Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від весільних суконь – до захисних костюмів для медиків: як українська підприємиця оновила виробництво

Опубліковано

Підприємиця з Краматорська Світлана Коротун адаптувала свій бізнес під потреби сьогодення. Про це повідомляється на сторінці Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” у фейсбуці.

Весілля не на часі

Світлана Коротун з 2001 року очолює швейне підприємство “Форма Центр”. За цей час її бізнес постійно розвивався – Світлана отримала грант, повсякчас змінювалася під запити ринку, втілювала нові творчі ідеї. Одночасно розвивала два напрямки – робочий фірмовий одяг та весільні сукні.

“З січня 2020 року ми відчули, що замовлень на весільні сукні стало менше, стали шити одяг для працівників підприємств. У березні повністю перейшли на пошиття захисних медичних костюмів”, – говорить Світлана Коротун.

Для кого шиють?

Зараз усі шість працівниць її бізнесу зайняті пошиттям захисних костюмів. Цього тижня костюми передадуть до Дитячого територіального медичного об’єднання Краматорська.

“Ми маємо замовлення від краматорського бізнесу, який прагне допомогти захистити медиків під час пандемії коронавірусу. Зараз дошиваємо костюми, вони багаторазові. Це халат, бахіли та шолом. Тканина, з якої шиються захисні костюми, витримує обробку в автоклаві. Якщо це потрібно зараз, ми готові це шити. Вважаю, наша головна перевага – у можливості швидко переналаштуватися з одного продукту на інший”, – каже Світлана.

Замовлення на медичні костюми у березні зробила краматорська ІТ-компанія “QuartSoft”.

“Ми вирішили допомогти медикам, адже зараз на них найбільше навантаження, і вони мають бути захищені. Ми придбали спеціальну тканину і шукали підприємців, які зможуть виконати наше замовлення. Світлана Коротун відгукнулася – виконання нашого замовлення вона поставила в першу чергу. 160 захисних костюмів, що будуть пошиті, ми безкоштовно передамо в інфекційний стаціонар та відділення інтенсивної терапії Дитячого територіального медичного об’єднання”, – розповіла помічниця керівника компанії “QuartSoft” Юлія Володченко.

Читайте також: Відомі українські художники у прямому етері писатимуть картини, щоб зібрати гроші на маски лікарям

Кооперація пришвидшила процес

Також Світлана скооперувалася з іншими швейниками Донеччини – у її цеху працівниці робили розкрій тканини на маски і віддавали іншим виробникам, щоб пришвидшити процес. Зараз п’ять виробників скооперували свої дії для спільної роботи.

“Актуальність кооперації ми розуміли і до цього, але цей карантин і важкі часи підштовхнули нас. Ми робили розкрій на машині і розсилали нашим колегам в їхні цехи. Ми дуже розрізнені, а щоб розвиватися і вижити, потрібно гуртуватися”, – говорить жінка.

Крім пошиття костюмів та масок, підприємтво Світлани Коротун шиє корпоративний одяг для підприємств регіону з логотипами. У такий спосіб долучаючись до формування корпоративної культури бізнесу.

Зараз підприємниця подала до Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” грантову заявку на нове програмне забезпечення і модернізацію виробництва. Планує, що нове обладнання дозволить збільшити її потужності та зменшити витрати і собівартість продукції. А відтак швейний кластер Донеччини стане більш конкурентоспроможним на ринку України.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: