Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

Опубліковано

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Суспільство

У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

Опубліковано

На проспекті Академіка Палладіна, неподалік від станції метро “Академмістечко”, триває розбирання масштабних торгових павільйонів, які відомі як МАФи.

Про це повідомляє Департамент територіального контролю Києва.  

фото: Департамент територіального контролю Києва

Фахівці КП “Київблагоустрій” активно проводять процес демонтажу близько 150 малих архітектурних форм (МАФів) на вулиці.

Раніше місцеві мешканці надсилали скарги, вказуючи на те, що ці об’єкти ускладнюють рух та займають значну частину громадського простору. Представники департаменту пояснюють, що додатковою причиною для демонтажу є відсутність дозвільних документів у власників МАФів, а також завершення терміну дії їхніх договорів.

фото: Департамент територіального контролю Києва

Читати також: У Києві оцифрували фасад садиби Терещенків: як він виглядає

Раніше, у квітні 2024 року розпочався масштабний процес демонтажу тимчасових споруд на проспекті Володимира Івасюка на Оболоні. Зокрема, там знесли 50 малих архітектурних форм (МАФів), і на їхньому місці збудувати тротуари й велодоріжки.

Нагадаємо, що в Київські школи можна буде подавати документи онлайн.

Фото: Департамент територіального контролю Києва

Читати далі

Суспільство

У Баку відбудеться благодійний фестиваль-ярмарок «Веснянка»

Опубліковано

У столиці Азербайджану 4 травня проведуть другий благодійний весняний фестиваль-ярмарок українсько-азербайджанської культури «Vesnyanka».

Про це повідомляє “Спілка українок в Азербайджані”.

«На нашому II фестивалі-ярмарку азербайджано-української культури «Vesnyanka» будуть проходити чисельні майстер-класи для дітей. А може й для дорослих, тому що наші викладачі-майстрині, як завжди, приготували для вас дещо особливе. Можемо натякнути, але повністю розкривати секрет не будемо, збережемо інтригу», – йдеться в дописі.

Читайте також: Відновлення через спорт: як лучництво допомагає ветеранам у Харкові

Культурний захід відбудеться у суботу о 12:00-20:00 за адресою: Passage 1901, 12 Nigar Rəfibəyli.

Нагадаємо, Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Спілка українок в Азербайджані

Читати далі

Суспільство

Буде страшно! 10 книжок від українських авторів, які вас точно налякають

Опубліковано

Загадковість і небезпека загробного життя завжди вабили людей, відтіняючи невідому темряву містичними пристрастями та жахливими сюжетами. Жанр горрору поступово закорінюється в українській літературі, розкриваючи свою власну відмінність та багатство.

Твори українських авторів, будь то романи, збірки оповідань чи журнальні публікації, пропонують читачам захоплюючі історії з елементами жахів, психологічних трилерів та містичних загадок.

Редакція ШоТам зробила добірку, яка наповнена як нішевими позиціями, так і відомими на всю Україну творами.

“Краще не читай” Катерина Орловська

Опис:
Родина, яка втратила свій дім, знаходить пристановище на хуторі під Києвом, серед безмежних фруктових садів. Здавалося б, звичайний будинок, але він приховує багато таємниць. Для доньки настав час швидко вирости. Матері доведеться зіткнутися зі своїм страхом перед смертю, який обурюється нав’язливо.

Але найбільше випробування чекає на батька, письменника, що завжди вважав себе неудачником. Тепер він має можливість нарешті стати визначним автором, але якою ціною прийдеться заплатити за цей дар долі? Це історія пошуку опори у втраті всього. Про травму, яка ховається під маскою, поки не розкриється у момент найбільшої вразливості. Про мистецтво та про жертви, які можна зробити заради нього.

Про авторку:
Українська письменниця, яка працює у жанрі жахів, також є літературознавицею та блогеркою. Вона віддає перевагу блуканню лісами та вивченню міфології. Свої перші страшилки написала ще у третьому класі і відтоді не може зупинитися. Захистивши магістерську роботу на тему творчості Стівена Кінґа, вона сподівається, що одного разу випаде нагода поспілкуватися з ним про жахи.

“Дитяча книга” Оксана Вєліт

Опис:
Є певна іронія в тому, що діти часто зазнають досвіду, про який не можна писати у дитячих книжках. Тому збірка, яку ви тримаєте в руках, призначена тільки для дорослих. Вона нагадає про темні сторони дитинства та розповість жахливу казку про Чарівний Потяг, на квиток на який мріє кожна дитина.

“Химороди” Володимир Кузнецов

Опис:
Химороди – то дванадцять історій від похмурого минулого до химерного майбутнього. Сповиті чарами Карпати та охоплений чумою 1630-х Мілан, травень 1945-го у Берліні та Шанхай часів індустріального апокаліпсису в недалекому пост-кіберпанк майбутньому. Розорена Тридцятирічною війною Німеччина та потойбічне українське полісся часів Сагайдачного.

Про автора:
Володимир Кузнєцов, відомий своєю лавкрафтіанською космооперою “Закоłот: Невимовні культи” та темним фентезі “Вогневир”, тут відкривається як автор історичного горору. Його чекає жахливе переплетення реальних імен, місць та фактів з химерами потойбіччя.

“Тіло ТМ” Вікторія Гранецька

Опис:
У 2033 році настане альтернативний світ недалекого майбутнього, де люди перестануть старіти і померати від хвороб завдяки технології “трансплантації” свідомості. Цей світ буде належати всемогутній медичній корпорації “ТІЛО™”, що пропонує обраним вічне життя шляхом завантаження їхніх душ у молоді тіла. Це буде світ, де ви зможете бути щасливими й молодими за прийнятну ціну, або ж стати упослідженими боржниками системи, які стануть постачальниками біоматеріалу для корпорації.

Про авторку:
Вікторія Гранецька – письменниця, авторка чотирьох романів, збірки неримованих поезій “Спротив речей” та концептуальної книги оповідань “Reality Show/Magic Show”. Окремі оповідання перекладені англійською мовою, вірші – польською. Лавреатка літературного конкурсу “Коронація слова”, поетичного фестивалю “Підкова Пегаса”, літературно-мистецької премії ім. М. Коцюбинського.

“Марко Проклятий” Олекса Стороженко

Опис:
За страшні гріхи козака Марка його мати та батько прокляли його на вічне поневіряння, і тепер він блукає по світу в муках, не приймаючи ні землі, ні пекла. Цей містичний сюжет майстерно поєднує історичне минуле з фантастичними переказами запорозької старовини, захоплюючи та заставляючи читача замислюватися. Автор легко вводить нас у таємниче минуле Марка, який несе у торбі за плечима свою важку, неспокійну совість. Повість заставляє сучасного читача задуматися над життям людини та її долею. У збірку також увійшли оповідання О. Стороженка.

Про автора:
Олекса Стороженко (1805-1874) – український письменник, антрополог, етнограф і драматург, що за професією був слідчим-криміналістом та військовим. Він почав писати у 1850-х роках, а його твори часто ґрунтуються на українському фольклорі та подіях з життя українських селян. Ще за життя автора окремі його твори були перекладені німецькою та сербсько-хорватською мовами, а також виставлені в театрах.

“Я бачу, вас цікавить пітьма” Ілларіон Павлюк

Опис:
Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють у віддалене селище Буськів Сад як консультанта. Там, взимку, під час ночі, зникла маленька дівчинка. А ще у цьому селищі живе Звір – серійний маніяк, убивств якого місцеві мешканці вважають за краще не помічати…

У цьому проклятому селищі, де всі живуть по колу і не терплять свого життя, розслідування неперервно натикається на тупик. Андрій вірить, що загублена дівчинка, незважаючи на усе, жива, і він знайде її. Проте нікому, крім нього, це не здається важливим.

Про автора:
Майбутній автор кількох книг народився у Скадовську на Херсонщині, проживав на Луганщині, де у 2001 році закінчив навчання в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на факультеті журналістики. У 2015 році в складі добробату брав участь у війні на Сході України.

“Потойбічник” Сергій Гайдай

Опис:
Одного разу до села Ягудки, розташованого між величними князівствами Терни та широким лісостепом Вольничі, прибув мандрівник на ім’я Сірко. Селяни здавалося, чекали саме його, адже в їхніх краях творилося щось дивне, на що ніхто не мав ради. Неспокійні духи, кровожерливі сутності та інші небезпечні химери – це для Сірка була звична справа. Проте, не цього разу.

Журнал “Бабай”

Опис:
“Бабай” – це проєкт, присвячений “темному” мистецтву, що охоплює жахи, трилер, нуар, дарк-фентезі, міфологію, криваві історії та містику. В цьому фензіні зібрана різноманітна жанрова інформація: про кіно, авторів, “живі” поховання, а також моторошні оповідання, комікси і турнір найяскравіших серійних вбивць. Все це оформлено атмосферно.

“Бабай: Перший кошмар”

Опис:
Забудьте всі стереотипи, які ви чули про Бабая. Він – це розумне, безжальне і небезпечне створіння, яке не турбують компроміси. Якщо він обрав вас як свою мішень, навіть ковдра не збереже вас від його впливу. Він не має одного обличчя, що робить його втіленням страху.

Автори, чиї твори ви читаєте в цій збірці, мають одну мету – подолати ваш страх і довести, що зло існує лише на сторінках книги. Однак, читаючи, не забувайте часом озирнутися за плече: можливо, хтось стоїть позаду вас?

“Танці з кістками” Андрій Сем’янків

Опис:
Ця історія здається простою на перший погляд: патологоанатом Северин не визнають на роботі, йому платять мало, особисте життя руйнується, і самооцінка на мінімумі. Він знаходиться практично на дні, тому він відразу ж зловживає можливістю підзаробити. Пропозиція не легальна, але вона обіцяє йому забезпечене життя. Северин має взяти щось невеличке в уже мертвих людей, що їм не потрібно. Поки що вони мертві, поки що це невеличка дрібниця.

З кожним новим кроком і прийнятим рішенням патологоанатом змінюється: від зневаженого чоловіка на межі алкоголізму він перетворюється на впевнену особистість, а потім і на безпринципного і безжалісного. Скоївши один злочин, він легше вчиняє інші, і так далі. Те, що вчора було неприпустимим, стає для нього новою нормою. Чи зможе він зупинитися, і наскільки далеко зможе піти – це питання, на яке треба буде відповісти.

Про автора:
Лікар, автор блогу MED GOblin та бестселера “Медицина доказова і не дуже”, Андрій, має за плечима понад 14 років роботи в анестезіології та інтенсивній терапії. Окрім медичної практики, він брав участь у міжнародних клінічних дослідженнях та навчав як цивільних, так і військових медиків.



Читати далі