Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як будують транзитне транспортне кільце навколо Львова (ФОТО)

Опубліковано

На Львівщині триває відновлення автомобільної дороги Т-14-25 «Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка». 

Як повідомляє “Автомагістраль-Південь”, цей автошлях згодом стане транзитним кільцем навколо Львова, що дозволить суттєво розвантажити об’їзну дорогу міста та скоротити шлях для транзитного вантажного автотранспорту з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Тернопільської областей до міжнародних пунктів пропуску “Шегині”, “Краковець”, “Грушів”, “Рава-Руська” на західному кордоні. Відновлена дорога також матиме велике значення для розвитку економіки регіону, адже з’єднає між собою населені пункти об’єднаних територіальних громад у восьми районах Львівщини.

Як тривають роботи?

З початку поточного року «Автомагістраль-Південь» активними темпами проводить дорожньо-будівельні роботи на трьох ділянках автошляху Т-14-25, що розташовані на відрізку від м. Миколаїв до м. Городок. На ділянках дороги км 0+000 – км 12+000 та км 24+500 – км 34+000 виконують капітальний ремонт, а на км 34+000 до км 40+738 – реконструкцію.

На першій ділянці капітального ремонту завершили фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття на відрізку дороги км 3+700 – км 9+660. У селі Ричагів виконали основний комплекс робіт з влаштування дощової каналізації. У напрямку початку траси поблизу села Вербіж проводять роботи з поширення проїзної частини.

Читайте також: Коли завершать реконструкцію 22 км бетонної дороги в Житомирській області (ВІДЕО)

Наприкінці минулого тижня на цій ділянці розпочали роботи зі влаштування верхнього шару основи із щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом, а також влаштування нижнього шару покриття із крупнозернистого асфальтобетону товщиною 10 см. Окрім відновлення дорожнього покриття, також виконуютьперебудову двох аварійних мостів через річки Щирка та Зубра.

На ділянці капітального ремонту км 24+500 – км 34+000 – основний комплекс робіт з влаштування дощової каналізації та поширення дороги було виконано ще торік. 

На третій ділянці, що передбачає реконструкцію дороги, більший обсяг робіт було виконано також ще минулого року. Тому 2020-го залишались роботи з будівництва кільцевої розв’язки на перетині з дорогою Н-13 «Львів-Самбір-Ужгород», укладання верхнього шару покриття на решті протяжності ділянки, а також влаштувати тротуари в межах населених пунктів та виконати роботи з облаштування та безпеки дорожнього руху. 

“Наразі ми вже виконали роботи з монтажу бортового каменю, встановлення поребриків і влаштування покриття тротуарів із фігурних елементів мощення (ФЕМ) у місті Городок та селі Черляни. Тут встановлено 1526 пог. м нових бордюрів та 1458 пог. м поребриків, а також виконано 1544 кв м. покриття із ФЕМ на тротуарах”, – йдеться у повідомленні.

Початок робіт із будівництва кільцевої розв’язки на перетині з а/д Н-13 заплановано на початок травня.

До виконання дорожньо-будівельних робіт на об’єкті задіяно понад 60 працівників та 40 одиниць техніки. До кінця поточного року передбачено завершення робіт на всіх трьох ділянках, що дозволить поєднати між собою а/д М-06 «Київ-Чоп», а/д Н-13 «Львів-Самбір-Ужгород» та а/д М-11 «Львів-Шегині» в межах першого етапу реалізації проекту транзитного транспортного кільця навколо Львова.

Усі фото: facebook.com/automagistral

Суспільство

Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

Опубліковано

Волонтери з Львова та фельдшерка-захисниця з Маріуполя з Луцька стали головними персонажами картин, які будуть представлені в Нью-Йорку та Парижі.

Про це повідомляє МКІП.

Фото: МКІП

Ідея картин

Кожен день в Україні народжуються нові героїчні історії, в яких головні ролі виконують звичайні люди. Вони виконують свою повсякденну роботу в умовах надзвичайної складності – зіткнення з смертельною небезпекою, стресом, відчаєм та іншими викликами, та демонструють незламність людського духу.

Масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA присвячений таким героям та героїням. Він об’єднує живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню перемогу не лише в Україні, а й у всьому світі – від Парижа до Нью-Йорка.

Фото: МКІП

Про проєкт

Проєкт Nezlamni.UA є ініціативою Благодійного фонду “Культура.UA” і отримав фінансову підтримку Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки компанії “Нова пошта”.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, яка вшановує всіх, хто допомагає вистояти у цей важкий час – парамедиків, військових, рятівників, працівників комунальних служб та інших героїв і героїнь. Спочатку виставка цих картин буде представлена у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Фото: МКІП

Читати також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Про картини

Одне з полотен проекту зображує волонтерів, що активно допомагають у Львові: Сергія Канюка, Ірину Федишин, Віталія Човника та Ліну Леушену з Благодійного фонду “Там, де живе надія”.

Ірина Федишин, співачка, приєдналася до команди фонду і разом вони успішно співпрацюють. Вона організовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їхніми спільними зусиллями вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проекту присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби “Сартана” Людмилі Кравчук з Луцька.

Людмила – захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло. Автором картини про Людмилу є художник Юрій Гончаренко.

Нагадаємо, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

Суспільство

“Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Опубліковано

Український політичний трилер “Вторгнення. Операція “Дунай” представив свій офіційний трейлер. Фільм розкриває події 1968 року в Чехословаччині, зосереджуючись на придушенні Празької весни та боротьбі країни проти радянської окупації.

Про це повідомляє Держкіно.

Про фільм

Події фільму відбуваються наприкінці 1960-х років, коли Чехословаччина вирішила позбутися комуністичного режиму. Однією з ключових постатей Празької весни був Франтішек Крігель, лікар і політик, який народився в єврейській родині в Галичині. Проте радянська влада не була готова втрачати свою зону впливу, і в одну ніч знищила надії народу на свободу.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Радянські танки ввійшли до Праги, а кремлівські спецслужби розпочали полювання. Франтішека Крігеля разом з представниками уряду викрали і вивезли до Москви. У полоні під тиском КДБ їх змушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Проте Крігель відмовляється ставити свій підпис, навіть попри загрози ліквідації його та близьких, кинувши виклик навіть самому Леоніду Брежнєву.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Фото: Вторгнення. Операція “Дунай”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: