використовується орнамент, програми про носіїв-практиків.

Також досліджуватимуть використання мотивів традиційного народного орнаменту в сучасному дизайні та мистецтві.

Ще одним напрямком є програма музейної педагогіки, яка поширюється на дослідження та популяризацію музейних колекцій, в яких є збірки, пов’язані з культурою гуцульського орнаменту.

Завдяки активній роботі в рамках програми та залученню нових слухачів знання про гуцульський орнамент поширюються серед більшої кількості людей, тому кількісні показники постійно зростають.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: