Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Опубліковано

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто пишуть подружжю з пропозиціями співпраці — усе це колись було лише мрією Софії, яка дуже хотіла стати блогеркою, знімати цікаві відео та заробляти цим на життя. 

Цінності, які вона показує у власному блозі в Instagram, відгукуються 65 000 читачів. Жінка переконує, що «можна бути ким завгодно, і місце зовсім не визначає людину як особистість і не каже, як їй жити».

Для ШоТам Софія Крупа розповідає про село як місце заземлення, «сучасне життя в селі без городів і з роботою в тіктоках» та головне правило соцмереж — бути собою.

Життя в Києві та диплом про ДНК коропа

Софія виросла в багатоповерхівці в Тернополі. З дитинства її мама завжди говорила, що потрібно гарно вчитися та переїжджати до Києва, адже там більше можливостей. Тому Софія росла та вважала, що на неї чекають грандіозні можливості в житті, але за межами рідної Тернопільщини. 

Після школи вона вступила в Національний авіаційний університет у Києві, хоча завжди хотіла бути актрисою чи режисеркою, бо творчі професії приваблювали найбільше. Та все ж Софія мала математичний склад розуму, багато вчила хімію та фізику й захистила дипломну роботу про генетичну структуру ДНК коропа.

Софія Крупа в окулярах посміхається

Софії завжди подобалися стильні та яскраві речі. Фото з соцмереж Софії

«Це було дуже круто, що я вступила, хоча жодного разу з першого дня навчання не пов’язувала своє життя зі спеціальністю. Але саме в університеті я долучилася до культурної студентської діяльності — фестивалів, КВК і виступів. Саме там я себе знайшла», — каже Софія.

Згодом дівчина працювала аніматоркою, продавчинею, хотіла організовувати заходи. Тоді вона ще не знала про блогерство, але мріяла, аби придумали таку професію, щоб можна було говорити на камеру все, що хочеш, писати історії та працювати на себе самостійно, без команди. 

Акторська душа, яка ніколи не соромилася знімати крінжу

З часом Софія таки вирішила стати блогеркою, але спершу хотіла заробити гроші. Десять років тому вона одружилася з Андрієм, який переїхав до неї в Київ з Тернопільщини. Згодом у них народилася дитина, тому Андрій багато працював на декількох роботах, а Софія пішла в декрет. 

Тоді жінку гнітила не відсутність реалізації, а те, що вона не розуміла, ким вийде з декрету. В чаті однієї з соцмереж Софія побачила, як мами малих дітей в’яжуть речі. Вирішила спробувати й сама — прокидалася о шостій ранку, коли донька ще спала, та в’язала шапочки. 

Софія Крупа в кардигані на городі

Софія в кардигані, який в’язала сама більше 20 годин. Фото надала Софія Крупа

Так Софія вийшла в декрет на роботу, як жартує сама. Вона вивчала інформацію з YouTube, продавала речі в Instagram і мріяла, що заробить кошти, а потім вкладатиме їх у блог. Чоловік у всьому підтримував, тому справа пішла.

Коли жінка в’язала речі, то розуміла: аби їх продавати, має бути гарна картинка. Тому часто Софія ходила на якісь заходи про в’язання, виставки пряжі, робила фото, аби було враження «професійної тьоті, яка цим усім цікавиться». 

Креативна фотосесія. Софія Крупа з цибулею на голові на фоні килима

Софії завжди подобалося вигадувати креативні ідеї для фотосесій. Фото надала Софія Крупа

«Моя акторська душа завжди хотіла проявитися. Я постійно знімала якусь крінжу, але мені ніколи не було соромно», — каже блогерка. 

Студія зйомок на балконі з телефоном у кредит

Гарна картинка спрацювала — з’явилися клієнти. А ще Софія надсилала речі блогерам за бартером. З часом жінка зрозуміла, що це приносить малий прибуток, тому з чоловіком створила магазин аксесуарів в Instagram.

«Ми жили на зйомній квартирі та зробили собі на балконі знімальний павільйон: попросили власницю пофарбувати одну стіну в білий колір і робили там фото. Телефон, на який фотографували, взяли в кредит. Через дорогу від нашого будинку була парковка, де ми робили фото в повний зріст», — розповідає Софія Крупа.

​​

Софія з аксесуарами з власного магазину. Фото з соцмереж Софії

Далі вона вирішила вести власний блог і там ділитися, що можна з мінімальними вкладеннями розпочати свій бізнес. Першу партію заколок закупили на 500 гривень. Софія каже, що тоді не делегувала нікому роботу — все в’язала та закупляла сама, аналізуючи ринок і те, що зараз цікаво клієнтам. 

Згадуючи ті роки, Софія тепер каже. що тоді було дуже загострене відчуття радості від своїх перемог. Вони з чоловіком і досі пам’ятають, як під час прогулянки просто купили дитині взуття, на яке не відкладали, а просто захотіли й придбали. 

«А ще я так раділа, коли ми купили перше авто “кадік”, ділилася цим з читачами, хоча в багатьох уже було “порше”», — пригадує Софія.

Село як місце, де можна заземлитися

З Києва, який кишів можливостями, на початку пандемії сім’я Круп виїхала в село на Тернопільщині — до батьків Андрія. Їм було нудно сидіти у квартирі, у дитини почався дерматит, а ще поряд горіли ліси, тому місто було задимлене. Друг Андрія забрав їх та речі, але Софія себе переконувала, що це ненадовго — лише на кілька тижнів.

Софія Крупа в платті у дворі свого приватного будинку

Одне з перших фото після переїзду в село. Фото з соцмереж Софії

З квітня до осені жінка мріяла повернутися до Києва, але згодом вирішила залишитись у селі. «Тоді я просто змінила своє мислення та вирішила, що зможу переїхати будь-коли і будь-куди — головне цього захотіти», — каже Софія.

Коли подружжя переїхало, стрімко почав розвиватися блог і магазин. Софія усвідомила, що може реалізуватися будь-де, а ще маленька донька Поліна вже не хотіла повертатися до міста. Тоді вони купили власний будинок у селі та переїхали від батьків.

«З часом я зрозуміла, що ця ідея їхати в місто за можливостями була не моєю — в мені говорили мамині стереотипи. В неї було складне життя в селі з роботою, тому вона не хотіла такого для мене», — думає блогерка.

​​

Світлина з допису-знайомства в блозі Софії. Фото надала героїня

У батьків чоловіка Софія побачила зовсім інше село — з прогресивною молоддю та людьми, які не працюють щодня тяжко в полі. «А ще мені дуже подобалося під час роботи, коли мозок уже був напружений, просто виходити на вулицю та заземлятися. Це дуже круто — бігати в шаленому темпі, але тепер мені дуже подобається сповільнений ритм у селі», — розповідає жінка.

Бути тим, ким хочеш, там, де хочеш

Софія вважає, що з часом в її житті все може змінитися, але головне її кредо незмінне — бути тим, ким хочеш, там, де хочеш. «Мене дуже дратує, коли селян показують якимись чорноробами чи недолугими. Я таким село не бачу, воно для мене не таке. Мені так подобаються навіть уламки цегли чи розкидані дрова на подвір’ї. Я вважаю, що можна бути ким завгодно, і місце зовсім не визначає людину як особистість, і як їй жити», — розмірковує Софія Крупа.

Креативна фотосесія. Софія Крупа сидить на землі в платті і шкарпетках.

Фото з допису про страх змін і думку інших. Фото надала Софія Крупа

Блогерка ділиться, що з досвідом прийшла співпраця з відомими брендами. «У блозі я завжди проявляла себе так, як хотіла, аби мене бачили інші. Тому щиро говорила, що маю за мету співпрацювати з відомими брендами та робити їм контент. Я показувала те, як роблю контент, і бренди самі до мене прийшли. Тепер я позиціоную себе як контентмейкерка», — розповідає вона.

А ще ділиться, що рекламодавці та бренди завжди цікавляться автентичними людьми, які не схожі на інших. Софія показує себе справжньою, а ще знає, що можна продати та що буде цікаво людям.

Разом з чоловіком Андрієм Софія створює контент для бренду кави Minelly з Ірпеня, виробника настільних ігор Memogames, школи швидкочитання Kвікі, а також Нової пошти та Розетки. Зараз по рекламу звертаються дуже часто, проте фізично їй усе встигнути неможливо.

Харизматична контентмейкерка з тіктоку

Софія каже, що за кілька років різних спроб розуміє, що хоче працювати тільки з контентом, бо це її надихає. Також, зокрема, тому, що зараз такий час, коли купують харизму та креатив. Але ця робота залежить від натхнення. Якщо воно є, Софія постійно записує свої ідеї, а згодом з чоловіком вираховує технічну частину — прописує сценарій, розраховує час для реплік, налаштовує кадр. Навіть креатив потрібно будувати за певними правилами.

Якщо натхнення нема, то Софія дає собі кілька днів для відпочинку, гуляє, і потім у неї з’являються нові ідеї. А ще допомагають надивленість і начитаність. Над контентом Софія працює спільно з чоловіком — вони разом вигадують ідеї та доповнюють одне одного.

Креативна фотосесія. Софія Крупа з   величезними соняшниками

Світлина з мотиваційного відео про те, що все можна змінити, де Софія замість бур’янів садить квіти. Фото надала Софія Крупа 

Зараз жінка розпочала експеримент — протягом 30 днів щодня знімає креативні рілси, аби перевірити, чи можуть так прийти нові читачі й чи можна здобути практику, щоб потім поділитися нею з іншими людьми. «Я хочу показати, що блогери, які несуть класну ідею в люди, можуть знайти своїх читачів таким органічним способом», — розповідає блогерка.

Своїх читачів і блог Софія вважає результатом своєї наполегливої праці та продуманого маркетингу. Навіть коли тільки переїхала в село, то була певна, що магазин аксесуарів в Instagram стане тут хітом, адже все, чого хочеться, можна досягти, але варто багато працювати.

«Пишаюся тим, що ніколи собі не зраджувала»

Софія каже, що минулого року відчула, що вже не є тією, якою її звикли бачити читачі, тому закрила магазин, пішла в терапію та зрозуміла потужну силу особистого бренду. Вона відчула, що люди підуть за нею, чим би вона не займалася.

«А ще я дуже люблю жити у своєму темпі, не звертаючи увагу на успішний успіх інших. Я стійка лише у власних поглядах. Також мені дуже подобається моя класна сім’я й те, що діти ростуть на моїх очах, адже я працюю вдома. Я переконана, що можна реалізуватися, навіть не зраджуючи своїм принципам», — розповідає контентмейкерка.

Родина. Діти та чоловік в полі.

Софія з чоловіком Андрієм, донькою Поліною та сином Данилом. Фото з соцмереж Софії

Блогерка ділиться, що ніколи не чула осуду від інших щодо своєї роботи, блогу чи творчості. «Я сприймаю своє рішення як правильне, і якщо я щось обрала, то це моє, і ніхто мене в цьому не похитне», — каже Софія.

Блогерка пам’ятає кожне своє відео, яке набирало велику кількість переглядів і спричиняло багато обговорень. Вона жартує, що може продавати досвід, який дали ці відео, на інфокурсах. Перший ролик був у ті часи, коли родина лише переїхала в село. Це була реклама власного магазину, яка принесла багато читачів.

Інше відео Софія зняла на початку повномасштабної війни, де зібрала уривки про те, чим зараз займаються її підписники. Тоді до неї на сторінку прийшли більше 4 тисяч читачів. Після відео про те, що жінка може бути різною, також прийшли нові підписники, а Софія зрозуміла, що хоче говорити й на важливі соціальні теми. 

Минулого року блогерка зняла ролик про картоплинку й унікальність та остаточно переконалася, що хоче, аби її асоціювали не тільки зі смішними відео, але й із серйозними речами. Тому, наприклад, вона розповідала своїй аудиторії про адаптивний одяг для військових від волонтерів «Швейна рота» та часто поширює збори для військових, адже вірить у своїх свідомих підписників і знає, що ті завжди підтримають.

Креативна фотосесія. Софія в кукурудзі з ноутбуком.

«Можна бути ким завгодно будь-де». Фото з соцмереж Софії Крупи

Софія каже, що обожнює реалізовувати свої задуми. Іноді їй навіть здається, що ідей більше, ніж можливості їх реалізувати, тому жартує, що продаватиме їх. 

«Я дуже пишаюся тим, що ніколи собі не зраджувала. Ніколи не було людини, яка вірила в мене більше, ніж я сама. Я завжди вірила у свою ідею, в те, що зможу заробляти гроші та стану блогеркою. Я завжди була впевнена у своїй унікальності, й навіть світ Instagram це не зламав», — підсумовує Софія Крупа.

Суспільство

Вийшов документальний фільм про подорож містами України, які постраждали від російської агресії

Опубліковано

На YouTube з’явився документальний фільм, присвячений ініціативі Music Ambassadors Tour 2024, яка збирає разом впливових представників європейської музичної індустрії. В березні 2024 року 12 учасників відвідали Україну, включаючи Київ, Бородянку, Ірпінь, Київський інститут реабілітації та Чернігів, де провели дві професійні панельні дискусії.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Серед гостей були засновники та директори великих європейських фестивалів, рок-музиканти, британські музичні журналісти та інші діячі, які відвідали різні культурні об’єкти та зустрілися з місцевими жителями, щоб дізнатися більше про життя в Україні в умовах війни.

Читати також: В Україні проведуть дитячий табір для вивчення штучного інтелекту

Головною метою проєкту є підтримка України у важкий час та залучення міжнародної уваги до подій, що відбуваються на її території. Учасники відзначили мужність та рішучість українців, а також висловили надію на майбутнє країни.

Це не перша подібна ініціатива: у 2022 році Україну в рамках проекту відвідали культурні діячі, що також долучились до підтримки та розуміння ситуації в країні.

Нагадаємо, що грант для мицтів на 10 000 євро: як отримати фінансування та менторство.

Фото: Суспільне.Культура.

Читати далі

Суспільство

В Україні зафіксували рідкісне атмосферне явище – льодові хмари: фото

Опубліковано

Над містом Ківерці на Волині з’явилися рідкісні сріблясті хмари, що є вражаючим природним явищем. Ці хмари, відомі також як сутінкові, можна спостерігати в кінці першого літнього місяця, приблизно через 30 хвилин після заходу сонця.

Про це повідомив підписник із telegram-каналом ua_meteo.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари особливі своєю висотою, формуючись на атмосферних рубежах приблизно на висоті 80 км над поверхнею Землі. Їхня неповторна краса і виблискуючі відтінки надають нічному небу особливий магічний вигляд.

фото: ua_meteo

Читати також: У Києві облаштують простори памʼяті для вшанування військових в усіх районах міста

Це явище доступне для спостереження всім мешканцям планети, і фотографії з Волині, зроблені аматорами, стали предметом захоплення в соціальних мережах та телеграм-каналах, присвячених метеорології.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари є одними з найвищих із відомих видів хмар, і їхня надзвичайна краса заворожує всіх, хто має щастя побачити це диво природи.

Нагадаємо, що в Україні зросла зарплатня на 22.5%: хто більше заробляє.

Фото: ua_meteo.

Читати далі

Суспільство

Міноборони підтримує збільшення терміну оновлення даних у ТЦК

Опубліковано

Міністерство оборони підтримує ініціативу щодо продовження терміну оновлення даних військового обліку на ще 3 місяці.

Про це повідомив співавтор проєкту закону Володимир Ар’єв.

За словами депутата, в Мінобороні підтримують законопроєкт, який передбачає подовження терміну оновлення даних в ТЦК (Технічний Центр Контролю) на 90 днів. Він також зауважив, що вже є співавтором цього законопроєкту і закликає своїх колег у парламенті розглянути його якомога швидше.

Читати також: Нацбанк випустив колекційну монету, присвячену військовим медикам

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що необхідність подовження терміну обумовлена потребою у зборі актуальних військово-облікових даних. У разі прийняття цього документу строк для оновлення військових даних та постановки на військовий облік збільшиться зі 60 до 150 днів.

Нагадаємо, що у Києві зʼявиться бомбосховище за 300 млн. грн.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: