Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/bP3_WpB-gbE?si=Zi-x5QezMg-pp2bTSSSSSS

Суспільство

Переселенка з Краматорська через доньчину алергію відкрила кондитерську та робить крафтовий шоколад (ВІДЕО)

Опубліковано

Дізнавшись, що в доньки алергія на магазинні солодощі, Юлі довелося самостійно готувати для родини десерти. Це її так захопило, що за три роки вона відкрила власну професійну кондитерську в Краматорську!

Як 3-річна донька перетворила HR-менеджерку на власницю кондитерської, розповідає ШоТам.

«Були алергічні реакції в доньки. Я почала шукати рецепти, що б такого приготувати з’їсти», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Юля так захопилася приготуванням десертів, що за три роки відкрила власну кондитерську в Краматорську. Але після 24 лютого довелося все покинути й рятувати родину. Вже втретє…

Через атаки росії Юлія з чоловіком виїжджали з Краматорська у 2014 та 2015, але щоразу поверталися додому. А цього разу бігти з-під обстрілів довелося вже втрьох з донькою. Родина опинилася на Закарпатті.

Спочатку Юля працювала в кондитерській у Хусті, але мріяла про власну справу. Зацікавилася шоколадом, і попросила в чоловіка на день народження меланжер для перетирання какао-бобів.

«Першу партію все одно викинула, бо то неможливо було їсти. Я там спалила трошки какао-боби. Він [шоколад] був надто гіркий — ну таке, знаєте», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Юля пройшла навчання з виробництва шоколаду та перевезла обладнання з кондитерської з Краматорська. І створила бренд шоколаду SoYKa — низькокалорійного та без шкоди для здоров’я.

«Менше цукру, менше лактози, менше глютену. Ми робимо максимально здоровим наш шоколад, щоб самим споживати якісний шоколад і щоб люди мали альтернативу магазинному шоколаду», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Є шість смаків: молочний з кунжутом чи мигдалем, просто темний, з журавлиною, ягідний і гречаний.

«Гречаний чай має багато корисних властивостей. Він має такий карамельний післясмак, і коли його перетираєш у шоколаді, то шоколад такий, як пряник», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Читайте також: Інструменти з шоколаду: як Олег Винник робить солодощі для справжніх чоловіків

Зараз найпопулярніше замовлення в Юлі — дегустаційний набір.

«У нього входять 6 різних смаків, і людина може скуштувати, обрати, який їй до вподоби», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Шоколад є в крамничках Ужгорода, Хуста, Івано-Франківська, а найголовніше — в рідному Краматорську. Також смаколик можна замовити онлайн на сайті чи в соцмережах.

З бізнесом Юлі допомагає родина: чоловік створює дизайни паковань, а старша донька дегустує нові смаки.

«Ось у мене тут новий смак — обліпиха з апельсином і лимоном. Вона: «Ммм, смачно! Але ягідний — все одно мій найулюбленіший», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Юля планує розширити простір для виробництва та найняти працівників. І мріє, щоб її шоколад можна було купити в кожному місті України.

«Наш шоколад дуже смачний. І реально, коли куштуєш, я його рекомендую зубами не жувати, як більшість, а розсмоктувати між язиком і піднебінням. Тоді можна відчути, як ніжність охоплює рецептори. Замовляйте, ми завжди раді подарувати вам усі мультинасолоди!», — Юлія Савинська, засновниця бренду шоколаду SoYKa.

Нагадаємо, в Ужгороді створили шоколадну скульптуру вагою 8 кг.

Також дивіться відео, як ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту.

Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині заснували перший в Україні банк сиру.

Суспільство

Алан Бодаєв записав соціальне відео зі звільненим з полону Азовцем

Опубліковано

Креативна агенція Алана Бадоєва, Badoev ID, у співпраці з Сергієм Волинським (позивний “Волина”) та Фондом “Сталеві” створила серію соціальних роликів. Метою цих роликів є щоденне нагадування про українських військових, які досі перебувають у полоні.

Про це повідомляють в Instagram студії.

Про відео

На кадрах показано двох птахів у клітках над морем. Одна клітка відчиняється, і птах вилітає на свободу. Інша клітка залишається зачиненою, птах у ній мучиться і йде під воду під вагою своєї в’язниці.

Читати також: 8 благодійних колекцій від українських брендів одягу та прикрас

Цими роликами автори нагадують про українських захисників, які досі перебувають у нелюдських умовах полону.

“На мою думку, дуже важливо і чесно, щоб кожен українець відчував зв’язок та подяку за новий день, який проживає на землі вільної України. Бо кожен хлопець чи дівчина, які ще перебувають в полоні, потрапили туди, захищаючи нашу свободу”, – відзначає режисер.

Творці соціального ролика закликають небайдужих українців поширювати ролик на знак підтримки військовополонених та їхніх родин.

Подивитися та поширити відео можна тут.

Нагадаємо, що в Україні пройде наймасовіший молодіжний конгрес: що варто знати.

Фото: Badoev ID

Читати далі

Суспільство

В Укрзалізниці розповіли, як готуються до міжнародних перевезень влітку

Опубліковано

З початку року “Укрзалізниця” вже перевезла майже 800 тисяч пасажирів у міжнародному сполученні та очікує влітку пожвавлення попиту на міжнародні рейси. Найбільше пасажирів цьогоріч було перевезено у сполученні з Перемишлем – 451 тис, у сполученні з Хелмом – 226 тис, та у сполученні з Варшавою – понад 82 тис.

Про це повідомляє пресслужба УЗ в Telegram.

“Наразі компанія активно готується до літнього сезону перевезень та нагадує, що в міжнародному сполученні курсує загалом 28 поїздів: 14 – з найбільших міст України, ще 14 – з прикордонних містечок. Зокрема, поїзди курсують з українських населених пунктів до Польщі, Австрії, Чехії, Молдови, Угорщини, Словаччини”, – йдеться у повідомленні.

При цьому найбільш популярним залишається поїзд №67/68 Київ – Варшава, кількість місць обмежена через специфіку вагонів.

Читайте також: Сім’ї з прифронтових територій можуть отримати додаткові виплати: що відомо

“Тут використовуються вагони RIC, які можуть курсувати і українською, і європейською колією. Їх кількість у парку компанії обмежена.

Тому, якщо ви не встигли купити квиток на цей поїзд, рекомендуємо розглянути поїзд Львів – Рава-Руська – Варшава, а також рейси до Хелма та Перемишля”, – додали в компанії.

Нагадаємо, жителі Києва можуть запропонувати ескізи для нових муралів в місті.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У Міноборони створили Раду донорів інституційних реформ

Опубліковано

З метою формування «єдиного вікна» для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси, в Міністерстві оборони України створено Раду донорів інституційних реформ.

Про це інформує Міністерство оборони України.

«Рада донорів допоможе нам спростити комунікацію з партнерами через регулярне інформування щодо прогресу реформ та стане прозорим механізмом запиту донорської підтримки для проєктів реформ міністерства», — зазначив заступник Міністра оборони України Станіслав Гайдер.

У межах роботи Ради донорів використовуватимуться наступні типи підтримки: експертна допомога, матеріально-технічна підтримка, підготовка експертних пропозицій, висновків, аналітичних матеріалів з питань державної політики у сфері оборони, а також консультації щодо взаємосумісності з НАТО.

Читайте також: Які безкоштовні послуги можна отримати у сімейного лікаря

Діяльність Ради не стосуватиметься механізму залучення міжнародної військової допомоги, який функціонує в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн або інших платформ.

Під час першого засідання Ради міністерство представило прогрес щодо трансформаційних процесів у Міноборони, а також поінформувало про заплановані наступні кроки за напрямами, реалізація яких потребуватиме підтримки партнерів.

До Ради донорів інституційних реформ увійшли представники більше 20 країн та організацій, зокрема аташе з питань оборони, дипломатичні представники країн-партнерів, а також міжнародних організацій у сфері оборони, які працюють в Україні.

Нагадаємо, в Україні пройде наймасовіший молодіжний конгрес.

Фото: Міноборони

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: