Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

Опубліковано

Грудень ще може тішити по-осінньому теплими днями, але радимо не розслаблятись. Адже, якщо вірити українським синоптикам, сніги та сильні морози ще попереду. Найкраще рятує від зимових холодів шарф чи светр, зв’язаний бабусиними руками. Якщо таких під рукою нема, маємо для вас гарні новини — знайшли п’ять українських брендів, які зв’яжуть для вас з мотків шерсті такі светри та костюми… А втім, їх краще побачити на власні очі.

Nugastudio і светри кольору “київського неба”

“Хтось забув у нас свій ідеальний светр. Уважно розгляньте фото, можливо, він ваш? ” — пишуть на сторінці про “светр кольору київського неба “. І, судячи з фото, того неба, яке похмуре і затягнуте хмарами. Але та частина підпису, що про ідеальність, мабуть, підійде до будь-якого светра з модельного ряду Nugastudio.

На сторінці у Instagram, крім похмуро-сірого, знайдете ще светри вівсяного, майже чорного і теракотового кольорів. А ще теплий беж і какао. Звучить смачно? Бо виглядає точно нівроку.

З цікавинок — обіцянка від виробників, що їх вироби не кошлатяться. Кажуть: поекспериментували і знайшли ідеальний склад для светрів без катишків: 70% бавовни і 30% поліестеру.

До слова, також в Nugastudio роблять трикотажні костюми і екошуби. З новинок бренду — шуби з вітронепроникними капюшонами. Команда Nugastudio називає винахід “капюшон-жилет”, а коштує такий окремо від шуби 650 гривень.

Ціна на светри починається від 1600 гривень. 

Kosa.knitwear. Чим похмуріші дні, тим светри яскравіші

Коли дні стають все похмурішими, і в офісах та на сірих вулицях ніде взяти навіть краплинки кольору, на допомогу приходять вони — Kosa.knitwear. З цим брендом, кажуть власники, все навколо стане яскравішим. А в першу чергу — светри.

Їх у Kosa.knitwear можна купити які завгодно — і об’ємні в’язані светри, і гольфи для офісу. А ще на їх сторінку у Instagram заходять за ексклюзивними трикотажними костюмами.

Візитівкою бренду є прозорий, але теплий светр-павутинка, який в Kosa Knitwear почали робити на старті і продовжують виробляти дотепер.

У роботі виробники використовують мохер, шерсть альпаки, вовну мериноса і шовк.

Ціна за яскравий светр починається від 2200 гривень. Найяскравіші, які одразу привертають до себе увагу у їх Instagram, коштують по 2600 гривень.

Slowme. Замінити “швидку” моду на довготривалу

Одяг бренду Slowme — мінімалістичний і стриманий. Їх осінньо-зимова лінійка — це светри та гольфи з шерсті мериноса та альпаки. Є речі і з шовку, бавовни чи льону. 

Окрім стриманості та елегантності, Slowme цікаві тим, що позиція “екофрендлі” для команди — принципова. Тому вони виготовляють одяг невеликими партіями — так, щоб усі речі продалися. А ще використовують у роботі підхід zero waste та no plastic: сміття — сортують, речі — запаковують у біорозкладні пакети.

Дизайнерка і власниця Slowme Ірина Василенко каже: іноді замислюється про те, що створення одягу у часи екологічних катастроф – це майже злочин. Але потім згадує, що є вихід — відповідальне споживання. Так, сама Ірина носить свої светри по п’ять років — і ще стільки ж вони можуть витримати. Мета дівчини — замінити “швидку” моду на довготривалу.

Ціна за светр — від 1700 гривень.

Кnitlab. Найкраща інвестиція зими

У що неодмінно необхідно вкластися, коли зимовий холод підступно проникає під вашу куртку — так це у светр, кажуть у Кnitlab. Вони зроблять його з мериноса, кідмохера чи ангори, але результат обіцяють один: холод вас не чіпатиме.

У Кnitlab виробляють не тільки светри, але і гольфи, світшоти, штани, сорочки, шапки та шарфи. А ще шляпи-федори за 2500 гривень, що на 100% складаються з шерсті мериноса, і навіть в’язані балаклави по 1200 гривень.

Ціни на светри починаються від 2100 гривень, костюми — по 4100 гривень. 

Nit.kA. Чи може трикотаж вийти за межі буденності?

Щоби трикотажні речі вивести з демократичного повсякденного варіанту на новий рівень, команді дизайнерів Nit.kA з 2015 року довелось гарно попрацювати. Вони аналізували і видозмінювали все: крій, принти, доповнили машинну в’язку з ручною роботою. А ще поєднали українську вишивку та тенденції світової моди. 

Їх зимова колекція створюється з вовняної пряжі. Це і яскраві светри, і довгі кардигани, і костюми з оригінальними принтами. 

Причому, принти, які вони використовують — окрема тема для розмови. Це не просто візерунки, а переосмислення культурних та містичних кодів. Кожен знак, квітка чи зображення, використані при пошитті речі, мають свій сакральний сенс, кажуть у Nit.kA.

Ціни на светри починаються від 2500 гривень, довгі кардигани коштують від 5900 гривень. 

Wool Happen. Трикотаж ручної роботи

Бренд був заснований зовсім нещодавно, у 2018 році. А створила Wool Happen разом з батьками молода дизайнерка Анастасія Титаренко.

Усі лінійки, всі моделі бренду — результат величезного досвіду сім’ї Титаренків. У текстильній промисловості вони понад 17 років працювали над виготовленням якісного трикотажу та створювали колаборації з українськими дизайнерами. 

У зимовій колекції Wool Happen є і светри-оверсайз грубої в’язки, і невагомі напівпрозорі з вовни мериноса, і лімітовані костюми з італійського мериноса та мохеру.

Кожна річ створюється вручну: спочатку на в’язальних машинах виробляють трикотаж, а потім на етапі ручної збірки з нього шиють вироби пастельних тонів.

Ціна на светри починається від 2100 гривень, трикотажні костюми коштують від 3900 гривень.

Суспільство

У Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових: куди звертатися

Опубліковано

У межах простору «Київ Мілітарі Хаб» відкрили сучасний спортзал із реабілітаційними тренажерами для військовослужбовців та ветеранів. Тут вони можуть безкоштовно займатися фізичними вправами.

Про це повідомило Мінреінтеграції.

Комплекс оснащений сучасними реабілітаційними тренажерами, які використовуються для тренувань військових з ампутаціями кінцівок та осіб, які користуються кріслом колісним.

У спортзалі є можливість займатися самостійно або з реабілітологом.

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Безоплатні заняття зі спеціалістом доступні за попереднім записом за номером: 0800-300-633.

Спортзал розташовано у просторі «Київ Мілітарі Хаб» за адресою: вул. Бастіонна, 11.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

В Україні випустили серіал про коректну комунікацію з людьми із бойовим досвідом

Опубліковано

В Україні випустили серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» про коректну комунікацію з військовими і ветеранами, зокрема з тими, хто отримав інвалідність та був у полоні.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Серіал допоможе зрозуміти почуття, які переживають люди після повернення додому, навчить правильно спілкуватися з ними й вислуховувати тих, кому потрібно виговоритися. Його герої – військовослужбовці. Вони діляться своїм досвідом комунікації з цивільними.

«Герой одного з епізодів – Данило Кравець, звільнений з полону військовослужбовець. Він максимально відкритий у питаннях війни й може говорити про пережите, якщо його запитають. При цьому чоловік наголошує, що для когось лише згадка про полон може травмувати, тому важливо вміти будувати правильну комунікацію», – зазначили у Мінреінтеграції.

Читайте також: Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

У серіалі 11 епізодів. У них розглядаються основи коректного, етичного та емпатичного спілкування в різних ситуаціях. Також порушуються питання підтримки ветеранів і ветеранок та сприяння їхній інтеграції в суспільство.

Освітній серіал створений за ініціативи Мінцифри у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської, за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету міністрів, громадської організації «Безбар’єрність» та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів», для платформи «Дія.Освіта».

Серіал можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, фільм “Ми, наші улюбленці та війна” Антона Птушкіна вже можна подивитись на Megogo.

Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Читати далі

Суспільство

Цифровізація освіти: у Мінцифри розповіли про розвиток цифрових навичок

Опубліковано

Мінцифра та EdCamp Ukraine спільно працюватимуть над удосконаленням інформаційно-навчального середовища системи освіти.

У Міністерстві цифрової трансформації України повідомляють, що підписали меморандум з EdCamp Ukraine про співпрацю у сфері цифровізації системи освіти. Мета меморандуму — посилити співпрацю в розвитку цифрових навичок, цифрових інновацій, розбудови якісного навчального середовища та надолуження освітніх втрат і розривів. 

«Освіта — один із наших головних пріоритетів. Адже ми повинні боротися за людський капітал, наздоганяти світ, створювати найкращі умови для розвитку та навчання українців. Зокрема, реанімували реформу НУШ та створили концепцію перетворення старих радянських шкіл на сучасні простори, впроваджуємо нові технології та вбиваємо зайву бюрократію для батьків і вчителів, трансформуємо профтехи та запускаємо реформу фінансування вищої освіти. Продовжуємо впроваджувати цифрові інструменти, які трансформують систему освіти й дають більше можливостей для розвитку як дітей, так і вчителів», – говорить Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Читайте також: “Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Мінцифра та EdCamp Ukraine спільно працюватимуть над удосконаленням інформаційно-навчального середовища системи освіти, дистанційного навчання й підвищення кваліфікації, проведенням регіональних, національних та міжнародних конференцій для вчителів у форматі EdCamp та інших подій.

«Для нас честь — підписати цей меморандум, оскільки наша організація багато докладається до цифрової трансформації сфери освіти. Зокрема, у 2021 році ми запустили національну платформу можливостей підвищення кваліфікації EdWay. Ми співпрацюємо з такими гігантами у галузі IT, як HP, Lenovo, Intel, Microsoft та інші. Проводимо підвищення кваліфікації інформаційно-цифрової компетентності вчительства. Тож ми дуже раді, що змогли формалізувати наші стосунки», — зазначає Олександр Елькін, голова Ради ГО «ЕдКемп Україна». 

Під час підписання меморандуму обговорили наслідки ковіду та повномасштабної війни для освіти. Визначили проблеми, які треба вирішувати вже сьогодні, щоб у майбутньому діти мали можливість повноцінно обирати професійний шлях. 

Також команда EdCamp Ukraine з профільними державними інституціями презентувала вибрані результати України в дослідженні соціально-емоційних навичок (ДоСЕН) та національну онлайн-платформу ПОВІР. Це безоплатне середовище для учениць і учнів і їхніх батьків для зростання та навчання учнів середньої й старшої школи. Платформа допоможе покращити знання з української та англійської мов,  математики, а також розвинути софт-скіли. Скоро перші 2 000 учнів і учениць почнуть безоплатно навчатися з ПОВІР. Далі проєкт масштабуватиметься. 

Нагадаємо, раніше ми готували матеріал, про те, яким бачили Великдень наші художники? Свято очима п’яти українських митців.

Фото: Мінцифри

Читати далі