Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
2775649175033081 rezal6mqsx 1532687073 fjuwg 559 e1560862525226 2775649175033081 rezal6mqsx 1532687073 fjuwg 559 e1560862525226

Економіка

З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Опубліковано

Із Чорноморська, що під під Одесою, в італійське місто Барі можуть запустити поромну переправу. Про це повідомляє сайт Пасажирський транспорт.

Що у планах?

Питання відкриття такого регулярного морського сполучення обговорювалося під час робочого візиту делегації українського уряду до Італії. Про плани запуску поромної переправи Чорноморськ – Барі повідомив заступник Міністра інфраструктури України Віктор Довгань.

За словами Довганя, обговорювали актуальні питання співробітництва України та Італії в галузі транспорту. Серед ключових питань – налагодження регулярного морського сполучення (поромної переправи) Чорноморськ – Барі, а також надання Італією додаткових квот на автомобільні перевезення з України.

Читайте також: Україна завершує будівництво поромної переправи через Дунай до Румунії

Як зазначається, збільшення обсягу економічного співробітництва з Італією вимагає налагодження ефективних транспортних комунікацій, а нинішня квота універсальних транспортних дозволів Італії (без залізничних платформ) на 2019 рік становить 14,5 тис. одиниць, що не цілком відповідає потребі українських перевізників. У нових домовленостях ідеться про додаткові 1300 дозволів, які передадуть Мінінфраструктури восени 2019 року.

Що варто знати про Барі?

Барі (Bari)  — приморське місто в Південній Італії, центр однойменної провінції. Це один з найбільш значущих міст регіону поряд з Неаполем, великий туристичний і економічний центр, морський порт. Барі, як і багато італійських міст, має багату, довгу історію, тому тут багато старовинних пам’яток, пам’яток архітектури. Порт міста є найбільшим пасажирським портом Адріатичного моря.

Місто Барі розташоване на узбережжі Адріатичного моря між містами Джовінаццо — на півночі, і Мола-ді-Барі — на півдні в центрі великої рівнини. Хоча деякі схили досягають 131 метр над рівнем моря.

Клімат — середземноморський, з м’якою зимою і жарким, сухим літом. Пляжі міста Барі це окремий спектр розваг. Окрім купання в морських водах, на пляжі можна підібрати для себе будь-який вид відпочинку. Це і всілякі спортивні і дитячі майданчики, затишні прибережні кав’ярні і багато іншого.

Барі дуже відоме в релігійному середовищі — тут спочивають мощі святого Миколая Чудотворця, що зробило його одним з центрів православної церкви в Європі.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: