Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Харкові волонтери відкрили безкоштовну школу будівельників

Опубліковано

Волонтери у Харкові відкрили безкоштовну експрес-школу будівельників.

Про це пише Накипіло.

Проєкт заснував Харківський підрозділ «Добробату». Це добровольчий будівельний підрозділ, який допомагає відновлювати пошкоджені оселі й об’єкти соціальної сфери (перекрити зруйнований дах, забити вікна, підмурувати стіни тощо).

Про школу будівельників

У школі планують навчати людей за дев’ятьма напрямками.

Зокрема монтажників світлопрозорих конструкцій, плиточників, мулярів, монтажників фасадних систем, малярів-штукатурів, покрівельників, гіпсокартонників і монтажників підвісних систем.

Навчання проходить офлайн у Харкові та триває три-чотири тижні залежно від обраної спеціальності. З матеріалами, необхідними для навчання (наприклад, із зразками вікон і плитки), частково допомагає бізнес. Нині волонтери шукають партнерів, які готові надати матеріали для інших напрямків школи.

Читайте такожПід обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині

Крім фахових консультацій, курси включають модулі:

  • з домедичної допомоги, мінної небезпеки,
  • психології (комунікація в колективі, із замовниками та підрядниками),
  • фінансової грамотності (навіщо реєструвати ФОП, які є держпрограми для підприємців тощо).

«Наше завдання — не просто навчити людину, дати їй якусь спеціальність. Під час навчання ми прагнемо надати розуміння, що патріотизм першочергово розвивається через бажання допомогти державі, своїм близьким. А це й про сплату податків, і про те, щоби своїми вміннями долучатися як волонтери», — наголошує керівник Харківського підрозділу «Добробату» Павло Філіппенко.

Як почати навчання у школі

Школа стартувала 11 грудня із групою монтажників фасадних систем. До завершення курсу ці студенти відпрацювали навички. Вони з іншими волонтерами відновлювали лікарню в Помірках у Харкові, яку російські війська обстріляли 29 грудня.

Волонтери готові навчати людей з інших населених пунктів. За потреби, студентів на час курсу забезпечать житлом та харчуванням у Харкові. Наразі школа набирає групи на два напрямки.

Навчання монтажників вікон і дверей стартує з 22 січня, а плиточників — від 29 січня.

Подати заявку до експрес-школи будівельників у Харкові можна за посиланням. Телефон: 066 147 4305 (куратор програми Андрій Подпанюк).

Нагадаємо, показали будівництво першої «підземної школи» в Харкові.

Також ми розповідали, що волонтери «Добробату» відновили будинок родині з Ірпеня.

Фото: nakipelo.ua.

Суспільство

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги

Опубліковано

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифровізації у новому правительстві Дональда Туска Кшиштоф Гавковський повідомив, що Польща активно співпрацює з Україною у сфері надання цифрових послуг.

Про це інформує Хвиля.

Так, одним із напрямів співробітництва, що увійшли до підписаного меморандуму з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, є розміщення в Польщі датацентрів українських відомств.

При цьому видання зазначило, що Гавковський не сказав, які реєстри зберігатимуться у Польщі. Тим часом у Мінцифрі зазначили, що там функціонує датацентр Державної податкової служби України, який сусідня держава збудувала на пільгових умовах.

Також на території Польщі є резервний центр обробки даних щодо розміщення систем Міністерства юстиції України.

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

Крім того, принесла плоди українсько-польська співпраця за погодженням роботи додатків “Дія” та mObywatel. Завдяки “Дії” українці мають автоматичне підтвердження легальності перебування у Польщі. Вона також збільшує можливість їхнього пересування у Європейському Союзі, оскільки визнається у всіх країнах блоку.

До того ж у травні набудуть чинності зміни до законодавства Євросоюзу щодо eIDAS (електронна ідентифікація та довірчі послуги), що зможе вивести польсько-українську співпрацю у цьому сегменті на новий рівень.

До того ж польське міністерство, як і українське, кілька років працює над своїм додатком. Зокрема, у липні 2023 року вийшов mObywatel 2.0, який прирівняв польський Digital ID до пластикових карток. “єДокумент” у “Дія” має таку саму силу в Україні. Таким чином, “Дія” і mObywatel можна сприймати як брата і сестру.

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ

Опубліковано

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям Київського політехнічного інституту. Стела знаходиться на території вишу, роботи з її реставрації розпочались ще в серпні 2022 року, втім, на певний час припинялись.

Про це розповіли на сторінці спільноти Солом’янського району “LOS SOLOMAS”.

У Києві декомунізували стелу героїв КПІ: зняли радянську символіку, перефарбували та відредагували напис-присвяту

Читайте також: До Європейської кіноакадемії увійшли 24 українці

Зі стели зняли радянський герб і розмістили герб КПІ, перефарбували та відредагували напис-присвяту: “Київським політехнікам: студентам, викладачам, працівникам, полеглим в боях за волю України на фронтах Другої світової війни 1939-1945 років”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив нову пам’ятну монету “День Європи”.

Фото: “LOS SOLOMAS”

Читати далі

Суспільство

На кордоні з Румунією запрацювала єЧерга для автобусів: у чому особливість

Опубліковано

На кордоні з Румунією пасажирським перевізникам буде доступна можливість обирати час перетину кордону. Для цього у рамках послуги єЧерга міжнародні перевізники зможуть обирати час перетину кордону для автобусу. Йдеться як про регулярні, так і нерегулярні маршрути.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

З 10 травня послуга реєстрація на конкретний час перетину кордону відповідно до розкладу руху стане доступною на чотирьох пунктах пропуску з Румунією. А саме: «Дякове – Халмеу», «Красноїльск – Вікову де Сус», «Дяківці – Раковець», «Орлівка – Ісакча».

Читайте також: На українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів: що треба знати перевізникам

Реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом» для вказаних пунктів пропуску починається з 10 травня о 12:00. Безпосередньо рух автобусів за новим записом стартує 11 травня о 12:00.

Нагадаємо, українці можуть «купити» страховий стаж.

Фото: Мінвідновлення

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 день тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: